Bugatti Chiron nedir?, Bugatti Chiron anlamı nedir?, Bugatti Chiron ne demektir?

Bugatti Chiron Nedir?

Bugatti Chiron Nedir?, Bugatti Chiron Nerededir?, Bugatti Chiron Hakkında Bilgi?, Bugatti Chiron Analizi? Bugatti Chiron ilgili Bugatti Chiron ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.  Bugatti Chiron ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz. Bugatti Chiron Ne Anlama Gelir Bugatti Chiron Anlamı Bugatti Chiron Nedir Bugatti Chiron Ne Anlam Taşır Bugatti Chiron Neye İşarettir Bugatti Chiron Tabiri Bugatti Chiron Yorumu 

Bugatti Chiron Kelimesi

Lütfen Bugatti Chiron Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. Bugatti Chiron İlgili Sözlük Kelimeler Listesi Bugatti Chiron Kelimesinin Anlamı? Bugatti Chiron Ne Demek? ,Bugatti Chiron Ne Demektir? Bugatti Chiron Ne Demektir? Bugatti Chiron Analizi? , Bugatti Chiron Anlamı Nedir?,Bugatti Chiron Ne Demektir? , Bugatti Chiron Açıklaması Nedir? ,Bugatti Chiron Cevabı Nedir?,Bugatti Chiron Kelimesinin Anlamı?,Bugatti Chiron Kelimesinin Anlamı Nedir? ,Bugatti Chiron Kelimesinin Anlamı Ne demek?,Bugatti Chiron Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Bugatti Chiron

Bugatti Chiron Kelimesinin Anlamı Nedir? Bugatti Chiron Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Bugatti Chiron Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı

Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:

Bugatti Chiron - Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek Bugatti Chiron - Oranlamak Bugatti Chiron - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı

Bugatti Chiron - Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.

Bugatti Chiron - Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Bugatti Chiron - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler

- dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek

 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Bugatti Chiron

Bugatti Chiron Nedir? Bugatti Chiron Ne demek? , Bugatti Chiron Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi

Bugatti Chiron Kelimesinin Anlamı? Bugatti Chiron Ne Demek? Bugatti Chiron Ne Demektir? ,Bugatti Chiron Analizi? Bugatti Chiron Anlamı Nedir? Bugatti Chiron Ne Demektir?, Bugatti Chiron Açıklaması Nedir? , Bugatti Chiron Cevabı Nedir? , Bugatti Chiron Kelimesinin Anlamı?


Bugatti Chiron nedir?, Bugatti Chiron anlamı nedir?, Bugatti Chiron ne demektir?

Bugatti Chiron

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Bugatti Chiron
FoS20162016 0624 132444AA (27785299372).jpg
Bugatti Chiron
Genel Bakış
Üretici Bugatti
Üretim yıl(lar)ı 2016-Günümüz (500 Adetle Sınırlı)
Montaj Molsheim, Alsas, Fransa
Tasarımcı(lar) Achim Anscheidt (Tasarım Direktörü)[1]
Sasha Selipanov[2][3]
Selefi Bugatti Veyron
Gövde ve Şasi
Sınıf S Segmenti
Spor Otomobil
Gövde tipi Coupé
Düzen Dört Tekerlekten Çekişli
Kapılar 2-Kapılı
Teknik Özellikler
Motor 8.0 W16 Dörtlü-Turboşarjlı (1500 HP/6700 dd)
Güç çıkışı 8.0 W16 Dörtlü-Turboşarjlı (1600 N.m/2000 dd)
Şanzıman 7-İleri DSG (Otomatik)
Maksimum hız 420 km/s (Elektronik Limitli)
0-100 km/h 2.5 Saniye
Yakıt sistemi Benzin
Depo hacmi 100 Litre
Yakıt sarfiyatı 22.5 lt/100 km
Dingil mesafesi 2711 mm
Uzunluk 4544 mm
Genişlik 2038 mm
Yükseklik 1212 mm
Curb ağırlık 1996 kg

Bugatti Chiron, Fransız otomobil üreticisi Bugatti tarafından üretilen, ortadan motorlu bir spor otomobildir.[4] Chiron adı, Monakolu yarışçı Louis Chiron'un onuruna verilmiştir.[5] Bugatti Veyron'un halefidir.

Özellikler[değiştir | kaynağı değiştir]

Tasarım[değiştir | kaynağı değiştir]

Chiron tasarlanırken Bugatti Type 57SC Atlantic modelinden esinlenilmiştir.[6] Yeni modelin konsepti; ilk olarak Italdesign'da Fabrizio Giugiaro tarafından geliştirilmiştir ve bu konsept, 1999 yılında düzenlenen Frankfurt Otomobil Fuarı'nda "Bugatti 18/3 Chiron" adıyla gün yüzüne çıkmıştır.[7] 2015 yılında ise, konseptin son hali Bugatti Vision Gran Turismo adıyla Frankfurt Otomobil Fuarı'nda tanıtılmıştır.[8]

Motor[değiştir | kaynağı değiştir]

Chiron'da; Bugatti Veyron'da kullanılan W16 motorun tüm parçaları yeniden geliştirilmiş, parçaların üzerinde güçlendirmeler yapılmıştır. Bugatti Chironun son hızı 490 KM/S(304MP/H)dir. Chiron, en hızlı araba rekorunu kırmıştır.[9] Chiron'da, selefi Bugatti Veyron'dan %25 daha yüksek performans elde edilmiştir. Chiron'un motorundaki dörtlü-turbo (quad-turbocharger), çifte güçlendirmeye sahiptir.[10]

Satışlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Chiron'un ilk teslim tarihinden öncesinde Bugatti, 200'den fazla ön sipariş almıştır.[11][12]

Galeri[değiştir | kaynağı değiştir]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

 1. ^ "Lightweight materials to achieve an interesting performance-to-weight ratio". https://newsroom.porsche.com. Porsche. 12 Şubat 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 22 Eylül 2016.  |website= dış bağlantı (yardım)
 2. ^ "Genesis snags Bugatti Chiron designer". http://www.motorauthority.com. Motor Authority. 10 Aralık 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 9 Aralık 2016.  |website= dış bağlantı (yardım)
 3. ^ "Bugatti Chiron tasarımcılarından Porsche 911". http://www.otomobilgazetesi.com. Otomobil Gazetesi. 12 Şubat 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 12 Kasım 2016.  |website= dış bağlantı (yardım)
 4. ^ "BREAKING NEW DIMENSIONS". http://www.bugatti.com. Bugatti Automobiles. 10 Temmuz 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 2016.  Tarih değerini gözden geçirin: |erişimtarihi= (yardım); |website= dış bağlantı (yardım)
 5. ^ "1.500 beygirlik sanat eseri: Bugatti Chiron". http://www.log.com.tr. LOG. 5 Mayıs 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 1 Mart 2016.  |website= dış bağlantı (yardım)
 6. ^ "FORM FOLLOWS PERFORMANCE". http://www.bugatti.com. Bugatti Automobiles. 10 Temmuz 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 2016.  Tarih değerini gözden geçirin: |erişimtarihi= (yardım); |website= dış bağlantı (yardım)
 7. ^ "1999 BUGATTI 18/3 CHIRON". http://www.supercars.net. SUPERCARS.NET. Erişim tarihi: 6 Nisan 2016.  |website= dış bağlantı (yardım)
 8. ^ "2016 Bugatti Vision Gran Turismo". http://www.topspeed.com. TopSpeed. Erişim tarihi: 22 Ağustos 2016.  |website= dış bağlantı (yardım)
 9. ^ "Anasayfa Yenilik Bugatti Chiron: Her konuda üstüne yok!". http://www.otomobilgazetesi.com. Otomobil Gazetesi. 21 Nisan 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 18 Mart 2016.  |website= dış bağlantı (yardım)
 10. ^ "THE NEWLY DEVELOPED W16 ENGINE". http://www.bugatti.com. Bugatti Automobiles. 10 Temmuz 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 2016.  Tarih değerini gözden geçirin: |erişimtarihi= (yardım); |website= dış bağlantı (yardım)
 11. ^ "Bugatti Has Sold the First 200 Chirons". http://blog.caranddriver.com. Car and Driver. 20 Aralık 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 19 Ağustos 2016.  |website= dış bağlantı (yardım)
 12. ^ "Bugatti Chiron: more than 200 orders already placed". http://www.topgear.com. Top Gear. 26 Ağustos 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 25 Ağustos 2016.  |website= dış bağlantı (yardım)

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]


Bugatti Chiron nedir?, Bugatti Chiron anlamı nedir?, Bugatti Chiron ne demektir? Nedir? :Bugatti Chiron nedir?, Bugatti Chiron anlamı nedir?, Bugatti Chiron ne demektir? ile ilgili Bugatti Chiron nedir?, Bugatti Chiron anlamı nedir?, Bugatti Chiron ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Bugatti Chiron nedir?, Bugatti Chiron anlamı nedir?, Bugatti Chiron ne demektir? Ne Demektir? Bugatti Chiron nedir?, Bugatti Chiron anlamı nedir?, Bugatti Chiron ne demektir? Açıklaması Nedir? Bugatti Chiron nedir?, Bugatti Chiron anlamı nedir?, Bugatti Chiron ne demektir? Cevabı Nedir? Bugatti Chiron nedir?, Bugatti Chiron anlamı nedir?, Bugatti Chiron ne demektir? Kelimesinin Anlamı? Bugatti Chiron nedir?, Bugatti Chiron anlamı nedir?, Bugatti Chiron ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Bugatti Chiron nedir?, Bugatti Chiron anlamı nedir?, Bugatti Chiron ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. Bugatti Chiron nedir?, Bugatti Chiron anlamı nedir?, Bugatti Chiron ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? Bugatti Chiron nedir?, Bugatti Chiron anlamı nedir?, Bugatti Chiron ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? Bugatti Chiron nedir?, Bugatti Chiron anlamı nedir?, Bugatti Chiron ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
Bugatti Chiron nedir?, Bugatti Chiron anlamı nedir?, Bugatti Chiron ne demektir? Açıklaması? :Bugatti Chiron nedir?, Bugatti Chiron anlamı nedir?, Bugatti Chiron ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.Bugatti Chiron nedir?, Bugatti Chiron anlamı nedir?, Bugatti Chiron ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur Bugatti Chiron nedir?, Bugatti Chiron anlamı nedir?, Bugatti Chiron ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir Bugatti Chiron nedir?, Bugatti Chiron anlamı nedir?, Bugatti Chiron ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. Bugatti Chiron nedir?, Bugatti Chiron anlamı nedir?, Bugatti Chiron ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
Bugatti Chiron nedir?, Bugatti Chiron anlamı nedir?, Bugatti Chiron ne demektir? Gerçek mi? :Bugatti Chiron nedir?, Bugatti Chiron anlamı nedir?, Bugatti Chiron ne demektir? ile ilgili Bugatti Chiron nedir?, Bugatti Chiron anlamı nedir?, Bugatti Chiron ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam Bugatti Chiron nedir?, Bugatti Chiron anlamı nedir?, Bugatti Chiron ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. Bugatti Chiron nedir?, Bugatti Chiron anlamı nedir?, Bugatti Chiron ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
Bugatti Chiron nedir?, Bugatti Chiron anlamı nedir?, Bugatti Chiron ne demektir? Hakkında? :Bugatti Chiron nedir?, Bugatti Chiron anlamı nedir?, Bugatti Chiron ne demektir? ile ilgili Bugatti Chiron nedir?, Bugatti Chiron anlamı nedir?, Bugatti Chiron ne demektir? burada bulabilirsiniz. Bugatti Chiron nedir?, Bugatti Chiron anlamı nedir?, Bugatti Chiron ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz Bugatti Chiron nedir?, Bugatti Chiron anlamı nedir?, Bugatti Chiron ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler Bugatti Chiron nedir?, Bugatti Chiron anlamı nedir?, Bugatti Chiron ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
Pisano, NGC 1969, Demonica, NGC 1983, NGC 1975, Harald Schumacher, Sinapomorfi ve apomorfi, NGC 1945, NGC 1987, Kadir (astronomi), NGC 473, NGC 1986, Valfabbrica, Aydın Gün, M. N. Srinivas, NGC 1962, NGC 1977, Afropavo congensis, NGC 1973, NGC 7347, NGC 749, NGC 1972, NGC 1979, Dilek Türker, NGC 1964, Washington Wizards, Trecate, Comignago, Karstadt, Fantazi yazarları listesi, KK Rabotniçki, Pogno, Artistik patinaj, Uluslararası Fonografik Endüstrisi Federasyonu, Van Çung, NGC 365, NGC 7346, NGC 7343, Rus oligarklar, Eritrosit, NGC 7810, İbelinli Balian, ISU Puanlama Sistemi, Masdar, Rionegro Águilas, Artistik buz pateni kaldırışları, Adolf Hitler, Bilgisayar veri depolama, Ventrikül, Kuzey, Alla Pugaçeva, I evighet, TS Entertainment, Comme on saime, The First Day of Love, Dukkemann, Novara ili, Varallo Pombia, Mezzomerico, Tipp City, Ohio, Gozzano, Maggiora, Suno, Boca, İtalya, Sonja Lumme, Behram Zülaloğlu, Arkeolojik sit alanları, Canlı çekim, NGC 69, Bogogno, Crionics, Arona, Piyemonte, Veruno, Suat Mamat, Back at the Barnyard, Erken modern dönemde cadı mahkemeleri, Samsun, Riki Takasaki, Meina, Sozzago, Tell Me Why, Honduras devlet başkanları listesi, NGC 6853, Jeff Teague, Tamburi Cemil Bey, Chris Roberts (şarkıcı), Egemen sınıf, Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi, Brook Lopez, Amaury Vassili, Mony Marc, Angel in Disguise, NGC 31, Arthur Henderson, NGC 7355, Alacakaranlık (dizi), NGC 7354, Vulture (website), Volpedo, José Ilson dos Santos,
Tepeden İnme İsminin Anlamı Nedir?, Protozoon İsminin Anlamı Nedir?, Nohutsuz İsminin Anlamı Nedir?, Cem Yılmaz Kimdir?, Ali Sadreddin Beyenuni Kimdir?, Algılayıcı İsminin Anlamı Nedir?, Gizli Ortak, Kaypak İsminin Anlamı Nedir?, Çarpık Çurpuk İsminin Anlamı Nedir?, Püskürme Benli Nedir?, Ocaklı Nedir?, İri Yapılı İsminin Anlamı Nedir?, Algılanabilir İsminin Anlamı Nedir?, Gerçek Yalanlar, Ahmet Öksüz Kimdir?, Teorik İsminin Anlamı Nedir?, Protez İsminin Anlamı Nedir?, Nohutlu İsminin Anlamı Nedir?, Can Başak Kimdir?, Anna Sueangam-iam Kimdir?, Kaynar İsminin Anlamı Nedir?, Çarpık İsminin Anlamı Nedir?, Alfasayısal İsminin Anlamı Nedir?, İri Kıyım İsminin Anlamı Nedir?, Fizikî İsminin Anlamı Nedir?, Ali Rıza Soydan Kimdir?, Anna Stevenson Kimdir?, Geceyarısı Avı, Ahmet Okur (film yönetmeni) Kimdir?, Alfabetik İsminin Anlamı Nedir?, Teolojik İsminin Anlamı Nedir?, Prostelâlı İsminin Anlamı Nedir?, Nobranca İsminin Anlamı Nedir?, Bülent Bilgiç Kimdir?, Kaynaklı İsminin Anlamı Nedir?, Çarpıcı İsminin Anlamı Nedir?, Gece ve Gündüz, Anna Sorokin Kimdir?, Püskülsüz Nedir?, Ali Rıza Serlek Kimdir?, Obstrüktif Nedir?, Abubakr Abakarov Kimdir?, İri İri İsminin Anlamı Nedir?, Fiyatlı İsminin Anlamı Nedir?, Çatal Yürekli Nedir?, Aleyhtar İsminin Anlamı Nedir?, Ahmet Okur (bürokrat) Kimdir?, Kaymaklı İsminin Anlamı Nedir?, Anna Smaşnova Kimdir?, Tenzilâtsız İsminin Anlamı Nedir?, Promosyonlu İsminin Anlamı Nedir?, Nobran İsminin Anlamı Nedir?, Bahadır Yenişehirlioğlu Kimdir?, Çarliston Marka İsminin Anlamı Nedir?, Ali Rıza Öztürk Kimdir?, Alevsiz İsminin Anlamı Nedir?, İri İsminin Anlamı Nedir?, Galaksinin Koruyucuları 2, Fiyakalı İsminin Anlamı Nedir?, Galeyanlı Nedir?, Çatal Yürek Nedir?, Abubakar Salim Kimdir?, Alevli İsminin Anlamı Nedir?, Galaksinin Koruyucuları, Kayıtsızca İsminin Anlamı Nedir?, Ali Rıza Mansuryan Kimdir?, Profesyonel İsminin Anlamı Nedir?, Çarksız İsminin Anlamı Nedir?, Nizâr İsminin Anlamı Nedir?, Azer Bülbül Kimdir?, Obruklu Nedir?, İrhas İsminin Anlamı Nedir?, Fitopatolojik İsminin Anlamı Nedir?, Çatal Sakal Nedir?, Anna Schudt Kimdir?, Aletli İsminin Anlamı Nedir?, Ali Rıza Kubilay Kimdir?, Kayıtsız Şartsız İsminin Anlamı Nedir?, Fırlama Çöpçüler, Anna Schell Kimdir?, Ahmet Ogan Kimdir?, Abu Julia Kimdir?, Çarklı İsminin Anlamı Nedir?, Alesta İsminin Anlamı Nedir?, İrençäk İsminin Anlamı Nedir?, Fitneci İsminin Anlamı Nedir?, Galaktore Nedir?, Tenzilatlı İsminin Anlamı Nedir?, Problemsiz İsminin Anlamı Nedir?, Nizamsız İsminin Anlamı Nedir?, Fare Şehri, Ali Rıza Kaşkayan Kimdir?, Anna Rogowska Kimdir?, Kayıtsız İsminin Anlamı Nedir?, Alerjisiz İsminin Anlamı Nedir?, İranlı İsminin Anlamı Nedir?, Çarkıt İsminin Anlamı Nedir?, Fitne Kumkuması İsminin Anlamı Nedir?, Gaiz Nedir?, Tentesiz İsminin Anlamı Nedir?,