Autodesk nedir?, Autodesk anlamı nedir?, Autodesk ne demektir?

Autodesk Nedir?

Autodesk Nedir?, Autodesk Nerededir?, Autodesk Hakkında Bilgi?, Autodesk Analizi? Autodesk ilgili Autodesk ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.  Autodesk ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz. Autodesk Ne Anlama Gelir Autodesk Anlamı Autodesk Nedir Autodesk Ne Anlam Taşır Autodesk Neye İşarettir Autodesk Tabiri Autodesk Yorumu 

Autodesk Kelimesi

Lütfen Autodesk Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. Autodesk İlgili Sözlük Kelimeler Listesi Autodesk Kelimesinin Anlamı? Autodesk Ne Demek? ,Autodesk Ne Demektir? Autodesk Ne Demektir? Autodesk Analizi? , Autodesk Anlamı Nedir?,Autodesk Ne Demektir? , Autodesk Açıklaması Nedir? ,Autodesk Cevabı Nedir?,Autodesk Kelimesinin Anlamı?,Autodesk Kelimesinin Anlamı Nedir? ,Autodesk Kelimesinin Anlamı Ne demek?,Autodesk Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Autodesk Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadınız

Autodesk Kelimesinin Anlamı Nedir? Autodesk Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Autodesk Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı

Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:

Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek - Oranlamak  - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Autodesk Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadığınız İçin Boş Safyadır

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı

Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.

Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Autodesk - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler

- dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek

 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Autodesk

Autodesk Nedir? Autodesk Ne demek? , Autodesk Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi

Autodesk Kelimesinin Anlamı? Autodesk Ne Demek? Autodesk Ne Demektir? ,Autodesk Analizi? Autodesk Anlamı Nedir? Autodesk Ne Demektir?, Autodesk Açıklaması Nedir? , Autodesk Cevabı Nedir? , Autodesk Kelimesinin Anlamı?


Autodesk nedir?, Autodesk anlamı nedir?, Autodesk ne demektir?

Autodesk

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Autodesk, Inc.
EndüstriComputer software
KuruluşMill Valley, California (1982)
KurucuJohn Walker
Genel merkeziSan Rafael, California, U.S.
Önemli kişilerCrawford W. Beveridge
(Chairman)
Carl Bass
(President and CEO)
ÜrünSee products listing
Gelirartış US$1.952 billion (FY 2011)[1]
Net gelirartış $212.0 million (FY 2011)[1]
Öz kaynakartış $1.609 billion (FY 2011)[1]
Çalışan sayısı6,800 (January 2011)[1]
Web sitesiAutodesk.com

Autodesk, endüstriyel kullanıma dönük profesyonel yazılımlar geliştiren bir ABD firmasıdır. Dünyada en çok kullanılan endüstriyel amaçlı yazılımları portföyünde bulundurmakla birlikte en çok yazılım kodu üreten firmaların başında olmasıyla da tanınır. En çok kullanılan yazılımı Autocad'dir.

2005 yılında SGI firmasının yazılım grubu olan Alias firmasını da satın almasıyla gündeme gelmiştir.

Ürün yelpazesinde; inşaat, makine, endüstri, mimari ve sinema alanına yönelik ürünleri vardır. Alanında ilk ürünleri son kullanıcı için üretmesi nedeniyle özellikle ABD dışındaki bazı ülke üniversitelerinde yazılımları öğretim anlamında ders olarak okutulur. Autodesk firmasının birçok ürünü bulunmaktadır.[2]

Yazılımlar[değiştir | kaynağı değiştir]

AutoCAD[değiştir | kaynağı değiştir]

2 boyutlu ve 3 boyutlu olarak proje tasarım araçları ile Dünyada ve Türkiye'de en çok kullanılan tasarım ve çizim (CAD) programıdır. 3B serbest form tasarım araçları, parametrik çizim ve PDF’den aktarma sayesinde AutoCAD®, yazılımı dokümantasyon ve tasarım süreçlerini daha da ileri götürmek için gereken gücü ve esnekliği sağlar.

Autodesk Product Design Suite[değiştir | kaynağı değiştir]

3B dijital prototipler üretmek, doğrulamak ve belgelemek için ihtiyacınız olan şeyleri içerir. Autodesk Inventor Profesyonel yazılımının tüm ana özellikleriyle birlikte, güzergahlı sistemler için geliştirilmiş tasarım, araç oluşturma ve simülasyon özellikleri içerir.

AutoCAD LT[değiştir | kaynağı değiştir]

Teknik çizim amaçları için geliştirilen AutoCAD® LT yazılımı, ihtiyaç duyduğunuz 2B araçlarını ve komutlarını fazlasıyla sunar. AutoCad programının ekonomik paketidir. Normal versiyondan farklı olarak LT versiyonu; eklenti, lisp ve API'lerin yüklenmesi özelliğini içermez.

AutoCAD Civil 3D[değiştir | kaynağı değiştir]

İnşaat mühendislerinin tasarım, analiz ve simülasyonu için yapı bilgi modelleme (BIM) çözüm programıdır.

Revit[değiştir | kaynağı değiştir]

Mimari, statik, elektrik ve mekanik projelerinin 3 boyutlu ortamda modellenmesine olanak veren Revit yazılımı Yapı Bilgi Modellemesi (BIM) programıdır. Yeni versiyonları ile birlikte Mep, Architecture, Structure gibi versiyonları tek bir paket altında birleştirilmiştir.

Autodesk 3ds Max[değiştir | kaynağı değiştir]

Ödüllü oyun, film ve video içerikleri üretmek için kullanılan endüstri standardı bir 3B modelleme, animasyon, gerçekleme ve görsel efektler çözümü.

Autodesk 3ds Max Design[değiştir | kaynağı değiştir]

Tasarımcılara ve görselleştirme uzmanlarına AutoCAD ve Revit yazılım aileleriyle tümleşik iş akışları sunan bir 3B modelleme ve gerçekleme çözümü.

Autodesk Alias Automotive[değiştir | kaynağı değiştir]

Otomotive tasarımı ve modellemesi için kendi alanında öncü uygulama ve dünya çapında lider otomotiv modelleme stüdyoların tercihi.

Autodesk Alias Surface[değiştir | kaynağı değiştir]

Dinamik 3D modelleme kapasiteli komple bu set sayesinde tasarımcılar yavaş yavaş konsept modeller geliştirip verilerini yüksek kaliteli birinci sınıf yüzeylere taşıyor.

Autodesk Maya[değiştir | kaynağı değiştir]

Modelleme araçları, genişletilmiş kaplama? özellikleri, ve 64 bit ve çok çekirdekli teknolojiden yararlanan iş akışları sayesinde üretim ihtiyaçlarını karşılayıp nefes kesen 3D yaratın.

Autodesk Showcase Professional[değiştir | kaynağı değiştir]

Ürününüzün çok gerçekçi 3B görsellerini yaratın. Müşterilerinize ve hissedarlarınıza birden çok tasarım seçeneği sağlayın ve tasarım değerlendirme sürecini modernleştirin.

AutoCAD Mechanical[değiştir | kaynağı değiştir]

Mekanik Tasarımcılar için üretilmiş AutoCAD’dir. Mekanik Tasarım sürecinde var olan genel işleri otomatikleştirerek ve standart parça kütüphaneleri sunarak, tasarım sürecini hızlandırır.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ a b c d "2011 Form 10-K, Autodesk, Inc". United States Securities and Exchange Commission. 16 Ocak 2013 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 26 Ocak 2012. 
  2. ^ "Autodesk Tüm Ürünler". 1 Nisan 2013 tarihinde kaynağından arşivlendi. 

Autodesk nedir?, Autodesk anlamı nedir?, Autodesk ne demektir? Nedir? :Autodesk nedir?, Autodesk anlamı nedir?, Autodesk ne demektir? ile ilgili Autodesk nedir?, Autodesk anlamı nedir?, Autodesk ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Autodesk nedir?, Autodesk anlamı nedir?, Autodesk ne demektir? Ne Demektir? Autodesk nedir?, Autodesk anlamı nedir?, Autodesk ne demektir? Açıklaması Nedir? Autodesk nedir?, Autodesk anlamı nedir?, Autodesk ne demektir? Cevabı Nedir? Autodesk nedir?, Autodesk anlamı nedir?, Autodesk ne demektir? Kelimesinin Anlamı? Autodesk nedir?, Autodesk anlamı nedir?, Autodesk ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Autodesk nedir?, Autodesk anlamı nedir?, Autodesk ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. Autodesk nedir?, Autodesk anlamı nedir?, Autodesk ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? Autodesk nedir?, Autodesk anlamı nedir?, Autodesk ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? Autodesk nedir?, Autodesk anlamı nedir?, Autodesk ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
Autodesk nedir?, Autodesk anlamı nedir?, Autodesk ne demektir? Açıklaması? :Autodesk nedir?, Autodesk anlamı nedir?, Autodesk ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.Autodesk nedir?, Autodesk anlamı nedir?, Autodesk ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur Autodesk nedir?, Autodesk anlamı nedir?, Autodesk ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir Autodesk nedir?, Autodesk anlamı nedir?, Autodesk ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. Autodesk nedir?, Autodesk anlamı nedir?, Autodesk ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
Autodesk nedir?, Autodesk anlamı nedir?, Autodesk ne demektir? Gerçek mi? :Autodesk nedir?, Autodesk anlamı nedir?, Autodesk ne demektir? ile ilgili Autodesk nedir?, Autodesk anlamı nedir?, Autodesk ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam Autodesk nedir?, Autodesk anlamı nedir?, Autodesk ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. Autodesk nedir?, Autodesk anlamı nedir?, Autodesk ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
Autodesk nedir?, Autodesk anlamı nedir?, Autodesk ne demektir? Hakkında? :Autodesk nedir?, Autodesk anlamı nedir?, Autodesk ne demektir? ile ilgili Autodesk nedir?, Autodesk anlamı nedir?, Autodesk ne demektir? burada bulabilirsiniz. Autodesk nedir?, Autodesk anlamı nedir?, Autodesk ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz Autodesk nedir?, Autodesk anlamı nedir?, Autodesk ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler Autodesk nedir?, Autodesk anlamı nedir?, Autodesk ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
NGC 4732, Zoran Džorlev, Ayrton Senna, Basınç ölçümü, Kısmi diferansiyel denklemler, MK Beytar Yeruşalayim, Palácio da Alvorada, Major League Soccer yabancı futbolcuları listesi, Liya Kebede, World War Three, Timeos, Sözderastlantısal sayı üreteci, Science, Çangçun Yatai ZÇ, Deshaies, Algoritma listesi, teoremler listesi, Charles Randolph, Çayırbaşı, Vezirköprü, Üretici dilbilgisi, Zach Galligan, Toplu, Alaçam, Montezuma, Enseste ilişkin yasalar, Xian, NGC 3832, 2019 Sofya Açık, Yedişehir Uygur Hanlığı, Hadwiger–Finsler eşitsizliği, Astroloji, Jan Olszewski, Uzumaki Naruto, Alverdiscott, Tarlan Ahmedov, Tevfik Sırrı Gür, Ryajsk, Ladislav Novák, Gururum, Cebrail Yamadayev, Palitos de la selva, Profesör Frink, Terzi Köprüsü, Japonya demografisi, Sokrates öncesi düşünürler, Michelangelo eserleri listesi, Michelangelo eserleri listesi, Matematiksel yapı, Orio al Serio, Tanıtlama teorisi, 2006 Bahreyn Grand Prix, Kramers–Kronig bağıntısı, Samet Hasan Yıldıran, Merkez Cephesi, Orlando (anlam ayrımı), Mizuho Financial Group, Institut des Hautes Études Scientifiques, Granikos Çayı, Gang bang, Doğu boz kangurusu, NGC 6238, İrfan Erdoğan, Emmanuel Duah, Yaman Sevda, Craig Burley, 2011de Türkiyede televizyon, Joseph Campanella, Bekir Refet, Luke Shaw, Matteo di Giovanni, Mckenna Grace, Kurgusal karakter, Barry Sadler, The Heroic Legend of Arslan, Aysel Ekşi, Roland Penrose, Karamukmolla, Kastamonu, Doraemon filmlerinin listesi, Karım Beni Aldatırsa, Durgunluk noktası, José Pékerman, David Wagner (futbolcu), Cebrailin Borusu, Tanrıların Kralı, Chad Hugo, Killer Croc, İngiliz Said Paşa, Dhaka, Jane Wyman, Ivan III, B.B.King, Partlar, Tekbaş, Kiğı, Froidchapelle, Abashiri, Bradbourne, Seamus Finnigan, Uzay Kolonizasyonu, Kazakistan hükûmeti, Paraşüt, Oia, İspanya,
Tipolojik Nedir?, Zirai İsminin Anlamı Nedir?, Okan Işıktaş Kimdir?, Tipili Nedir?, Arap İsyanı bayrağı Anlamı Nedir, Arap İsyanı bayrağı Nasıl Oluştu, Arap İsyanı bayrağı Tarihi, Arap İsyanı bayrağı Renkleri, Arap İsyanı bayrağı Tasarımı, Zingal İsminin Anlamı Nedir?, Zinde İsminin Anlamı Nedir?, Yrd Doç Dr Berat Ahi Kimdir? Yrd Doç Dr Berat Ahi Nereli Yrd Doç Dr Berat Ahi Kaç Yaşında?, İsmail Keskin Kimdir?, Zincirleme İsminin Anlamı Nedir?, Filantrop Nedir?, Özgen Aydıncak Kimdir?, Zimmetli İsminin Anlamı Nedir?, Amerika Konfedere Devletleri bayrağı Anlamı Nedir, Amerika Konfedere Devletleri bayrağı Nasıl Oluştu, Amerika Konfedere Devletleri bayrağı Tarihi, Amerika Konfedere Devletleri bayrağı Renkleri, Amerika Konfedere Devletleri bayrağı Tasarımı, Atakan Özkan Kimdir?, Necdet Kayra Kimdir?, Zilli İsminin Anlamı Nedir?, Semra Kıratlı Kimdir?, Zilingir İsminin Anlamı Nedir?, Tiksinç Nedir?, Fil Dişi Nedir?, Ümit Özer Kimdir?, Zikzaklı İsminin Anlamı Nedir?, Abdülvahit Vardar Kimdir?, Tiko Nedir?, Ak Sancak Anlamı Nedir, Ak Sancak Nasıl Oluştu, Ak Sancak Tarihi, Ak Sancak Renkleri, Ak Sancak Tasarımı, Meryem Tanrıverdi Göktaş Kimdir?, Tikel Nedir?, Zihnî İsminin Anlamı Nedir?, Abdulmecit Yıldırım Kimdir?, Hami Korkmazlı Kimdir?, Tiilinen Nedir?, Zihinsel İsminin Anlamı Nedir?, Fikirdeş Nedir?, Tiheähkö Nedir?, Zihayat İsminin Anlamı Nedir?, Buse Albayrak Kimdir?, Fijili Nedir?, İbrahim Yüksel Kimdir?, Fiili Bozuk Nedir?, Burhan Bahadır Özsoy Kimdir?, Zifirî İsminin Anlamı Nedir?, Burcugül Çubuk Kimdir?, Tıynetli Nedir?, Zibidi İsminin Anlamı Nedir?, Yaşar Dursun Kimdir?, Tırtılsı Nedir?, Zıypak İsminin Anlamı Nedir?, Arzu Şimşek Kimdir?, Figürlü Nedir?, Zıvanalı Sigara İsminin Anlamı Nedir?, Yunis Aksu Kimdir?, İrfan Hülakü Kimdir?, Tırsınç Nedir?, Zıvanalı İsminin Anlamı Nedir?, Tırsak Nedir?, Fiddire Nedir?, Zıt Anlamlı İsminin Anlamı Nedir?, Fidan Boylu Nedir?, Aşkın Genç Kimdir?, Meliha Apaydın Kimdir?, Berfin Kara Kimdir?, Zıt İsminin Anlamı Nedir?, Zırzop İsminin Anlamı Nedir?, Fıtıklı Nedir?, Ergün Şimşek Kimdir?, Zırtlak İsminin Anlamı Nedir?, Hüseyin Demir Kimdir?, Fışkırdak Nedir?, Ziver Kaplan Kimdir?, Tırı Vırı Nedir?, Fıskiyesiz Nedir?, Zırtapoz İsminin Anlamı Nedir?, Hürana Güngör Kimdir?, Sami bayrağı Anlamı Nedir, Sami bayrağı Nasıl Oluştu, Sami bayrağı Tarihi, Sami bayrağı Renkleri, Sami bayrağı Tasarımı, Tırhallı Nedir?, Fıskiyeli Nedir?, Zırlak İsminin Anlamı Nedir?, Abdullah Karapıçak Kimdir?, Mehmet Şerif Öner Kimdir?, Zırhlı İsminin Anlamı Nedir?, Kadir Yalçın Kimdir?, Fırtına Gibi Nedir?, Zırdeli İsminin Anlamı Nedir?, İlyas Topsakal Kimdir?, Şule Ağaçayak Ersoy Kimdir?, Pan-Afrika bayrağı Anlamı Nedir, Pan-Afrika bayrağı Nasıl Oluştu, Pan-Afrika bayrağı Tarihi, Pan-Afrika bayrağı Renkleri, Pan-Afrika bayrağı Tasarımı, Zırcahil İsminin Anlamı Nedir?, Tıpasız Nedir?, Fırınlı Nedir?, Tıpalı Nedir?, Zıravut İsminin Anlamı Nedir?, Fırfırlı Nedir?, Pınar Kayalar Kimdir?, Tıntın Nedir?, Fırçalı Nedir?, Zıpır İsminin Anlamı Nedir?, Tınlamalı Nedir?, Fırça Çekmek Nedir?, Zındık İsminin Anlamı Nedir?,