Audie Murphy nedir?, Audie Murphy anlamı nedir?, Audie Murphy ne demektir?

Audie Murphy Nedir?

Audie Murphy Nedir?, Audie Murphy Nerededir?, Audie Murphy Hakkında Bilgi?, Audie Murphy Analizi? Audie Murphy ilgili Audie Murphy ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.  Audie Murphy ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz. Audie Murphy Ne Anlama Gelir Audie Murphy Anlamı Audie Murphy Nedir Audie Murphy Ne Anlam Taşır Audie Murphy Neye İşarettir Audie Murphy Tabiri Audie Murphy Yorumu 

Audie Murphy Kelimesi

Lütfen Audie Murphy Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. Audie Murphy İlgili Sözlük Kelimeler Listesi Audie Murphy Kelimesinin Anlamı? Audie Murphy Ne Demek? ,Audie Murphy Ne Demektir? Audie Murphy Ne Demektir? Audie Murphy Analizi? , Audie Murphy Anlamı Nedir?,Audie Murphy Ne Demektir? , Audie Murphy Açıklaması Nedir? ,Audie Murphy Cevabı Nedir?,Audie Murphy Kelimesinin Anlamı?,Audie Murphy Kelimesinin Anlamı Nedir? ,Audie Murphy Kelimesinin Anlamı Ne demek?,Audie Murphy Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Audie Murphy Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadınız

Audie Murphy Kelimesinin Anlamı Nedir? Audie Murphy Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Audie Murphy Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı

Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:

Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek - Oranlamak  - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Audie Murphy Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadığınız İçin Boş Safyadır

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı

Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.

Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Audie Murphy - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler

- dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek

 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Audie Murphy

Audie Murphy Nedir? Audie Murphy Ne demek? , Audie Murphy Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi

Audie Murphy Kelimesinin Anlamı? Audie Murphy Ne Demek? Audie Murphy Ne Demektir? ,Audie Murphy Analizi? Audie Murphy Anlamı Nedir? Audie Murphy Ne Demektir?, Audie Murphy Açıklaması Nedir? , Audie Murphy Cevabı Nedir? , Audie Murphy Kelimesinin Anlamı?


Audie Murphy nedir?, Audie Murphy anlamı nedir?, Audie Murphy ne demektir?

Audie Murphy

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Audie Murphy
Audie Murphy, 1948
DoğumAudie Leon Murphy
20 Haziran 1924
Teksas, ABD
Ölüm28 Mayıs 1971 (46 yaşında)
Virginia, ABD
MeslekOyuncu
EvlilikWanda Hendrix (1949-1951)
Pamela Archer (1951-1971)
Çocuk(lar)2
Resmî siteAudie L. Murphy
İmza

Audie Leon Murphy (20 Haziran 1924 - 28 Mayıs 1971), Amerikalı eski oyuncu. II. Dünya Savaşı'na katılmış, memleketi ABD'de 'en çok madalya alan Amerikan askeri' sıfatıyla ün kazanmıştır. Amerikan Ordusu tarafından verilen bütün onur madalyalarını kazanmıştır. Ayrıca Fransız ve Belçika cesaret madalyalarını da kazanmıştır. Murphy, Ocak 1945'te 19 yaşında tek başına bir Alman bölüğünü Colmar Pocket, Fransa'da bir saat boyunca durdurmayı başardığı ve ardından yaralı olması ve mühimmatının bitmiş olmasına rağmen karşı saldırıya katıldığı için Onur Madalyası almaya hak kazandı. Murphy, Teksas Hunt County'de çiftçilik yapan büyük bir ailenin çocuğudur. Babası ailesini terk etmiş, annesi ise Murphy'nin gençliğinde ölmüştü. Beşinci sınıfta okulu bırakan Murphy ailesinin kalanına destek olabilmek için pamuk toplama gibi işlere girdi. Tüfek kullanmadaki yetenekleri ailesine destek olmasında etkili oldu.

1941'deki Pearl Harbor Saldırısı'ndan sonra ablası askere alınma şartlarını sağlayabilmesi için kimliğindeki doğum tarihini değiştirmesine yardımcı oldu. Amerikan Donaması ve Deniz Piyadeleri'nden reddedilince Kara Kuvvetleri'ne katıldı. İlk çarpışması 1943'teki İtalya'nın işgalidir. Sonrasında 1944'te Shingle Harekâtı'na ve Dragoon Harekâtı'na katıldı.

Savaştan sonra 21 yıllık oyunculuk kariyeri başladı. 1955'te otobiyografik To Hell and Back filminde oynadı ama diğer rollerinin çoğu western filmlerindeydi. Çeşitli televizyon programlarına konuk oldu ve Whispering Smith dizisinde oynadı. Ayrıca başarılı bir şarkı yazarıydı. Kaliforniya ve Arizona'da at yetiştiriciliği yaptı ve düzenli olarak at yarışlarına katıldı.

Günümüzde travma sonrası stres bozukluğu olarak bilinen psikolojik rahatsızlık yaşayan Murphy yatarken yastığının altına dolu bir pompalı tüfek koyardı. Çözümü bağımlılık yapan uyku haplarında aradı. Ömrünün son yıllarında maddi problemler yaşadı ancak alkol ve sigara reklamlarında oynamayı reddetti. Çünkü insanlara kötü örnek olmak istemiyordu.

İlk yılları[değiştir | kaynağı değiştir]

Murphy İrlanda kökenliydi. Berry Emmett Murphy ve Josie Bell Killian'ın oğluydu. Teksas yakınlarındaki çiftliklerde büyüdü. Babası aileyi terk ettiğinde, Audie ailesine destek olmak için ilkokul beşinci sınıftayken eğitimini yarıda bıraktı.

Askerî kariyeri[değiştir | kaynağı değiştir]

Murphy 1942 yılında orduya katıldı. İlk görevi 1943 yılında 3. Müfreze'de yedek olarak Fas'a gönderilmesiydi. Audie Murphy birçok savaşta çok başarılı oldu. İtalya'da bir piyade eri olarak sergilediği yetenekler ona terfiler ve kahramanlık madalyaları kazandırdı. Çatışmada yaralandıktan sonra Murphy savaş alanından uzaklaştırıldı ve Teğmenliğe terfi ettirildi. Ordu komutanı Korgeneral Alexander Patch kendisine Onur Madalyası verdi. Audie Murphy ayrıca savaştaki cesareti ve kahramanlığı nedeniyle 33 ABD madalyası almıştır.

Oyunculuk kariyeri[değiştir | kaynağı değiştir]

Audie Murphy oyunculuk kariyerine 1948 yılında bir komedi filmiyle başladı.

Murphy, western filmlerinde Hollywood'un en tanınmış aktörlerinden biri olmuştur.

Ölümü ve anmaları[değiştir | kaynağı değiştir]

Murphy'nin mezar taşı Arlington Ulusal Mezarlığı, Arlington County, Virginia

Murphy 28 Mayıs 1971'de, yolcusu olduğu özel uçak, Catawba, Virginia yakınlarındaki Brush Dağı'na, yağmur, bulut, sis ve sıfır görüş koşullarında Roanoke'nin 20 mil (32 km) batısında düşerek hayatını kaybetti. Pilot ve diğer dört yolcu da öldü.[1] Uçak, özel pilot lisansına ve 8.000 saatlik uçuş süresine sahipti, ancak aletli yetkisi olmayan bir pilot tarafından uçulan çift motorlu bir Aero Commander 680 idi.

Uçağın enkazı 31 Mayıs'ta kurtarıldı.[2] Kocasının ölümünden sonra, eşi Pamela Murphy küçük bir daireye taşındı ve Los Angeles'taki Sepulveda Gaziler İdare Hastanesinde 35 yıl memur olarak çalıştı.[3]

1975'te, bir mahkeme Murphy'nin dul eşi Pamela ve iki çocuğuna kaza nedeniyle 2,5 milyon dolar tazminat ödenmesine karar verdi.[4]

7 Haziran 1971'de Askeri törenle Arlington Ulusal Mezarlığı'na defnedildi.[5] Cenazeye Birleşmiş Milletler Büyükelçisi George H. W. Bush, Genelkurmay Başkanı William Westmoreland ve 3. Piyade Tümeni'nin çoğunluğu katıldı.[6] Murphy'nin mezarı Bölüm 46'da, 46-366-11 numaralı mezar taşı, Amfitiyatrodaki Memorial Drive'ın karşısında yer almaktadır. Daha sonra, saygılarını sunmak için ziyaret eden çok sayıda insanı karşılamak için özel bir kaldırım taşı yürüyüş yolu inşa edildi. Başkan John F. Kennedy'nin ardından mezarlığın en çok ziyaret edilen ikinci mezarlığıdır.[7]

Arlington Ulusal Mezarlığı'na gömülen Madalya alıcılarının mezar taşları normalde altın varakla dekore edilmiştir. Murphy daha önce taşının sıradan bir asker gibi sade ve göze çarpmamasını istedi.[8]

Murphy, hayatı boyunca ve ölümünden sonra, Hollywood Walk of Fame'deki bir yıldız da dahil olmak üzere, sivil ödüller kazandı.[9] Murphy, 2013 yılında kendi eyaleti tarafından Texas Yasama Onur Madalyası ile onurlandırıldı.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ Landon, Tom (9 Haziran 2013). "Audie Murphy crash site now well marked". The Roanoke Times. 
  2. ^ Maslowski & Winslow 2005, s. 420.
  3. ^ McCarthy, Dennis (14 Nisan 2010). "Pam Murphy, widow of actor Audie Murphy, was veterans' friend and advocate". Los Angeles Daily News. 31 Mayıs 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 12 Ağustos 2020. 
  4. ^ Colorado Court of Appeals. "Murphy v. Colorado Aviation Inc". Leagle. 29 Ekim 2013 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 12 Ekim 2013. 
  5. ^ "Audie Murphy Buried With Military Rites at Arlington". The New York Times. 8 Haziran 1971. 10 Temmuz 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 12 Ağustos 2020. 
  6. ^ Graham 1989, s. 338.
  7. ^ "Audie Murphy Biography". U.S. Army Fort Lee, Virginia. 23 Temmuz 2014 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 28 Ağustos 2018. 
  8. ^ "Biography of Audie Murphy". Arlington National Cemetery. 8 Ekim 2011 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 12 Ekim 2013. 
  9. ^ "Inducted to the Walk of Fame on February 8, 1960 with 1 star". Hollywood Walk of Fame. 5 Ekim 2013 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 12 Ekim 2013. 

Audie Murphy nedir?, Audie Murphy anlamı nedir?, Audie Murphy ne demektir? Nedir? :Audie Murphy nedir?, Audie Murphy anlamı nedir?, Audie Murphy ne demektir? ile ilgili Audie Murphy nedir?, Audie Murphy anlamı nedir?, Audie Murphy ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Audie Murphy nedir?, Audie Murphy anlamı nedir?, Audie Murphy ne demektir? Ne Demektir? Audie Murphy nedir?, Audie Murphy anlamı nedir?, Audie Murphy ne demektir? Açıklaması Nedir? Audie Murphy nedir?, Audie Murphy anlamı nedir?, Audie Murphy ne demektir? Cevabı Nedir? Audie Murphy nedir?, Audie Murphy anlamı nedir?, Audie Murphy ne demektir? Kelimesinin Anlamı? Audie Murphy nedir?, Audie Murphy anlamı nedir?, Audie Murphy ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Audie Murphy nedir?, Audie Murphy anlamı nedir?, Audie Murphy ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. Audie Murphy nedir?, Audie Murphy anlamı nedir?, Audie Murphy ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? Audie Murphy nedir?, Audie Murphy anlamı nedir?, Audie Murphy ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? Audie Murphy nedir?, Audie Murphy anlamı nedir?, Audie Murphy ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
Audie Murphy nedir?, Audie Murphy anlamı nedir?, Audie Murphy ne demektir? Açıklaması? :Audie Murphy nedir?, Audie Murphy anlamı nedir?, Audie Murphy ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.Audie Murphy nedir?, Audie Murphy anlamı nedir?, Audie Murphy ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur Audie Murphy nedir?, Audie Murphy anlamı nedir?, Audie Murphy ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir Audie Murphy nedir?, Audie Murphy anlamı nedir?, Audie Murphy ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. Audie Murphy nedir?, Audie Murphy anlamı nedir?, Audie Murphy ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
Audie Murphy nedir?, Audie Murphy anlamı nedir?, Audie Murphy ne demektir? Gerçek mi? :Audie Murphy nedir?, Audie Murphy anlamı nedir?, Audie Murphy ne demektir? ile ilgili Audie Murphy nedir?, Audie Murphy anlamı nedir?, Audie Murphy ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam Audie Murphy nedir?, Audie Murphy anlamı nedir?, Audie Murphy ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. Audie Murphy nedir?, Audie Murphy anlamı nedir?, Audie Murphy ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
Audie Murphy nedir?, Audie Murphy anlamı nedir?, Audie Murphy ne demektir? Hakkında? :Audie Murphy nedir?, Audie Murphy anlamı nedir?, Audie Murphy ne demektir? ile ilgili Audie Murphy nedir?, Audie Murphy anlamı nedir?, Audie Murphy ne demektir? burada bulabilirsiniz. Audie Murphy nedir?, Audie Murphy anlamı nedir?, Audie Murphy ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz Audie Murphy nedir?, Audie Murphy anlamı nedir?, Audie Murphy ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler Audie Murphy nedir?, Audie Murphy anlamı nedir?, Audie Murphy ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
Sulusepken, Entomolog, Lucky Luciano, Sekstant, Benny Feilhaber, Samsung Galaxy Note 4, Heavy Metal Lover, Hisato Satō, Arne Nævra, Karşıyaka, Altınordu, Meslek okulu, White Rabbit, Astragalus trimestris, Altavilla Silentina, İDO Yenikapı Terminali, Kandehar, Pierre Loti Fransız Lisesi, MrBeast, NGC 4156, Yurtsuz John, Okjetpes FK, AutoCAD, Red Flash, Lykken er, Hocavend Rayonu, Sıddıklı Barajı, İrrasyonel sayılar, İoane Petritsi, Yazılım, Torino metrosu, FC Vaslui, Burkholderia cenocepacia, Estelle Harris, Suada, Hesaplanabilir sayı, Kavak, AJ Auxerre, Fetih Ordusu, Sanal sayılar, Java Platform, Micro Edition, Amil Artus, Kıtalararası balistik füze, Göreme Tarihî Millî Parkı, Britanya İmparatorluğu, Cebirsel sayılar, Ally McBeal, 3. binyıl, Koytak, Banya Luka Muharebesi, Nicel sayı, Uygarlıklar, Oktay Kaynarca, İstanbul Hezarfen Havalimanı, Ruinas, Sıral sayı, 2009 Çin Grand Prix, Necip Torumtay, Scilloideae, Lysekil, SOLOTÜRK, 2020 Togo cumhurbaşkanlığı seçimi, Wallace Fard Muhammad, Mavrova Millî Parkı, Karim Adeyemi, NGC 6164, StuG IV, Pablo Sarabia, Tarih öncesindeki amfibiler listesi, Pavlov, Arkady Arkanov, Wissem Ben Yahia, Sonakshi Sinha, Muhammed Peygamber, 2. ss panzer tümeni das reich, Eşofman, Mezopotamya mimarisi, Pi sayısı, Catalpa, Merry, Moritanya devlet başkanları listesi, Diode, Ersel Göral, Kevin Smith, Grégori Derangère, Masada, Kuzey ve Doğu Suriye sembolleri, Bankers Life Fieldhouse, Laimdota Straujuma, Man of Action Studios, Çikolata, Gojko Kačar, Altıgen prizma, Quintus Sertorius, Zazie Beetz, Kategoria e Parë, Penrose merdiveni, Beşgensel sayı, Guido Casaretto, Antik Roma mutfağı, Ryuji Kato,
Filtreli Nedir?, Hasan Ataman Kimdir?, Ziyasız İsminin Anlamı Nedir?, Filozofik Nedir?, Ziyansız İsminin Anlamı Nedir?, Aslan ve Güneş Anlamı Nedir, Aslan ve Güneş Nasıl Oluştu, Aslan ve Güneş Tarihi, Aslan ve Güneş Renkleri, Aslan ve Güneş Tasarımı, Şeref Tamtürk Kimdir?, Onur Sergen Doğan Kimdir?, Ziyadar İsminin Anlamı Nedir?, İsmail Büyükkayıkçı Kimdir?, Filolojik Nedir?, Canan Kebenç Özkan Kimdir?, Tipsiz Nedir?, Tipolojik Nedir?, Zirai İsminin Anlamı Nedir?, Okan Işıktaş Kimdir?, Tipili Nedir?, Arap İsyanı bayrağı Anlamı Nedir, Arap İsyanı bayrağı Nasıl Oluştu, Arap İsyanı bayrağı Tarihi, Arap İsyanı bayrağı Renkleri, Arap İsyanı bayrağı Tasarımı, Zingal İsminin Anlamı Nedir?, Zinde İsminin Anlamı Nedir?, Yrd Doç Dr Berat Ahi Kimdir? Yrd Doç Dr Berat Ahi Nereli Yrd Doç Dr Berat Ahi Kaç Yaşında?, İsmail Keskin Kimdir?, Zincirleme İsminin Anlamı Nedir?, Filantrop Nedir?, Özgen Aydıncak Kimdir?, Zimmetli İsminin Anlamı Nedir?, Amerika Konfedere Devletleri bayrağı Anlamı Nedir, Amerika Konfedere Devletleri bayrağı Nasıl Oluştu, Amerika Konfedere Devletleri bayrağı Tarihi, Amerika Konfedere Devletleri bayrağı Renkleri, Amerika Konfedere Devletleri bayrağı Tasarımı, Atakan Özkan Kimdir?, Necdet Kayra Kimdir?, Zilli İsminin Anlamı Nedir?, Semra Kıratlı Kimdir?, Zilingir İsminin Anlamı Nedir?, Tiksinç Nedir?, Fil Dişi Nedir?, Ümit Özer Kimdir?, Zikzaklı İsminin Anlamı Nedir?, Abdülvahit Vardar Kimdir?, Tiko Nedir?, Ak Sancak Anlamı Nedir, Ak Sancak Nasıl Oluştu, Ak Sancak Tarihi, Ak Sancak Renkleri, Ak Sancak Tasarımı, Meryem Tanrıverdi Göktaş Kimdir?, Tikel Nedir?, Zihnî İsminin Anlamı Nedir?, Abdulmecit Yıldırım Kimdir?, Hami Korkmazlı Kimdir?, Tiilinen Nedir?, Zihinsel İsminin Anlamı Nedir?, Fikirdeş Nedir?, Tiheähkö Nedir?, Zihayat İsminin Anlamı Nedir?, Buse Albayrak Kimdir?, Fijili Nedir?, İbrahim Yüksel Kimdir?, Fiili Bozuk Nedir?, Burhan Bahadır Özsoy Kimdir?, Zifirî İsminin Anlamı Nedir?, Burcugül Çubuk Kimdir?, Tıynetli Nedir?, Zibidi İsminin Anlamı Nedir?, Yaşar Dursun Kimdir?, Tırtılsı Nedir?, Zıypak İsminin Anlamı Nedir?, Arzu Şimşek Kimdir?, Figürlü Nedir?, Zıvanalı Sigara İsminin Anlamı Nedir?, Yunis Aksu Kimdir?, İrfan Hülakü Kimdir?, Tırsınç Nedir?, Zıvanalı İsminin Anlamı Nedir?, Tırsak Nedir?, Fiddire Nedir?, Zıt Anlamlı İsminin Anlamı Nedir?, Fidan Boylu Nedir?, Aşkın Genç Kimdir?, Meliha Apaydın Kimdir?, Berfin Kara Kimdir?, Zıt İsminin Anlamı Nedir?, Zırzop İsminin Anlamı Nedir?, Fıtıklı Nedir?, Ergün Şimşek Kimdir?, Zırtlak İsminin Anlamı Nedir?, Hüseyin Demir Kimdir?, Fışkırdak Nedir?, Ziver Kaplan Kimdir?, Tırı Vırı Nedir?, Fıskiyesiz Nedir?, Zırtapoz İsminin Anlamı Nedir?, Hürana Güngör Kimdir?, Sami bayrağı Anlamı Nedir, Sami bayrağı Nasıl Oluştu, Sami bayrağı Tarihi, Sami bayrağı Renkleri, Sami bayrağı Tasarımı, Tırhallı Nedir?, Fıskiyeli Nedir?, Zırlak İsminin Anlamı Nedir?, Abdullah Karapıçak Kimdir?, Mehmet Şerif Öner Kimdir?, Zırhlı İsminin Anlamı Nedir?, Kadir Yalçın Kimdir?, Fırtına Gibi Nedir?, Zırdeli İsminin Anlamı Nedir?, İlyas Topsakal Kimdir?, Şule Ağaçayak Ersoy Kimdir?, Pan-Afrika bayrağı Anlamı Nedir, Pan-Afrika bayrağı Nasıl Oluştu, Pan-Afrika bayrağı Tarihi, Pan-Afrika bayrağı Renkleri, Pan-Afrika bayrağı Tasarımı,