Berliner Fernsehturm nedir?, Berliner Fernsehturm anlamı nedir?, Berliner Fernsehturm ne demektir?

Berliner Fernsehturm Nedir?

Berliner Fernsehturm Nedir?, Berliner Fernsehturm Nerededir?, Berliner Fernsehturm Hakkında Bilgi?, Berliner Fernsehturm Analizi? Berliner Fernsehturm ilgili Berliner Fernsehturm ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.  Berliner Fernsehturm ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz. Berliner Fernsehturm Ne Anlama Gelir Berliner Fernsehturm Anlamı Berliner Fernsehturm Nedir Berliner Fernsehturm Ne Anlam Taşır Berliner Fernsehturm Neye İşarettir Berliner Fernsehturm Tabiri Berliner Fernsehturm Yorumu 

Berliner Fernsehturm Kelimesi

Lütfen Berliner Fernsehturm Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. Berliner Fernsehturm İlgili Sözlük Kelimeler Listesi Berliner Fernsehturm Kelimesinin Anlamı? Berliner Fernsehturm Ne Demek? ,Berliner Fernsehturm Ne Demektir? Berliner Fernsehturm Ne Demektir? Berliner Fernsehturm Analizi? , Berliner Fernsehturm Anlamı Nedir?,Berliner Fernsehturm Ne Demektir? , Berliner Fernsehturm Açıklaması Nedir? ,Berliner Fernsehturm Cevabı Nedir?,Berliner Fernsehturm Kelimesinin Anlamı?,Berliner Fernsehturm Kelimesinin Anlamı Nedir? ,Berliner Fernsehturm Kelimesinin Anlamı Ne demek?,Berliner Fernsehturm Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Berliner Fernsehturm Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadınız

Berliner Fernsehturm Kelimesinin Anlamı Nedir? Berliner Fernsehturm Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Berliner Fernsehturm Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı

Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:

Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek - Oranlamak  - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Berliner Fernsehturm Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadığınız İçin Boş Safyadır

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı

Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.

Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Berliner Fernsehturm - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler

- dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek

 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Berliner Fernsehturm

Berliner Fernsehturm Nedir? Berliner Fernsehturm Ne demek? , Berliner Fernsehturm Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi

Berliner Fernsehturm Kelimesinin Anlamı? Berliner Fernsehturm Ne Demek? Berliner Fernsehturm Ne Demektir? ,Berliner Fernsehturm Analizi? Berliner Fernsehturm Anlamı Nedir? Berliner Fernsehturm Ne Demektir?, Berliner Fernsehturm Açıklaması Nedir? , Berliner Fernsehturm Cevabı Nedir? , Berliner Fernsehturm Kelimesinin Anlamı?


Berliner Fernsehturm nedir?, Berliner Fernsehturm anlamı nedir?, Berliner Fernsehturm ne demektir?

Berliner Fernsehturm

Koordinatlar: 52°31′15″K 13°24′34″D / 52.52083°K 13.40944°D / 52.52083; 13.40944
Vikipedi, özgür ansiklopedi
Berliner Fernsehturm
Harita
Genel bilgiler
DurumTamamlanmış
TürTelevizyon kulesi, Restoran, Gözlem kulesi
KonumAlmanya Berlin, Almanya
Koordinatlar52°31′15″K 13°24′34″D / 52.52083°K 13.40944°D / 52.52083; 13.40944
Açılış3 Ekim 1969
Yükseklik
Anten368 m (1207 ft)
En üst kat207 m (679 ft)
Teknik ayrıntılar
Asansör sayısı2
Tasarım ve inşaat
Mimar(lar)Hermann Henselmann
YükleniciDoğu Alman hükümeti
Fernsehturm'un Sonnenallee'den görünümü

Fernsehturm (Almanca "televizyon kulesi"), Berlin'in şehir merkezinde bir televizyon kulesidir. Alexanderplatz meydanına çok yakındır. Doğu Almanya yönetimi, 1965-1969 yılları arasında inşa edilen kulenin Berlin'in sembolü haline gelmesini amaçlamıştır.[1] Günümüzde de şehrin sembolü olarak görülen kule, şehir merkezi ve bazı banliyölerden görülebilmektedir. Kule, 368 metrelik uzunluğuyla, Almanya'daki en uzun yapıdır.

Genel bakış[değiştir | kaynağı değiştir]

Tamamlandığında kulenin uzunluğu 365 metreydi. Fakat, 1990'larda takılan yeni antenle birlikte toplam uzunluğu 368 metreye ulaştı. Fernsehturm, Ostankino Kulesi, Kiev TV Kulesi ve Riga Radyo ve TV Kulesi'nden sonra Avrupa'daki en yüksek 4. desteksiz yapıdır. Kulenin üst bölümündeki kürenin içinde ziyaretçi alanı ve dönen restoran bulunmaktadır. Ziyaretçi alanı yerden yaklaşık 204 metre yüksekliktedir ve görüş mesafesi, havanın açık olduğu dönemlerde 42 kilometreye kadar çıkmaktadır. 30 dakikada bir tam tur atan restoran[2] ziyaretçi alanından birkaç metre yüksektedir. Orijinal dönüş hızı saatte 1 tur iken, 1990'larda yapılan yenilemenin ardından hız iki katına çıkarılmıştır. Gövde içindeki iki asansör, ziyaretçileri küreye 40 saniyede çıkarabilmektedir.

Almanya'da düzenlenen ve finali Berlin Olimpiyat Stadyumu'nda oynanan 2006 FIFA Dünya Kupası sırasında, küre turnuvanın sponsorlarından Deutsche Telekom'un rengi olan galibarda renginde bir futbol topu şeklinde süslenmiştir.

Tarihi[değiştir | kaynağı değiştir]

1964 yılında, Doğu Almanya hükûmetinde yönetimde olan Almanya Sosyalist Birlik Partisi başkanı Walter Ulbricht, Alexanderplatz üzerinde Fernsehturm Stuttgart modellenerek hazırlanacak bir televizyon kulesinin yapılmasına izin verdi. Kulenin, Doğu Almanya Cumhuriyeti’nin gücünü yansıtması planlanmıştı ve yerinin Batı Berlin’in Reichstag binasından da görülebilecek bir yer olmasına dikkat edilmişti. Mimarisi Hermann Henselmann tarafından tasarlandı. Jörg Streitparth, Walter Herzog ve Herbert Aust da planlama aşamasında yer aldı. 4 Ağustos 1965'te başlayan inşaat, 4 yıl sonra tamamlandı ve 3 Ekim 1969'da kuleden test yayınları yapılmaya başlandı. 4 gün sonra Demokratik Almanya Cumhuriyeti Ulusal Günü'nde kulenin resmî açılışı yapıldı.

Teknik özellikler[değiştir | kaynağı değiştir]

 • 1 ayarlı kütle sönümleyici
 • Ziyaretçilerin kullanımı için 2 asansör
 • Teknik ekipman için 1 asansör
 • 986 basamaklı çelik merdiven
 • 188 metre ve 191 metrede tahliye platformları
 • Gözlem bölümü 203.78 metre yüksekliktedir
 • Restoran 207.53 metre yüksekliktedir
 • Kulenin yüksekliği: 368,03 metre (1.207,4 ft)
 • Gövdenin ağırlığı: 26.000 ton (26.000 emperyal ton; 29.000 küçük ton)
 • Kürenin ağırlığı: 4.800 ton (4.700 emperyal ton; 5.300 küçük ton)

Resim galerisi[değiştir | kaynağı değiştir]

Ayrıca bakınız[değiştir | kaynağı değiştir]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

 1. ^ "Berliner Fernsehturm – History". berlinerfernsehturm.de. 25 Şubat 2009 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 9 Aralık 2008. 
 2. ^ "Arşivlenmiş kopya". 25 Şubat 2009 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 3 Kasım 2011. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]


Berliner Fernsehturm nedir?, Berliner Fernsehturm anlamı nedir?, Berliner Fernsehturm ne demektir? Nedir? :Berliner Fernsehturm nedir?, Berliner Fernsehturm anlamı nedir?, Berliner Fernsehturm ne demektir? ile ilgili Berliner Fernsehturm nedir?, Berliner Fernsehturm anlamı nedir?, Berliner Fernsehturm ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Berliner Fernsehturm nedir?, Berliner Fernsehturm anlamı nedir?, Berliner Fernsehturm ne demektir? Ne Demektir? Berliner Fernsehturm nedir?, Berliner Fernsehturm anlamı nedir?, Berliner Fernsehturm ne demektir? Açıklaması Nedir? Berliner Fernsehturm nedir?, Berliner Fernsehturm anlamı nedir?, Berliner Fernsehturm ne demektir? Cevabı Nedir? Berliner Fernsehturm nedir?, Berliner Fernsehturm anlamı nedir?, Berliner Fernsehturm ne demektir? Kelimesinin Anlamı? Berliner Fernsehturm nedir?, Berliner Fernsehturm anlamı nedir?, Berliner Fernsehturm ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Berliner Fernsehturm nedir?, Berliner Fernsehturm anlamı nedir?, Berliner Fernsehturm ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. Berliner Fernsehturm nedir?, Berliner Fernsehturm anlamı nedir?, Berliner Fernsehturm ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? Berliner Fernsehturm nedir?, Berliner Fernsehturm anlamı nedir?, Berliner Fernsehturm ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? Berliner Fernsehturm nedir?, Berliner Fernsehturm anlamı nedir?, Berliner Fernsehturm ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
Berliner Fernsehturm nedir?, Berliner Fernsehturm anlamı nedir?, Berliner Fernsehturm ne demektir? Açıklaması? :Berliner Fernsehturm nedir?, Berliner Fernsehturm anlamı nedir?, Berliner Fernsehturm ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.Berliner Fernsehturm nedir?, Berliner Fernsehturm anlamı nedir?, Berliner Fernsehturm ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur Berliner Fernsehturm nedir?, Berliner Fernsehturm anlamı nedir?, Berliner Fernsehturm ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir Berliner Fernsehturm nedir?, Berliner Fernsehturm anlamı nedir?, Berliner Fernsehturm ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. Berliner Fernsehturm nedir?, Berliner Fernsehturm anlamı nedir?, Berliner Fernsehturm ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
Berliner Fernsehturm nedir?, Berliner Fernsehturm anlamı nedir?, Berliner Fernsehturm ne demektir? Gerçek mi? :Berliner Fernsehturm nedir?, Berliner Fernsehturm anlamı nedir?, Berliner Fernsehturm ne demektir? ile ilgili Berliner Fernsehturm nedir?, Berliner Fernsehturm anlamı nedir?, Berliner Fernsehturm ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam Berliner Fernsehturm nedir?, Berliner Fernsehturm anlamı nedir?, Berliner Fernsehturm ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. Berliner Fernsehturm nedir?, Berliner Fernsehturm anlamı nedir?, Berliner Fernsehturm ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
Berliner Fernsehturm nedir?, Berliner Fernsehturm anlamı nedir?, Berliner Fernsehturm ne demektir? Hakkında? :Berliner Fernsehturm nedir?, Berliner Fernsehturm anlamı nedir?, Berliner Fernsehturm ne demektir? ile ilgili Berliner Fernsehturm nedir?, Berliner Fernsehturm anlamı nedir?, Berliner Fernsehturm ne demektir? burada bulabilirsiniz. Berliner Fernsehturm nedir?, Berliner Fernsehturm anlamı nedir?, Berliner Fernsehturm ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz Berliner Fernsehturm nedir?, Berliner Fernsehturm anlamı nedir?, Berliner Fernsehturm ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler Berliner Fernsehturm nedir?, Berliner Fernsehturm anlamı nedir?, Berliner Fernsehturm ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti taşıt plaka kodları, İnsan kaçakçılığı, Hossein Kalani, Chaturbate, Nenizili Gregor, Minardi, Andiçme, Jean Alfonse, Armağan Barajı, Kaplanlar, Çal, Gorcola peyniri, Minarşizm, Bağbanlı, Kuba, Kırmızı Kasaba, Toronto, Nauravat silmät muistetaan, Yevda Abramov, Çin Cumhuriyeti cumhurbaşkanları listesi, Bilecik ili genel seçim sonuçları, Lambourn, İzomeraz, Kök Tengri, Mina, Mekke, Jimmy Cool, Atom Reaktörleri Araştırma Enstitüsü, Okan Buruk, Safeviler, Filmekimi, TUI AG, Çandarlı, Kalevi Kotkas, 1935 Vuelta a España, Texas Üniversitesi, 1793 Philadelphia sarıhumma salgını, Hamdi Koç, Mina, Miguel Civil, Irina Ilçenko, 2006 FIFA Kulüpler Dünya Kupası Finali, Citroën DS3, Marko Dmitrović, Min (tanrı), Sulpicius Severus, Internet Explorer 6, Yaser Arafat, Bozkurt Tren İstasyonu, Dubaideki otellerin listesi, Gérard Lanvin, Sefiller (film, 2019), Son Metro, Ferran Torres, Amerikan Merkezi Haber Alma Ajansı, Ay Örümceği, Crocuta crocuta, MFÖ, Benim Cici Silahım, Çevrimiçi Sinema Eleştirmenleri Topluluğu En İyi Özgün Müzik Ödülü, Hatim Tarabulusi, Çevrimiçi Sinema Eleştirmenleri Topluluğu En İyi Görüntü Yönetimi Ödülü, Fernando Meirelles, Felde, Joe Wright, Havlu, Dəlləkli, Kuba, Mimis Papaioannou, Göremediğimiz Tüm Işıklar, Marilynne Robinson, Yol (Cormac McCarthy romanı), Cabniyane, Bridget Jonesun Günlüğü, 1997 Başbakanlık Kupası, Mimas (uydu), Birinci Nügədi, Yenikənd, Kuba, Qarabulaq, Kuba, Binomial adlandırma, Buddha and the Chocolate Box, İrem Altuğ, Mirzəməmmədkənd, Qırmızı Qəsəbə, Ukrayna Savunma Bakanlığı İstihbarat Baş Müdürlüğü, Qonaqkənd, Kuba, 1930 FIFA Dünya Kupası kadroları, Türk Kurtuluş Savaşı ve Amerika Birleşik Devletleri, Lesotho bayrağı, Abell 1835, Seyhan Kültür Merkezi, Sony Interactive Entertainment, 1979 Türkiye Cumhuriyet Senatosu Başkanlığı seçimi, Hagios Eugenius Manastırı, Gökhan Dincer, İshak Bey, Göbek bağı, Carl Edvard Rotwitt, Mimarlar Odası, Areolar bezi, On İki İsrail Kabilesi, Senin İçin Fazla Güzel, Mimarlar Derneği, Ferenc Puskás,
Prensin Bayrağı Anlamı Nedir, Prensin Bayrağı Nasıl Oluştu, Prensin Bayrağı Tarihi, Prensin Bayrağı Renkleri, Prensin Bayrağı Tasarımı, Recep Bozdemir Kimdir?, Ali Topçu Kimdir?, Toparlakça Nedir?, Hurşit Çetin Kimdir?, Fadik Temizyürek Kimdir?, Toparlağımsı Nedir?, Toparlacık Nedir?, Osmanlı bayrağı Anlamı Nedir, Osmanlı bayrağı Nasıl Oluştu, Osmanlı bayrağı Tarihi, Osmanlı bayrağı Renkleri, Osmanlı bayrağı Tasarımı, Ülkü Doğan Kimdir?, Mehmet Akif Perker Kimdir?, Necmi Özgül Kimdir?, Top Sakallı Nedir?, Hasan Daşkın Kimdir?, Hasan Memişoğlu Kimdir?, Nazi Almanyası bayrağı Anlamı Nedir, Nazi Almanyası bayrağı Nasıl Oluştu, Nazi Almanyası bayrağı Tarihi, Nazi Almanyası bayrağı Renkleri, Nazi Almanyası bayrağı Tasarımı, Fitopatolojik Nedir?, Öztürk Keskin Kimdir?, Şeref Baran Genç Kimdir?, Tonla Nedir?, Nuran Ergen Kılıç Kimdir?, Fitne Kumkuması Nedir?, Filiz Orman Akın Kimdir?, Tombulca Nedir?, Fitne Fücur Nedir?, Zürriyetsiz İsminin Anlamı Nedir?, Fitilsiz Nedir?, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Anlamı Nedir, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Nasıl Oluştu, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Tarihi, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Renkleri, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Tasarımı, Zürriyetli İsminin Anlamı Nedir?, Mustafa Süleyman Kurtar Kimdir?, Züppe İsminin Anlamı Nedir?, Fitilci Nedir?, Dağıstan Budak Kimdir?, Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Kimdir? Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Nereli Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Kaç Yaşında?, Zümrüdi İsminin Anlamı Nedir?, Tolgasız Nedir?, Fitçi Nedir?, Hatice Gül Bingöl Kimdir?, Gökhan Baylan Kimdir?, Zülüflü İsminin Anlamı Nedir?, Tolgalı Nedir?, Fişlik Nedir?, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Anlamı Nedir, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Nasıl Oluştu, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Tarihi, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Renkleri, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Tasarımı, Toleranssız Nedir?, Züllü İsminin Anlamı Nedir?, Fişli Nedir?, Fişeksiz Nedir?, Zülcelâl İsminin Anlamı Nedir?, Sözdar Akdoğan Kimdir?, Murat Turna Kimdir?, Fahri Özkan Kimdir?, Zührevi İsminin Anlamı Nedir?, Fişekli Nedir?, Züğürt İsminin Anlamı Nedir?, İzmir bayrağı Anlamı Nedir, İzmir bayrağı Nasıl Oluştu, İzmir bayrağı Tarihi, İzmir bayrağı Renkleri, İzmir bayrağı Tasarımı, Filiz Çelik Kimdir?, Toksikolojik Nedir?, Fistolu Nedir?, Koray Önsel Kimdir?, Zübük İsminin Anlamı Nedir?, Toksik Nedir?, Fikret Tufanyazıcı Kimdir?, Zulmeden İsminin Anlamı Nedir?, Fistansız Nedir?, İlker Yücel Kimdir?, Tokatlı Nedir?, Zömbe İsminin Anlamı Nedir?, Gadsden bayrağı Anlamı Nedir, Gadsden bayrağı Nasıl Oluştu, Gadsden bayrağı Tarihi, Gadsden bayrağı Renkleri, Gadsden bayrağı Tasarımı, Tokalı Nedir?, Selma Sarıcıoğlu Çalışkan Kimdir?, Zottiri İsminin Anlamı Nedir?, Ümit Duman Kimdir?, Zot İsminin Anlamı Nedir?, Bahadır Gökmen Kimdir?, Berrin Selbuz Kimdir?, Tok Sözlü Nedir?, Fiskal Nedir?, Zorunlu İsminin Anlamı Nedir?, Zorlu İsminin Anlamı Nedir?, Toimeton Nedir?, Ömer Eldemir Kimdir?, Demokratik Kampuçya bayrağı Anlamı Nedir, Demokratik Kampuçya bayrağı Nasıl Oluştu, Demokratik Kampuçya bayrağı Tarihi, Demokratik Kampuçya bayrağı Renkleri, Demokratik Kampuçya bayrağı Tasarımı, Kürşat Özer Kimdir?, Zorlayıcı İsminin Anlamı Nedir?, Sertaç Çelikkaleli Kimdir?, Zorlamasız İsminin Anlamı Nedir?, Togolu Nedir?, Kenan Çarboğa Kimdir?, Zorlama İsminin Anlamı Nedir?, Bizans İmparatorluğu bayrakları ve sembolleri Anlamı Nedir, Bizans İmparatorluğu bayrakları ve sembolleri Nasıl Oluştu, Bizans İmparatorluğu bayrakları ve sembolleri Tarihi, Bizans İmparatorluğu bayrakları ve sembolleri Renkleri, Bizans İmparatorluğu bayrakları ve sembolleri Tasarımı, Burak Ustalı Kimdir?, Zorca İsminin Anlamı Nedir?, Zorba İsminin Anlamı Nedir?, İlker İpek Kimdir?, Gülcan Alp Kimdir?, Zoraki İsminin Anlamı Nedir?, Niyazi Ünalmış Kimdir?, Zor İsminin Anlamı Nedir?, Fin Ugor Nedir?, Başkurdistan Özerk Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti bayrağı Anlamı Nedir, Başkurdistan Özerk Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti bayrağı Nasıl Oluştu, Başkurdistan Özerk Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti bayrağı Tarihi, Başkurdistan Özerk Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti bayrağı Renkleri, Başkurdistan Özerk Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti bayrağı Tasarımı,