Avustralya Açık nedir?, Avustralya Açık anlamı nedir?, Avustralya Açık ne demektir?

Avustralya Açık Nedir?

Avustralya Açık Nedir?, Avustralya Açık Nerededir?, Avustralya Açık Hakkında Bilgi?, Avustralya Açık Analizi? Avustralya Açık ilgili Avustralya Açık ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.  Avustralya Açık ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz. Avustralya Açık Ne Anlama Gelir Avustralya Açık Anlamı Avustralya Açık Nedir Avustralya Açık Ne Anlam Taşır Avustralya Açık Neye İşarettir Avustralya Açık Tabiri Avustralya Açık Yorumu 

Avustralya Açık Kelimesi

Lütfen Avustralya Açık Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. Avustralya Açık İlgili Sözlük Kelimeler Listesi Avustralya Açık Kelimesinin Anlamı? Avustralya Açık Ne Demek? ,Avustralya Açık Ne Demektir? Avustralya Açık Ne Demektir? Avustralya Açık Analizi? , Avustralya Açık Anlamı Nedir?,Avustralya Açık Ne Demektir? , Avustralya Açık Açıklaması Nedir? ,Avustralya Açık Cevabı Nedir?,Avustralya Açık Kelimesinin Anlamı?,Avustralya Açık Kelimesinin Anlamı Nedir? ,Avustralya Açık Kelimesinin Anlamı Ne demek?,Avustralya Açık Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Avustralya Açık Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadınız

Avustralya Açık Kelimesinin Anlamı Nedir? Avustralya Açık Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Avustralya Açık Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı

Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:

Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek - Oranlamak  - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Avustralya Açık Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadığınız İçin Boş Safyadır

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı

Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.

Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Avustralya Açık - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler

- dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek

 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Avustralya Açık

Avustralya Açık Nedir? Avustralya Açık Ne demek? , Avustralya Açık Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi

Avustralya Açık Kelimesinin Anlamı? Avustralya Açık Ne Demek? Avustralya Açık Ne Demektir? ,Avustralya Açık Analizi? Avustralya Açık Anlamı Nedir? Avustralya Açık Ne Demektir?, Avustralya Açık Açıklaması Nedir? , Avustralya Açık Cevabı Nedir? , Avustralya Açık Kelimesinin Anlamı?


Avustralya Açık nedir?, Avustralya Açık anlamı nedir?, Avustralya Açık ne demektir?

Avustralya Açık

Koordinatlar: 37°49′18″G 144°58′42″D / 37.82167°G 144.97833°D / -37.82167; 144.97833
Vikipedi, özgür ansiklopedi
Avustralya Açık
Resmî site
Kuruluş1905 (1905)
Edisyonlar111 (2023)
Yer Avustralya
Melbourne (1972'den beri)
MekanMelbourne Park (1988'den beri)
ZeminSert – açık[a][b] (1988'den beri)
Çim – açık (1905-1987)
Para ÖdülüA$76,500,000 (2023)
Erkekler
Eşleşme128T (128Q) / 64Ç (16Q)[c]
Mevcut ŞampiyonNovak Đoković (tekler)
Nick Kyrgios
Thanasi Kokkinakis (çiftler)
Tekler en çok kazananNovak Đoković (10)
Çiftler en çok kazananAdrian Quist (10)
Kadınlar
Eşleşme128T (128Q) / 64Ç (16Q)
Mevcut ŞampiyonAryna Sabalenka (tekler)
Barbora Krejčíková
Kateřina Siniaková (çiftler)
Tekler en çok kazananMargaret Court (11)
Çiftler en çok kazananThelma Coyne Long (12)
Karışık Çiftler
Eşleşme32
En çok kazanan (erkekler)4
Harry Hopman
Colin Long
En çok kazanan (kadınlar)4
Daphne Akhurst Cozens
Nell Hall Hopman
Nancye Wynne Bolton
Thelma Coyne Long
Grand Slam
Son tamamlanan
2023 Avustralya Açık
Şimdiki

Avustralya Açık, her yıl Ocak ayında Avustralya'daki Melbourne Park'ta düzenlenen, Grand Slam tenis turnuvasıdır. Turnuva ilk olarak 1905 yılında düzenlenmiştir. Avustralya Açık, plexicushion olarak adlandırılan sert zeminde oynanmaktadır. Avustralya Açık, Amerika Açık'tan sonra en yüksek katılımlı ikinci tenis turnuvasıdır. En önemli kortları Rod Laver Arena ve Hisense Arena'dır.

Her yıl tenis sezon içerisinde ilk olarak düzenlenen Grand Slam turnuvası olup, onu sırasıyla Fransa Açık (Roland Garros), Wimbledon ve Amerika Açık turnuvaları izlemektedir.

Tarihçe[değiştir | kaynağı değiştir]

Margaret Arena Kortu

Avustralya Açık, ilk 1905 yılında Avustralasya Açık Tenis Şampiyonası adı altında, Britanya Milletler Topluluğu, Avustralya, Yeni Zelanda ve Amerikalı tenisçilerin katılımıyla oynandı. Arthur Curtis ile Rodney Heath arasındaki tek erkekler finali, 5 bin kişi tarafından izlenirken, turnuva sonraki yıl Yeni Zelanda'nın Christchurch kentinde oynandı. 1912'de Hastings ile bir kez daha turnuvaya ev sahipliği yapan Yeni Zelanda, 1922'de Avustralasya Tenis Birliği'nden ayrılınca turnuva Tennis Australia'ya kaldı. 1927'de de turnuvanın adı The Australian Championships olarak değiştirildi.

1922, bayanlar mücadelesinin de başladığı sezon oldu. Margareth Molesworth ile Esna Boyd ile oynadığı finali 6-3 ve 10-8'lik setlerle kazanarak zafere ulaştı.

Dünya savaşı yıllarında, 1916-18 ve 1941-45 arasında oynanmayan turnuva, 1969'da açık dönemin başlamasıyla profesyonellere de kapılarını açtı. 1971'de Sidney'de düzenlendikten sonra Victoria eyaletinin başkenti Melbourne'e taşınan şampiyona, o tarihten bu yana bu kentte oynanmaktadır.

Yıllarca butik bir kulüp olan Kooyong Tenis Kulübü'nde düzenlenen turnuva, 1988'de dev bir tenis kompleksi olan Melbourne Park'ın açılmasıyla mekân değiştirdi. 1986'de tesis yapımı sürdüğü için oynanmayan turnuva, 1987'nin Ocak ayından itibaren takvimin ilk ayına geçti. 1977-85 döneminde ise Avustralya Açık, aralık ayında sezonun son grand slam turnuvası olarak oynandı.

Kortlar ve Zemin[değiştir | kaynağı değiştir]

Rod Laver Kortu

Avustralya Açık, 1905'ten itibaren uzun süre tıpkı Wimbledon'da olduğu gibi çim zeminde oynandı. 1987'deki unutulmaz Stefan Edberg-Pat Cash finali çim zeminde oynanan son Avustralya Açık maçı olurken, 1988'de yeni açılan Melbourne Park ile (o zamanki adıyla Flinders Park), 'rebound ace' adı verilen sert zemine geçiş yapıldı. 266 bin seyircinin gelip, yeni tesislerinde seyirci sayısını ikiye katlayan turnuva, Graf ve Evert arasındaki bayanlar finalinde yağmur yüzünden kortun üstünün kapatılmasıyla ilk 'salon' grand slam finaline de tanıklık etti.

2000 yılında 15 bin kişilik ana korta ünlü Avustralyalı tenisçi Rod Laver'in adı verilirken, aynı yıl 65 milyon dolar harcanan 2. stadyum kortu Hisense Arena da hizmete açıldı.

Turnuva tarihindeki 3. zemin değişikliği ise 2008 yılında gerçekleşti. Oyuncuların rebaund ace zeminin sakatlıklara neden olduğu şeklindeki yoğun şikayetleri üzerine, Tennis Australia, yeni bir sentetik tabakadan oluşan yapay bir zeminle sert zemini değiştirdi. Sert zemin ve çim zemin arasında bir hıza sahip olan bu yapay zemin, 'sert zemin' olarak sınıflandırılmadığı için, tenis tarihinde ilk kez 4 grand slam turnuvası, 4 farklı zemine yayılmış oldu.

Seyirci artışı[değiştir | kaynağı değiştir]

Avustralya Açık, 'seyirci dostu' grand slam olarak bilinirken, özellikle 2000'li yıllarda her sezon, bir önceki yıl elde ettiği biletli izleyici rakamlarının üzerine çıktı. 1989'da Flinders Park'ın 2. yılında 287 bin olan seyirci, 1998'de 434 bin 807'ye, 2000'de 501 bin 251'e, 2006'da ise 550 bin 550'ye yükseldi. 2010'da 653 bin 860 kişi ile seyirci rekoru kırıldı. Ancak son dönemde seyirciler arasında artan gerginlikler yüzünden Tennis Australia'ya uluslararası federasyondan uyarı geldi. Avustralya Açık 2008'in 4. günü olan 17 Ocak 2008'de, Melbourne Park'a akın eden 62 bin 885 seyirci ise, tenis tarihinde bir turnuvaya tek günde gelen en yüksek seyirci olarak kayıtlara geçti.

Şampiyonlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Son şampiyonlar[değiştir | kaynağı değiştir]

2022 Şampiyon Finalist Skor
Tek erkekler İspanya Rafael Nadal Rusya Daniil Medvedev 2-6, 6-7(5-7), 6-4, 6-4, 7-5
Tek kadınlar Avustralya Ashleigh Barty Amerika Birleşik Devletleri Danielle Collins 6-3, 7-6(7-2)
Çift erkekler Avustralya Thanasi Kokkinakis
Avustralya Nick Kyrgios
Avustralya Matthew Ebden
Avustralya Max Purcell
7-5, 6-4
Çift kadınlar Çekya Barbora Krejčíková
Çekya Kateřina Siniaková
Kazakistan Anna Danilina
Brezilya Beatriz Haddad Maia
6-7(3-7), 6-4, 6-4
Karışık çiftler Fransa Kristina Mladenovic
Hırvatistan Ivan Dodig
Avustralya Jaimee Fourlis
Avustralya Jason Kubler
6-3, 6-4

Notlar[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ Rebound Ace 1988 - 2007 arası kullanıldı, Plexicushion 2008 - 2019 arası kullanıldı ve GreenSet 2020'den beri kullanılmakta.
  2. ^ Rod Laver Arena, Margaret Court Arena ve John Cain Arena'da yağmur gecikmeleri hariç.
  3. ^ Ana eşleşmede 128 tekli oyuncu (T) ve 64 çiftli takım (Ç) vardır ve ilgili eleme (Q) kuralarında 128 ve 16 katılımcı vardır.

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]


Avustralya Açık nedir?, Avustralya Açık anlamı nedir?, Avustralya Açık ne demektir? Nedir? :Avustralya Açık nedir?, Avustralya Açık anlamı nedir?, Avustralya Açık ne demektir? ile ilgili Avustralya Açık nedir?, Avustralya Açık anlamı nedir?, Avustralya Açık ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Avustralya Açık nedir?, Avustralya Açık anlamı nedir?, Avustralya Açık ne demektir? Ne Demektir? Avustralya Açık nedir?, Avustralya Açık anlamı nedir?, Avustralya Açık ne demektir? Açıklaması Nedir? Avustralya Açık nedir?, Avustralya Açık anlamı nedir?, Avustralya Açık ne demektir? Cevabı Nedir? Avustralya Açık nedir?, Avustralya Açık anlamı nedir?, Avustralya Açık ne demektir? Kelimesinin Anlamı? Avustralya Açık nedir?, Avustralya Açık anlamı nedir?, Avustralya Açık ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Avustralya Açık nedir?, Avustralya Açık anlamı nedir?, Avustralya Açık ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. Avustralya Açık nedir?, Avustralya Açık anlamı nedir?, Avustralya Açık ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? Avustralya Açık nedir?, Avustralya Açık anlamı nedir?, Avustralya Açık ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? Avustralya Açık nedir?, Avustralya Açık anlamı nedir?, Avustralya Açık ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
Avustralya Açık nedir?, Avustralya Açık anlamı nedir?, Avustralya Açık ne demektir? Açıklaması? :Avustralya Açık nedir?, Avustralya Açık anlamı nedir?, Avustralya Açık ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.Avustralya Açık nedir?, Avustralya Açık anlamı nedir?, Avustralya Açık ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur Avustralya Açık nedir?, Avustralya Açık anlamı nedir?, Avustralya Açık ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir Avustralya Açık nedir?, Avustralya Açık anlamı nedir?, Avustralya Açık ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. Avustralya Açık nedir?, Avustralya Açık anlamı nedir?, Avustralya Açık ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
Avustralya Açık nedir?, Avustralya Açık anlamı nedir?, Avustralya Açık ne demektir? Gerçek mi? :Avustralya Açık nedir?, Avustralya Açık anlamı nedir?, Avustralya Açık ne demektir? ile ilgili Avustralya Açık nedir?, Avustralya Açık anlamı nedir?, Avustralya Açık ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam Avustralya Açık nedir?, Avustralya Açık anlamı nedir?, Avustralya Açık ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. Avustralya Açık nedir?, Avustralya Açık anlamı nedir?, Avustralya Açık ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
Avustralya Açık nedir?, Avustralya Açık anlamı nedir?, Avustralya Açık ne demektir? Hakkında? :Avustralya Açık nedir?, Avustralya Açık anlamı nedir?, Avustralya Açık ne demektir? ile ilgili Avustralya Açık nedir?, Avustralya Açık anlamı nedir?, Avustralya Açık ne demektir? burada bulabilirsiniz. Avustralya Açık nedir?, Avustralya Açık anlamı nedir?, Avustralya Açık ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz Avustralya Açık nedir?, Avustralya Açık anlamı nedir?, Avustralya Açık ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler Avustralya Açık nedir?, Avustralya Açık anlamı nedir?, Avustralya Açık ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
Akışkan dinamiği, İtalya, Orlando Ferguson, Benedict Wong, Müşerref Tezcan, Jamaika bayrakları listesi, Turgut Yaşar Gülez, En İyi Kadın Oyuncu SAG Ödülü listesi, Tanıdığım Bir Kız, VII. Henry, Ara (film), 2013 Almanya Grand Prix, Marcus Williams, Kızgınlık, Kanal B tarafından yayınlanan programların listesi, Goostrey, Donald A. Glaser, Paul McCartney, Paphos, Riccardo Scamarcio, Ekidne Knuckles, İngilterenin bölgeleri, Yuji Senuma, Cheick Tioté, NGC 3702, Lord Kitchener Wants You, Sazak, Tefenni, NGC 1562, Bombardier Global Express, Müslüm Doğan, Akarsu, NGC 5921, Türk düşmanlığı, Özge Ulusoy, Ahmet Paşa Antlaşması, Rasulayn, 30. Akademi Ödülleri, Sıkıysa Yakala, Cummu ve Keşmir, Video oyunu modlama, Múte Bourup Egede, Nörogörüntüleme, İnternet fenomeni, Setswana, Victor Hugo, Hamid Ismail, Hyazinth Strachwitz, Büyük Köpek Takımyıldızı, Brezilyalılar, Mark Zuckerberg, lazika (piyade savaş aracı), Makedon Kulesi, Adolf Heusinger, Rûşenilik, Safran Adası, Alfred Russell Wallace, Çocuk edebiyatı yazarları listesi, Arabi, İslam peygamberleri, Yutmak, Yenimahalle, Altınordu, Çevrimiçi ansikopedi, Dağlık Karabağ çevresinde Ermenistan tarafından işgal edilmiş Azerbaycan toprakları, Vitis aestivalis, NGC 1452, Wiska, Robert Nisbet Bain, Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, Arslan, Sırp İsyanları, İtalya Yarımadası, Para politikası, Ruslaştırma, 2030 FIFA Dünya Kupası, Cinsiyetler arası ücret farkı, Taşlıca Sancağı, Thomas Lemar, Avrupada Yılın En İyi Basketbolcusu, 2012 NATO Chicago zirvesi, Alapaha Blue Blood Bulldog, NGC 5029, Domusnovas, Orhan Bey, Burun boşluğu, Edith Gostick, Dünyanın en büyük camileri listesi, Myrtaceae, Amerika Birleşik Devletleri başkan yardımcısı, Balçık, Andrés DAlessandro, Yandex.Browser, İz fosili, Zühal Tekkanat, 1991 Brezilya Grand Prix, 1996 Türkiye Kupası Finali, New Orleans Saints, Ousmane Kanté, Nazım Batur, Piute, Sunshine (2007 film),
Ziyansız İsminin Anlamı Nedir?, Aslan ve Güneş Anlamı Nedir, Aslan ve Güneş Nasıl Oluştu, Aslan ve Güneş Tarihi, Aslan ve Güneş Renkleri, Aslan ve Güneş Tasarımı, Şeref Tamtürk Kimdir?, Onur Sergen Doğan Kimdir?, Ziyadar İsminin Anlamı Nedir?, İsmail Büyükkayıkçı Kimdir?, Filolojik Nedir?, Canan Kebenç Özkan Kimdir?, Tipsiz Nedir?, Tipolojik Nedir?, Zirai İsminin Anlamı Nedir?, Okan Işıktaş Kimdir?, Tipili Nedir?, Arap İsyanı bayrağı Anlamı Nedir, Arap İsyanı bayrağı Nasıl Oluştu, Arap İsyanı bayrağı Tarihi, Arap İsyanı bayrağı Renkleri, Arap İsyanı bayrağı Tasarımı, Zingal İsminin Anlamı Nedir?, Zinde İsminin Anlamı Nedir?, Yrd Doç Dr Berat Ahi Kimdir? Yrd Doç Dr Berat Ahi Nereli Yrd Doç Dr Berat Ahi Kaç Yaşında?, İsmail Keskin Kimdir?, Zincirleme İsminin Anlamı Nedir?, Filantrop Nedir?, Özgen Aydıncak Kimdir?, Zimmetli İsminin Anlamı Nedir?, Amerika Konfedere Devletleri bayrağı Anlamı Nedir, Amerika Konfedere Devletleri bayrağı Nasıl Oluştu, Amerika Konfedere Devletleri bayrağı Tarihi, Amerika Konfedere Devletleri bayrağı Renkleri, Amerika Konfedere Devletleri bayrağı Tasarımı, Atakan Özkan Kimdir?, Necdet Kayra Kimdir?, Zilli İsminin Anlamı Nedir?, Semra Kıratlı Kimdir?, Zilingir İsminin Anlamı Nedir?, Tiksinç Nedir?, Fil Dişi Nedir?, Ümit Özer Kimdir?, Zikzaklı İsminin Anlamı Nedir?, Abdülvahit Vardar Kimdir?, Tiko Nedir?, Ak Sancak Anlamı Nedir, Ak Sancak Nasıl Oluştu, Ak Sancak Tarihi, Ak Sancak Renkleri, Ak Sancak Tasarımı, Meryem Tanrıverdi Göktaş Kimdir?, Tikel Nedir?, Zihnî İsminin Anlamı Nedir?, Abdulmecit Yıldırım Kimdir?, Hami Korkmazlı Kimdir?, Tiilinen Nedir?, Zihinsel İsminin Anlamı Nedir?, Fikirdeş Nedir?, Tiheähkö Nedir?, Zihayat İsminin Anlamı Nedir?, Buse Albayrak Kimdir?, Fijili Nedir?, İbrahim Yüksel Kimdir?, Fiili Bozuk Nedir?, Burhan Bahadır Özsoy Kimdir?, Zifirî İsminin Anlamı Nedir?, Burcugül Çubuk Kimdir?, Tıynetli Nedir?, Zibidi İsminin Anlamı Nedir?, Yaşar Dursun Kimdir?, Tırtılsı Nedir?, Zıypak İsminin Anlamı Nedir?, Arzu Şimşek Kimdir?, Figürlü Nedir?, Zıvanalı Sigara İsminin Anlamı Nedir?, Yunis Aksu Kimdir?, İrfan Hülakü Kimdir?, Tırsınç Nedir?, Zıvanalı İsminin Anlamı Nedir?, Tırsak Nedir?, Fiddire Nedir?, Zıt Anlamlı İsminin Anlamı Nedir?, Fidan Boylu Nedir?, Aşkın Genç Kimdir?, Meliha Apaydın Kimdir?, Berfin Kara Kimdir?, Zıt İsminin Anlamı Nedir?, Zırzop İsminin Anlamı Nedir?, Fıtıklı Nedir?, Ergün Şimşek Kimdir?, Zırtlak İsminin Anlamı Nedir?, Hüseyin Demir Kimdir?, Fışkırdak Nedir?, Ziver Kaplan Kimdir?, Tırı Vırı Nedir?, Fıskiyesiz Nedir?, Zırtapoz İsminin Anlamı Nedir?, Hürana Güngör Kimdir?, Sami bayrağı Anlamı Nedir, Sami bayrağı Nasıl Oluştu, Sami bayrağı Tarihi, Sami bayrağı Renkleri, Sami bayrağı Tasarımı, Tırhallı Nedir?, Fıskiyeli Nedir?, Zırlak İsminin Anlamı Nedir?, Abdullah Karapıçak Kimdir?, Mehmet Şerif Öner Kimdir?, Zırhlı İsminin Anlamı Nedir?, Kadir Yalçın Kimdir?, Fırtına Gibi Nedir?, Zırdeli İsminin Anlamı Nedir?, İlyas Topsakal Kimdir?, Şule Ağaçayak Ersoy Kimdir?, Pan-Afrika bayrağı Anlamı Nedir, Pan-Afrika bayrağı Nasıl Oluştu, Pan-Afrika bayrağı Tarihi, Pan-Afrika bayrağı Renkleri, Pan-Afrika bayrağı Tasarımı, Zırcahil İsminin Anlamı Nedir?, Tıpasız Nedir?, Fırınlı Nedir?, Tıpalı Nedir?,