Bridgestone nedir?, Bridgestone anlamı nedir?, Bridgestone ne demektir?

Bridgestone Nedir?

Bridgestone Nedir?, Bridgestone Nerededir?, Bridgestone Hakkında Bilgi?, Bridgestone Analizi?

Bridgestone ilgili

Bridgestone ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz. 

Bridgestone ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz.

Bridgestone

Bridgestone Ne Anlama Gelir Bridgestone Anlamı Bridgestone Nedir

Bridgestone Ne Anlam Taşır Bridgestone Neye İşarettir Bridgestone Tabiri Bridgestone Yorumu ,Bridgestone Kelimesi Bulunamadı.

Bridgestone Kelimesi

Lütfen Bridgestone Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız.

Bridgestone İlgili Sözlük Kelimeler Listesi Bridgestone Kelimesinin Anlamı? Bridgestone Ne Demek? ,Bridgestone Ne Demektir?

Bridgestone Ne Demektir?

Bridgestone Analizi? , Bridgestone Anlamı Nedir? Bridgestone Ne Demektir? , Bridgestone Açıklaması Nedir? ,Bridgestone Cevabı Nedir? Bridgestone Kelimesinin Anlamı? Bridgestone Kelimesinin Anlamı Nedir? ,Bridgestone Kelimesinin Anlamı Ne demek? Bridgestone Kelimesinin Anlamı Ne demektir?


Bridgestone nedir?, Bridgestone anlamı nedir?, Bridgestone ne demektir?

Bridgestone

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Bridgestone Corporation
Endüstri İmalat
Kurucu Shojiro Ishibashi
Genel merkezi Kyobaşi,
Tokyo
,
Japonya
Kilit kişiler Shoshi Arakawa, CEO
Ürün Motorlu araç lastiği
Gelir 29.7 milyar Amerikan Doları (2007)
Çalışan sayısı 133,752 (31 Aralık 2007 itibarıyla)
Website bridgestone.com.tr

Bridgestone Corporation (株式会社ブリヂストン, Kabushiki-gaisha Burijisuton) 1931 yılında Shojiro Ishibashi (石橋正二郎, Ishibashi Shōjirō) tarafından Japonya'da kurulmuş uluslararası lastik firmasıdır. Bridgestone (Türkçesi: köprü taşı) ismi, Japonca'da "taş köprü" anlamına gelen ishibashi kelimesinden türemiştir.[1]

Bridgestone, Ocak 2009 itibarıyla küresel lastik üretiminde bir numaralı markadır. Markayı sırasıyla Michelin (Fransa), Goodyear (ABD), Continental (Almanya) and Pirelli (İtalya) izlemektedir. 2005 sonunda, Bridgestone'a ait üretim tesislerinin sayısı 141'e yükseltilmiş, markaya ait tesisler dünyanın 21 ülkesine yayılmıştır.

Kuruluşu[değiştir | kaynağı değiştir]

Tokyo'daki ana ofis.

İlk Bridgestone lastik, 9 Nisan 1930'da üretilmiştir. Bir yıl sonra, 1 Mart 1931'de Shojiro Ishibashi, bağlı olduğu "Tabi" lastik çorap üretim tesisinden ayrılarak Kurume şehri, Fukuoka bölgesinde Bridgestone tire Co., Ltd.'yi kurmuştur.

Bridgestone tire Co., Ltd., Avrupa ve Kuzey Amerika'nın teknolojisinden farklı olarak, Japon teknolojisine sahip lastikler üretmiştir. Başlarda teknoloji, üretim ve satış konusunda sıkıntılar yaşayan şirket, yaptığı gelişimlerle yerli ve yabancı pazarlarda adını duyurmayı başarmıştır.

Bridgestone'nin küresel yerleşim birimleri[değiştir | kaynağı değiştir]

Bridgestone'un, dünyanın pek çok ülkesinde büyük üretim tesisleri bulunmaktadır. 2007 yılı itibarıyla Bridgestone'a ait 57 lastik fabrikası, 98 çeşitli üretim tesisi ve 4 büyük teknik merkezi mevcuttur. Büyük tesislerden bazıları şu ülkelerde bulunmaktadır:

AVRUPA AMERİKA ASYA/OKYANUSYA ORTA DOĞU/AFRİKA
İtalya Kuzey Amerika Japonya İran
Macaristan Arjantin Avustralya (Nisan 2010'da kapandı)
Polonya Brezilya Yeni Zelanda (Aralık 2009'da kapandı) Güney Afrika
İspanya Kosta Rika Çin Liberya (ham madde)
Fransa Porto Riko Hindistan
Belçika Meksika Endonezya
Türkiye Venezuela Güney Kore
Şili Tayvan
Kanada Tayland
Amerika Birleşik Devletleri Malezya
Bangladeş

Formula 1[değiştir | kaynağı değiştir]

1997 yılından beri Formula 1'de yer alan Bridgestone, motor sporlarının bu en zorlu kulvarında 1998'den 2004'e kadar 7 yıl boyunca üreticiler şampiyonluğunu elde etmiştir.

Michelin'in 2006 sezonu sonunda Formula 1'den ayrılma kararı, 2007-2011 yılları arasında Bridgestone'u FIA Formula 1 Dünya Şampiyonası'nın tek lastik tedarikçisi olmasına sebep olmuştur. Bu süreçte tüm takımlarla bire bir çalışarak takımların ihtiyaçlarına yönelik lastikler geliştirmiştir.

Yarış pistlerinde elde edilen teknolojik ilerleme, yol lastiklerinin geliştirilmesine doğrudan katkıda bulunmakta ve sürücülere her şartta daha fazla güvenlik ve performans sağlamaktadır.[2]

Türkiye'de Bridgestone[değiştir | kaynağı değiştir]

1 Kasım 1988'de, dünya lastik pazarı lideri Japon Bridgestone Corporation ile Sabancı Grubu arasında, eşit hisseli olarak kurulan ortaklıkla Lassa şirketinin adı, Brisa Bridgestone Sabancı Lastik Sanayi ve Ticaret A.Ş. olarak değiştirildi.

1 Temmuz 1989'da temeli atılan yeni fabrika, 196.000 metrekarelik üretim tesislerinde yeni teknolojiyle ilk seri üretime 1990'da başladı. 1997'de gerçekleştirilen radyalizasyon yatırımı ile Brisa üretim tesisleri, 260.000 metrekare kapalı alana ulaştı.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]


Bridgestone nedir?, Bridgestone anlamı nedir?, Bridgestone ne demektir? Nedir? :Bridgestone nedir?, Bridgestone anlamı nedir?, Bridgestone ne demektir? ile ilgili Bridgestone nedir?, Bridgestone anlamı nedir?, Bridgestone ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Bridgestone nedir?, Bridgestone anlamı nedir?, Bridgestone ne demektir? Ne Demektir? Bridgestone nedir?, Bridgestone anlamı nedir?, Bridgestone ne demektir? Açıklaması Nedir? Bridgestone nedir?, Bridgestone anlamı nedir?, Bridgestone ne demektir? Cevabı Nedir? Bridgestone nedir?, Bridgestone anlamı nedir?, Bridgestone ne demektir? Kelimesinin Anlamı? Bridgestone nedir?, Bridgestone anlamı nedir?, Bridgestone ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Bridgestone nedir?, Bridgestone anlamı nedir?, Bridgestone ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. Bridgestone nedir?, Bridgestone anlamı nedir?, Bridgestone ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? Bridgestone nedir?, Bridgestone anlamı nedir?, Bridgestone ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? Bridgestone nedir?, Bridgestone anlamı nedir?, Bridgestone ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
Bridgestone nedir?, Bridgestone anlamı nedir?, Bridgestone ne demektir? Açıklaması? :Bridgestone nedir?, Bridgestone anlamı nedir?, Bridgestone ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.Bridgestone nedir?, Bridgestone anlamı nedir?, Bridgestone ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur Bridgestone nedir?, Bridgestone anlamı nedir?, Bridgestone ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir Bridgestone nedir?, Bridgestone anlamı nedir?, Bridgestone ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. Bridgestone nedir?, Bridgestone anlamı nedir?, Bridgestone ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
Bridgestone nedir?, Bridgestone anlamı nedir?, Bridgestone ne demektir? Gerçek mi? :Bridgestone nedir?, Bridgestone anlamı nedir?, Bridgestone ne demektir? ile ilgili Bridgestone nedir?, Bridgestone anlamı nedir?, Bridgestone ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam Bridgestone nedir?, Bridgestone anlamı nedir?, Bridgestone ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. Bridgestone nedir?, Bridgestone anlamı nedir?, Bridgestone ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
Bridgestone nedir?, Bridgestone anlamı nedir?, Bridgestone ne demektir? Hakkında? :Bridgestone nedir?, Bridgestone anlamı nedir?, Bridgestone ne demektir? ile ilgili Bridgestone nedir?, Bridgestone anlamı nedir?, Bridgestone ne demektir? burada bulabilirsiniz. Bridgestone nedir?, Bridgestone anlamı nedir?, Bridgestone ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz Bridgestone nedir?, Bridgestone anlamı nedir?, Bridgestone ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler Bridgestone nedir?, Bridgestone anlamı nedir?, Bridgestone ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
İSTOÇ (İstanbul metrosu), Formalin, Muammer Sun, Hayalet Avcıları, Plankton, John E. Sulston, Oundle, Birinci Brega Muharebesi, Montreal Kazığı, Mauritius başbakanları listesi, Kategori:Mauritius ekonomisi, Kolomb öncesi Amerika, Andoni Goikoetxea, Elektrik santrali, Schengen Antlaşması, Bir Bilim Adamının Romanı, Sınırları Aşmak, Takis Fissas, İskenderiyeli Atanasius, Kategori:İstanbul Beylikdüzüspor futbolcuları, Kategori:Krice, EFQM, Kategori:Kıbrıs Cumhuriyetinde din, Seks, Filogenetik adlandırma sistemi, Fethi Çelikbaş, Mikropenis, Söz (dizi), Kategori:Kazakistan eyaletleri, Sire, Maxime Loïc Feudjou, Haris Medunjanin, Nintendo DSi sistem yazılımı, Kilasu Massamba, John Jay, Karakoyunlu Devleti, Nitel araştırma metotları, Amma Velakin, Kanlı Geçit Muharebeleri, Akifer, Çevrimiçi dergi, Musiikkituottajat – IFPI Finland, Christian Albrecht Jensen, Yasser Corona, Kategori:Bilim kitapları, Kategori:Edirne Vilayeti, Renminbi, Thomas Edward Lawrence, Kategori:Ankara doğumlu kadın şarkıcılar, Klavye (bilgisayar), Itaipú Barajı, Ağ anahtarı, Burgos Katedrali, İslam ahlakı, Kara haç (sembol), Maymunlar Cehennemi (film, 1968), GSTV, Sosyalist ülkeler listesi, Yohanan Girhan, Thylacomyidae, Yolsuzluk, Fritz Todt, Kategori:Fransa taslakları, 1390, Toner, Karadağlılar (Slav), İnsülin benzeri büyüme faktörü, Kategori:Rus askerî liderler, Demonim, İncirli, Bakırköy, Kabadayı (film), Shirley Jones, Ürkeklik, Urkeklik, Doğal kaynak, Mimar Kemaleddin, Internet Explorer, Capitólio, İnternet Explorer, Araç, Kastamonu, Kuba Motor, Avusturya şansölyesi, MK Makkabi Netanya, Leandro Barbosa, Katar emirleri listesi, Trip Hawkins, Kategori:1960lar albümleri, Kullanıcı:Ben Linus, 1568, George Martin, Moğol İmparatorluğu, Hüseyin Eroğlu, Quirino, Kategori:Akımlar, Ölçülü, Kars, Bronkodilatör, Pauling, Brezilyalı futbolcular listesi, Felsefe ve ekonomi, Gümrü Antlaşması,
Ziya Kütevin Kimdir? Ziya Kütevin Nereli Ziya Kütevin Kaç Yaşında?, Douglas Pereira dos Santos Kimdir? Douglas Pereira dos Santos Nereli Douglas Pereira dos Santos Kaç Yaşında?, Gunnar Heidar Thorvaldsson Kimdir?, Turgay Gölbaşı Kimdir?, Pervin Nedim Bal Kimdir? Pervin Nedim Bal Nereli Pervin Nedim Bal Kaç Yaşında?, Ziya İshan Kimdir? Ziya İshan Nereli Ziya İshan Kaç Yaşında?, Douglas (Nisan 1990 doğumlu futbolcu) Kimdir? Douglas (Nisan 1990 doğumlu futbolcu) Nereli Douglas (Nisan 1990 doğumlu futbolcu) Kaç Yaşında?, Thomas Heurtaux Kimdir?, Sinan Turan Kimdir?, Çeltikçi Nüfusu Kaçtır , Çeltikçi Kaç Mahallesi Vardır? , Çeltikçi Köyleri , Çeltikçi Tarihi , Çeltikçi Mahalleleri, Pervin Erdem Kimdir? Pervin Erdem Nereli Pervin Erdem Kaç Yaşında?, Ziya İhsan Kimdir? Ziya İhsan Nereli Ziya İhsan Kaç Yaşında?, Doudou Mangni Kimdir? Doudou Mangni Nereli Doudou Mangni Kaç Yaşında?, Bernd Thijs Kimdir?, Aykut Turan Kimdir?, Pervin Dallıağ Kimdir? Pervin Dallıağ Nereli Pervin Dallıağ Kaç Yaşında?, Ziya Eryılmaz Kimdir? Ziya Eryılmaz Nereli Ziya Eryılmaz Kaç Yaşında?, Giovani dos Santos Kimdir? Giovani dos Santos Nereli Giovani dos Santos Kaç Yaşında?, Thievy Bifouma Kimdir?, Önder Turacı Kimdir?, Şanlıurfa Nüfusu Kaçtır Şanlıurfa Kaç İlçesi Vardır? Şanlıurfa Köyleri Şanlıurfa Tarihi Şanlıurfa Mahalleleri, Çavdır Nüfusu Kaçtır , Çavdır Kaç Mahallesi Vardır? , Çavdır Köyleri , Çavdır Tarihi , Çavdır Mahalleleri, Perran Yavuz Kimdir? Perran Yavuz Nereli Perran Yavuz Kaç Yaşında?, Ziya Ekrem Bayrak Kimdir? Ziya Ekrem Bayrak Nereli Ziya Ekrem Bayrak Kaç Yaşında?, Dória Kimdir? Dória Nereli Dória Kaç Yaşında?, Thierry Fidjeu-Tazemeta Kimdir?, Onur Tuncer Kimdir?, Perran Fügen Özülkü Kimdir? Perran Fügen Özülkü Nereli Perran Fügen Özülkü Kaç Yaşında?, Ziya Çelebi Kimdir? Ziya Çelebi Nereli Ziya Çelebi Kaç Yaşında?, Donis Avdijaj Kimdir? Donis Avdijaj Nereli Donis Avdijaj Kaç Yaşında?, Thibault Moulin Kimdir?, Tuncer Çimenli Kimdir?, Bucak Nüfusu Kaçtır , Bucak Kaç Mahallesi Vardır? , Bucak Köyleri , Bucak Tarihi , Bucak Mahalleleri, Perran F Özülkü Kimdir? Perran F Özülkü Nereli Perran F Özülkü Kaç Yaşında?, Ziya Ceren Kimdir? Ziya Ceren Nereli Ziya Ceren Kaç Yaşında?, Mitchell Donald Kimdir? Mitchell Donald Nereli Mitchell Donald Kaç Yaşında?, Theódór Elmar Bjarnason Kimdir?, Emrah Tuncel Kimdir?, Perran F Kutlu Kimdir? Perran F Kutlu Nereli Perran F Kutlu Kaç Yaşında?, Ziya Celayiroğlu Kimdir? Ziya Celayiroğlu Nereli Ziya Celayiroğlu Kaç Yaşında?, Álvaro Domínguez Kimdir? Álvaro Domínguez Nereli Álvaro Domínguez Kaç Yaşında?, Théo Mendy Kimdir?, Fevzi Tuncay Kimdir?, Altınyayla Nüfusu Kaçtır , Altınyayla Kaç Mahallesi Vardır? , Altınyayla Köyleri , Altınyayla Tarihi , Altınyayla Mahalleleri, Perizat Urfalı Kimdir? Perizat Urfalı Nereli Perizat Urfalı Kaç Yaşında?, Ziya Aydin Kimdir? Ziya Aydin Nereli Ziya Aydin Kaç Yaşında?, Domagoj Vida Kimdir? Domagoj Vida Nereli Domagoj Vida Kaç Yaşında?, Theo Bongonda Kimdir?, Mehmet Ali Tunç Kimdir?, Perim Ozan Kimdir? Perim Ozan Nereli Perim Ozan Kaç Yaşında?, Ziya Avşar Kimdir? Ziya Avşar Nereli Ziya Avşar Kaç Yaşında?, Dodô (1987 doğumlu futbolcu) Kimdir? Dodô (1987 doğumlu futbolcu) Nereli Dodô (1987 doğumlu futbolcu) Kaç Yaşında?, Emmanuel Tetteh Kimdir?, Halil İbrahim Tuna Kimdir?, Sivas Nüfusu Kaçtır Sivas Kaç İlçesi Vardır? Sivas Köyleri Sivas Tarihi Sivas Mahalleleri, Ağlasun Nüfusu Kaçtır , Ağlasun Kaç Mahallesi Vardır? , Ağlasun Köyleri , Ağlasun Tarihi , Ağlasun Mahalleleri, Perihan Uysal Kimdir? Perihan Uysal Nereli Perihan Uysal Kaç Yaşında?, Ziya Avcı Kimdir? Ziya Avcı Nereli Ziya Avcı Kaç Yaşında?, Bořek Dočkal Kimdir? Bořek Dočkal Nereli Bořek Dočkal Kaç Yaşında?, Teófilo Gutiérrez Kimdir?, Mehmet Uğur Tülümen Kimdir?, Perihan Sevde Nacak Kimdir? Perihan Sevde Nacak Nereli Perihan Sevde Nacak Kaç Yaşında?, Ziya Aksoy Kimdir? Ziya Aksoy Nereli Ziya Aksoy Kaç Yaşında?, Silvian Dobre Kimdir? Silvian Dobre Nereli Silvian Dobre Kaç Yaşında?, Rodrigo Tello Kimdir?, Aaron Tshibola Kimdir?, Burdur Nüfusu Kaçtır , Burdur Kaç Mahallesi Vardır? , Burdur Köyleri , Burdur Tarihi , Burdur Mahalleleri, Perihan Kuturman Kimdir? Perihan Kuturman Nereli Perihan Kuturman Kaç Yaşında?, Zişan Sarı Kimdir? Zişan Sarı Nereli Zişan Sarı Kaç Yaşında?, Milton do Ó Kimdir? Milton do Ó Nereli Milton do Ó Kaç Yaşında?, Alex Telles Kimdir?, Eren Tozlu Kimdir?, Perihan Korkut Kimdir? Perihan Korkut Nereli Perihan Korkut Kaç Yaşında?, Zinare Xamo Kimdir? Zinare Xamo Nereli Zinare Xamo Kaç Yaşında?, Dmitro Korkişko Kimdir? Dmitro Korkişko Nereli Dmitro Korkişko Kaç Yaşında?, Admir Teli Kimdir?, Murat Tosun Kimdir?, Yeniçağa Nüfusu Kaçtır , Yeniçağa Kaç Mahallesi Vardır? , Yeniçağa Köyleri , Yeniçağa Tarihi , Yeniçağa Mahalleleri, Perihan Korkmaz Kimdir? Perihan Korkmaz Nereli Perihan Korkmaz Kaç Yaşında?, Zileli Alkım Kimdir? Zileli Alkım Nereli Zileli Alkım Kaç Yaşında?, Dmitro Hreçişkin Kimdir? Dmitro Hreçişkin Nereli Dmitro Hreçişkin Kaç Yaşında?, Teenage Hadebe Kimdir?, Berat Tosun Kimdir?, Perihan Anaç Kimdir? Perihan Anaç Nereli Perihan Anaç Kaç Yaşında?, Zikri Altun Kimdir? Zikri Altun Nereli Zikri Altun Kaç Yaşında?, Johan Djourou Kimdir? Johan Djourou Nereli Johan Djourou Kaç Yaşında?, Bernard Tchoutang Kimdir?, Alaattin Tosun Kimdir?, Sinop Nüfusu Kaçtır Sinop Kaç İlçesi Vardır? Sinop Köyleri Sinop Tarihi Sinop Mahalleleri, Seben Nüfusu Kaçtır , Seben Kaç Mahallesi Vardır? , Seben Köyleri , Seben Tarihi , Seben Mahalleleri, Perihan Akbıyık Kimdir? Perihan Akbıyık Nereli Perihan Akbıyık Kaç Yaşında?, Zihni Küçümen Kimdir? Zihni Küçümen Nereli Zihni Küçümen Kaç Yaşında?, Arnaud Djoum Kimdir? Arnaud Djoum Nereli Arnaud Djoum Kaç Yaşında?, Taye Taiwo Kimdir?, Aydın Toscalı Kimdir?, Peri Efe Kimdir? Peri Efe Nereli Peri Efe Kaç Yaşında?, Ziba Akkerman Kimdir? Ziba Akkerman Nereli Ziba Akkerman Kaç Yaşında?, Serge Djiehoua Kimdir? Serge Djiehoua Nereli Serge Djiehoua Kaç Yaşında?, Taşkın İlter Kimdir?, Emre Torun Kimdir?,