Beğendiğiniz Gibi nedir?, Beğendiğiniz Gibi anlamı nedir?, Beğendiğiniz Gibi ne demektir?

Beğendiğiniz Gibi Nedir?

Beğendiğiniz Gibi Nedir?, Beğendiğiniz Gibi Nerededir?, Beğendiğiniz Gibi Hakkında Bilgi?, Beğendiğiniz Gibi Analizi? Beğendiğiniz Gibi ilgili Beğendiğiniz Gibi ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.  Beğendiğiniz Gibi ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz. Beğendiğiniz Gibi Ne Anlama Gelir Beğendiğiniz Gibi Anlamı Beğendiğiniz Gibi Nedir Beğendiğiniz Gibi Ne Anlam Taşır Beğendiğiniz Gibi Neye İşarettir Beğendiğiniz Gibi Tabiri Beğendiğiniz Gibi Yorumu 

Beğendiğiniz Gibi Kelimesi

Lütfen Beğendiğiniz Gibi Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. Beğendiğiniz Gibi İlgili Sözlük Kelimeler Listesi Beğendiğiniz Gibi Kelimesinin Anlamı? Beğendiğiniz Gibi Ne Demek? ,Beğendiğiniz Gibi Ne Demektir? Beğendiğiniz Gibi Ne Demektir? Beğendiğiniz Gibi Analizi? , Beğendiğiniz Gibi Anlamı Nedir?,Beğendiğiniz Gibi Ne Demektir? , Beğendiğiniz Gibi Açıklaması Nedir? ,Beğendiğiniz Gibi Cevabı Nedir?,Beğendiğiniz Gibi Kelimesinin Anlamı?,Beğendiğiniz Gibi Kelimesinin Anlamı Nedir? ,Beğendiğiniz Gibi Kelimesinin Anlamı Ne demek?,Beğendiğiniz Gibi Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Beğendiğiniz Gibi

Beğendiğiniz Gibi Kelimesinin Anlamı Nedir? Beğendiğiniz Gibi Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Beğendiğiniz Gibi Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı

Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:

Beğendiğiniz Gibi - Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek Beğendiğiniz Gibi - Oranlamak Beğendiğiniz Gibi - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı

Beğendiğiniz Gibi - Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.

Beğendiğiniz Gibi - Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Beğendiğiniz Gibi - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler

- dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek

 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Beğendiğiniz Gibi

Beğendiğiniz Gibi Nedir? Beğendiğiniz Gibi Ne demek? , Beğendiğiniz Gibi Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi

Beğendiğiniz Gibi Kelimesinin Anlamı? Beğendiğiniz Gibi Ne Demek? Beğendiğiniz Gibi Ne Demektir? ,Beğendiğiniz Gibi Analizi? Beğendiğiniz Gibi Anlamı Nedir? Beğendiğiniz Gibi Ne Demektir?, Beğendiğiniz Gibi Açıklaması Nedir? , Beğendiğiniz Gibi Cevabı Nedir? , Beğendiğiniz Gibi Kelimesinin Anlamı?


Beğendiğiniz Gibi nedir?, Beğendiğiniz Gibi anlamı nedir?, Beğendiğiniz Gibi ne demektir?

Size Nasıl Geliyorsa

Vikipedi, özgür ansiklopedi
(Beğendiğiniz Gibi sayfasından yönlendirildi)
Size Nasıl Geliyorsa
As You Like It
As You Like It
"Size Nasıl Geliyorsa" oyunundan bir sahne Ressam:Francis Hayman
"Size Nasıl Geliyorsa" oyunundan bir sahne
Ressam:Francis Hayman
Yazar William Shakespeare
İlk gösterim 1599-1600
Ülke İngiltere
Orijinal dil İngilizce
Tür Komedi
1623de Birinci Folyo baskısı giriş sayfası kopyası

Size Nasıl Geliyorsa ya da Nasıl Hoşunuza Giderse veya Beğendiğiniz Gibi, (İngilizce özgün adı: As You Like It), William Shakespeare'in komedilerinden biridir. 1600'lerin ilk yıllarında yazıldığı varsayılmaktadır. Paul Czinner ve Laurence Olivier tarafından 1936'da filme çekilen oyunun farklı film uyarlamaları bulunmaktadır. Yazarın ünlü repliği "Dünya bir sahnedir ve biz de oyuncuları" bu oyunda geçmektedir.

Karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

 • Yaşlı Dük - Dük Frederick'in ağabeyi ve makamının hak sahibi. Arden ormanında sürgündedir.
 • Dük Frederick - Yaşlı Dük'ün kardeşi, abisinin makamına el koyar.
 • Oliver - Sör Roland de Boys'un büyük oğlu ve varisi.
 • James de Boys - Sör Roland de Boys'un ortanca oğlu. Sadece oyunun sonunda sahneye çıkar.
 • Orlando - Sör Roland de Boys'un en küçük oğlu.
 • Rosalind - Yaşlı Dük'ün kızı, "Ganymede" adıyla erkek kılığına girer.
 • Celia - Dük Frederick'in kızı, "Aliena" adlı bir kızın kılığına girer.
 • Touchstone - Saray soytarısı. Audrey'e aşık olur.
 • Amiens - Bir lord.
 • Jaques - Melankolik ve melodramatik bir lord.
 • Sör Oliver Martext - Kırsalın papaz yardımcısı.
 • Corin ve Silvius - Çobanlar; Silvius Phoebe'ye aşık olur.
 • William - Kırsal halktan biri.
 • Hymen - Evlilik tanrısı.
 • Le Beau - Dük Frederick'in yanındaki lordlardan biri.
 • Charles - Sarayın güreşçisi.
 • Adam - Sir Roland de Boys'un eski bir hizmetkarı.
 • Dennis - Oliver'in bir hizmetkarı.
 • Phoebe - Çoban, "Ganymede"'e aşık olur.
 • Audrey - Kırsaldan bir kadın.

Konu[değiştir | kaynağı değiştir]

Rosalind (Ressam:R.W.Macbeth)
200px!Rosalind Orlando'ya bir zincir verir (Ressam:Émile Bayard)

Dük Frederick ağabeyinin makamını ele geçirir ve onu sürer. Her ne kadar ilk başlarda abisinin kızı Rosalind'in, kendi kızı Celia ile birlikte kalmasına izin verse de, bir süre sonra güvensizliğinden dolayı onu da sürer. Celia ise kuzeninden ayrılmak istemediği için onunla birlikte ayrılır. Yolda korunabilmek için kılık değiştiren Rosalind ve Celia'nın amaçları Rosalind'in babasını bulmaktır. Yolda bir çiftlik satın alır ve buraya yerleşirler.

Ayrıca Orlando'nun hikâyesi de Rosalind'in hikâyesine paralel olarak gelişir. Babası öldükten sonra bütün varlığı ve makamı en büyük erkek çocuk olan Oliver'a kalır. Oliver ise elinden geldiği kadar kardeşi Orlando'yu arka planda tutar ve ona hiçbir olanak sağlamaz. Artık dayanamayan Orlando kendini kanıtlamak için Dük Frederick'in yenilmez güreşçisi Charles'ı alaşağı eder. Böylece güreşi izlemekte olan Rosalind ve Celia'yı etkiler. Rosalind ve Orlando birbirlerine aşık olurlar. Dük Frederick Orlando'nun babasını sevmediğinden onu dükalığından kovar. Abisi Oliver'in da canına kastettiği Orlando, Ona destek olan Adam ile birlikte yola çıkar.

İki aşığın yolu Arden ormanında kesişecektir, fakat Rosalind erkek kılığındadır. Bir süre bu durumu saklayan Rosalind oyunun sonunda araya, artık değişmiş olan Oliver'ın da girmesiyle, kendi kimliğiyle ortaya çıkar ve aşıklar birleşir. Bu arada Oliver da Celia'ya âşık olmuştur. Rosalind'in babasıyla da karşılaşmasıyla her şey yoluna girer. Çünkü bir rahipten çok etkilenen Dük Frederick her şeyini kovduğu ağabeyine bırakıp manastıra kapanır.

Bunlara ek olarak ufak paralel hikâyelerin de bulunduğu oyun toplu bir mutlu sonla biter. Yani herkes "nasıl diliyorsa öyle" sonlanır. Yalnız, özellikle Oliver ile Dük Frederick'teki değişimlerin geçiştirilmiş olması oyunu bir bakıma Shakespeare'in diğer oyunları arasında zayıf kalmasına neden olmuştur.

Türkçeye çeviriler[değiştir | kaynağı değiştir]

 • Beğendiğiniz Gibi. Çev. Orhan Burian. Ankara: Maarif Vekâleti, 1943.
 • Nasıl hoşunuza giderse. Çev. Halide Edib Adıvar ve Vahit Turhan. İstanbul: İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Yayınları, 1943.
 • Size Nasıl Geliyorsa. Çev. Bülent Bozkurt. İstanbul: Remzi Kitabevi, 1996.

Dışsal kaynaklar[değiştir | kaynağı değiştir]Beğendiğiniz Gibi nedir?, Beğendiğiniz Gibi anlamı nedir?, Beğendiğiniz Gibi ne demektir? Nedir? :Beğendiğiniz Gibi nedir?, Beğendiğiniz Gibi anlamı nedir?, Beğendiğiniz Gibi ne demektir? ile ilgili Beğendiğiniz Gibi nedir?, Beğendiğiniz Gibi anlamı nedir?, Beğendiğiniz Gibi ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Beğendiğiniz Gibi nedir?, Beğendiğiniz Gibi anlamı nedir?, Beğendiğiniz Gibi ne demektir? Ne Demektir? Beğendiğiniz Gibi nedir?, Beğendiğiniz Gibi anlamı nedir?, Beğendiğiniz Gibi ne demektir? Açıklaması Nedir? Beğendiğiniz Gibi nedir?, Beğendiğiniz Gibi anlamı nedir?, Beğendiğiniz Gibi ne demektir? Cevabı Nedir? Beğendiğiniz Gibi nedir?, Beğendiğiniz Gibi anlamı nedir?, Beğendiğiniz Gibi ne demektir? Kelimesinin Anlamı? Beğendiğiniz Gibi nedir?, Beğendiğiniz Gibi anlamı nedir?, Beğendiğiniz Gibi ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Beğendiğiniz Gibi nedir?, Beğendiğiniz Gibi anlamı nedir?, Beğendiğiniz Gibi ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. Beğendiğiniz Gibi nedir?, Beğendiğiniz Gibi anlamı nedir?, Beğendiğiniz Gibi ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? Beğendiğiniz Gibi nedir?, Beğendiğiniz Gibi anlamı nedir?, Beğendiğiniz Gibi ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? Beğendiğiniz Gibi nedir?, Beğendiğiniz Gibi anlamı nedir?, Beğendiğiniz Gibi ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
Beğendiğiniz Gibi nedir?, Beğendiğiniz Gibi anlamı nedir?, Beğendiğiniz Gibi ne demektir? Açıklaması? :Beğendiğiniz Gibi nedir?, Beğendiğiniz Gibi anlamı nedir?, Beğendiğiniz Gibi ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.Beğendiğiniz Gibi nedir?, Beğendiğiniz Gibi anlamı nedir?, Beğendiğiniz Gibi ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur Beğendiğiniz Gibi nedir?, Beğendiğiniz Gibi anlamı nedir?, Beğendiğiniz Gibi ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir Beğendiğiniz Gibi nedir?, Beğendiğiniz Gibi anlamı nedir?, Beğendiğiniz Gibi ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. Beğendiğiniz Gibi nedir?, Beğendiğiniz Gibi anlamı nedir?, Beğendiğiniz Gibi ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
Beğendiğiniz Gibi nedir?, Beğendiğiniz Gibi anlamı nedir?, Beğendiğiniz Gibi ne demektir? Gerçek mi? :Beğendiğiniz Gibi nedir?, Beğendiğiniz Gibi anlamı nedir?, Beğendiğiniz Gibi ne demektir? ile ilgili Beğendiğiniz Gibi nedir?, Beğendiğiniz Gibi anlamı nedir?, Beğendiğiniz Gibi ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam Beğendiğiniz Gibi nedir?, Beğendiğiniz Gibi anlamı nedir?, Beğendiğiniz Gibi ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. Beğendiğiniz Gibi nedir?, Beğendiğiniz Gibi anlamı nedir?, Beğendiğiniz Gibi ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
Beğendiğiniz Gibi nedir?, Beğendiğiniz Gibi anlamı nedir?, Beğendiğiniz Gibi ne demektir? Hakkında? :Beğendiğiniz Gibi nedir?, Beğendiğiniz Gibi anlamı nedir?, Beğendiğiniz Gibi ne demektir? ile ilgili Beğendiğiniz Gibi nedir?, Beğendiğiniz Gibi anlamı nedir?, Beğendiğiniz Gibi ne demektir? burada bulabilirsiniz. Beğendiğiniz Gibi nedir?, Beğendiğiniz Gibi anlamı nedir?, Beğendiğiniz Gibi ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz Beğendiğiniz Gibi nedir?, Beğendiğiniz Gibi anlamı nedir?, Beğendiğiniz Gibi ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler Beğendiğiniz Gibi nedir?, Beğendiğiniz Gibi anlamı nedir?, Beğendiğiniz Gibi ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
GünAz TV, Sakson, I See You, Lanet, Ay Yıldız, The Savage Poetry, Babylon 5, Juan Bautista Pérez, Yahudiler, Nikolaevo, ER (dizi), Danzig Koridoru, 2014 Malezya Grand Prix, Mancini, Crocus pulchellus, Azot, Kostas Stafylidis, Corbetta, Gey Onur Günü, 2007 Brezilya Grand Prix, 2008 Çin Grand Prix, Seyşeller kerkenezi, 2017 Rusya Grand Prix, En eski şirketler listesi, Sauber F1 Team, Travma merkezi, FAW Group, NGC 2732, RAL renkleri, Henry Hudson, Lespedeza, Küçük Akgöl, 1995 Formula 1 sezonu, Rollo Armstrong, İzmit Sancağı, Decodon, formula 1, Text Encoding Initiative, Hockenheim, Ay Lav Yu, 2017 İtalya Grand Prix, Rocca Priora, Kathleen Hanna, Baltoro Muzdağ, Harry Sheppard, Hasan İzzettin Dinamo, Asteras Tripolis FC, Yusupov Sarayı, Karaçalı, Kaynarca, State University of New York, NGC 185, Geoffrey Crayonın Karalama Defteri, Kalburcu, Kaynarca, Ortaköy, Kaynarca, Sarmatlar, Cebek, Kaynarca, Hans Krebs, Hefei Xinqiao Uluslararası Havalimanı, Sabırlı, Kaynarca, Kertil, Kaynarca, Nora Roberts, İZBAN, İkili tarama testi, Budenovka, Yeniçam, Kaynarca, Geniş Aile, Karamanlar, Kaynarca, Bayon, Uzakkışla, Kaynarca, Nayah, Osmanlı, Kaynarca, Róbert Feczesin, NGC 4072, D 160, 2009 Malezya Grand Prix, Akira Suzuki, Yücel Çolak, Otorite kontrolü, Rip van Winkle, Lig tv, Descartes, Sarıyer SK, BeIN Home Entertainment (Türkiye), Barış Koruma Kanunu, Puma ZMA, Messel Çukuru, Suud bin Abdülaziz, İber Birliği, Faysal, 2001 Avustralya Grand Prix, I. Bayezid, Ferruh Seyfiyev, Wato Kuaté, Boris Klyuyev, Chibados, Obituary, Tommy Hilfiger Corporation, Arena Birmingham, Hello Kitty cinayeti, Eşcinsel ilişki,
Abubakar Salim Kimdir?, Alevli İsminin Anlamı Nedir?, Galaksinin Koruyucuları, Kayıtsızca İsminin Anlamı Nedir?, Ali Rıza Mansuryan Kimdir?, Profesyonel İsminin Anlamı Nedir?, Çarksız İsminin Anlamı Nedir?, Nizâr İsminin Anlamı Nedir?, Azer Bülbül Kimdir?, Obruklu Nedir?, İrhas İsminin Anlamı Nedir?, Fitopatolojik İsminin Anlamı Nedir?, Çatal Sakal Nedir?, Anna Schudt Kimdir?, Aletli İsminin Anlamı Nedir?, Ali Rıza Kubilay Kimdir?, Kayıtsız Şartsız İsminin Anlamı Nedir?, Fırlama Çöpçüler, Anna Schell Kimdir?, Ahmet Ogan Kimdir?, Abu Julia Kimdir?, Çarklı İsminin Anlamı Nedir?, Alesta İsminin Anlamı Nedir?, İrençäk İsminin Anlamı Nedir?, Fitneci İsminin Anlamı Nedir?, Galaktore Nedir?, Tenzilatlı İsminin Anlamı Nedir?, Problemsiz İsminin Anlamı Nedir?, Nizamsız İsminin Anlamı Nedir?, Fare Şehri, Ali Rıza Kaşkayan Kimdir?, Anna Rogowska Kimdir?, Kayıtsız İsminin Anlamı Nedir?, Alerjisiz İsminin Anlamı Nedir?, İranlı İsminin Anlamı Nedir?, Çarkıt İsminin Anlamı Nedir?, Fitne Kumkuması İsminin Anlamı Nedir?, Gaiz Nedir?, Tentesiz İsminin Anlamı Nedir?, Problemli İsminin Anlamı Nedir?, Nizamlı İsminin Anlamı Nedir?, Avni Dilligil Kimdir?, Anna Rigon Kimdir?, Ali Rıza İmamifer Kimdir?, Omid Abtahi Kimdir?, Alerjili İsminin Anlamı Nedir?, En Süper Kahraman, Kayıtlı İsminin Anlamı Nedir?, Obez Nedir?, İradi İsminin Anlamı Nedir?, Fitne Fücur İsminin Anlamı Nedir?, Çat Pat Nedir?, Çarıksız İsminin Anlamı Nedir?, Anna Puu Kimdir?, Alerjik İsminin Anlamı Nedir?, Easy Street (film, 1917), Ali Rıza Hurşidi Kimdir?, Ahmet Nur Çebi Kimdir?, Tentenesiz İsminin Anlamı Nedir?, Problematik İsminin Anlamı Nedir?, Nizami İsminin Anlamı Nedir?, İrfan Atasoy Kimdir?, Kayışçı İsminin Anlamı Nedir?, Aleni İsminin Anlamı Nedir?, Anna Prelević Kimdir?, Abşir Ömer Çama Kimdir?, Pürtelaş Nedir?, Nüzullü Nedir?, İradesiz İsminin Anlamı Nedir?, Fitilsiz İsminin Anlamı Nedir?, Çarşafsız Nedir?, Çarıklı İsminin Anlamı Nedir?, Ali Rıza Hakiki Kimdir?, Dur! Yoksa Annem Ateş Edecek, Yılmaz Yaşar Kimdir? Yılmaz Yaşar Nereli Yılmaz Yaşar Kaç Yaşında?, Alengirli İsminin Anlamı Nedir?, Anna Poslavska Kimdir?, Tenteneli İsminin Anlamı Nedir?, Problem İsminin Anlamı Nedir?, Niyetsiz İsminin Anlamı Nedir?, Cüneyt Arkın Kimdir?, Kayıp İsminin Anlamı Nedir?, Doğal Kahramanlar, Pürsıhhat Nedir?, İradeli İsminin Anlamı Nedir?, Ali Rıza Fegani Kimdir?, Fitilli İsminin Anlamı Nedir?, Çarşaflık Nedir?, Çaresiz İsminin Anlamı Nedir?, Âlemşümul İsminin Anlamı Nedir?, Anna Polina Kimdir?, Álex Abrines Kimdir?, Dick Tracy (film, 1990), Tenteli İsminin Anlamı Nedir?, Probiyotik İsminin Anlamı Nedir?, Niyetli İsminin Anlamı Nedir?, Kayın İsminin Anlamı Nedir?, Ali Rıza Demircan Kimdir?, Âlemci İsminin Anlamı Nedir?, Pürneşe Nedir?,