Asia Argento nedir?, Asia Argento anlamı nedir?, Asia Argento ne demektir?

Asia Argento Nedir?

Asia Argento Nedir?, Asia Argento Nerededir?, Asia Argento Hakkında Bilgi?, Asia Argento Analizi?

Asia Argento ilgili

Asia Argento ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz. 

Asia Argento ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz.

Asia Argento

Asia Argento Ne Anlama Gelir Asia Argento Anlamı Asia Argento Nedir

Asia Argento Ne Anlam Taşır Asia Argento Neye İşarettir Asia Argento Tabiri Asia Argento Yorumu ,Asia Argento Kelimesi Bulunamadı.

Asia Argento Kelimesi

Lütfen Asia Argento Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız.

Asia Argento İlgili Sözlük Kelimeler Listesi Asia Argento Kelimesinin Anlamı? Asia Argento Ne Demek? ,Asia Argento Ne Demektir?

Asia Argento Ne Demektir?

Asia Argento Analizi? , Asia Argento Anlamı Nedir? Asia Argento Ne Demektir? , Asia Argento Açıklaması Nedir? ,Asia Argento Cevabı Nedir? Asia Argento Kelimesinin Anlamı? Asia Argento Kelimesinin Anlamı Nedir? ,Asia Argento Kelimesinin Anlamı Ne demek? Asia Argento Kelimesinin Anlamı Ne demektir?


Asia Argento nedir?, Asia Argento anlamı nedir?, Asia Argento ne demektir?

Asia Argento

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Asia Argento
Asia Argento 2005.jpg
Doğum Asia Aria Anna Maria Vittoria Rossa Argento
20 Eylül 1975 (1975-09-20) (46 yaşında)
Roma, İtalya
Resmî site http://www.asiargento.it/

Asia Aria Anna Maria Vittoria Rossa Argento[1], (d. 20 Eylül 1975, Roma, İtalya[2]) İtalyan sinema oyuncusu ve yönetmendir. İtalyan oyuncu Daria Nicolodi ve yönetmen Dario Argento'nun kızıdır.

Oyunculuk[değiştir | kaynağı değiştir]

1993'te ilk rolünü babasının filmi Traumada oynamıştır. Çıplak olduğu sahneyle dikkat çeken Argento ilk ödülünü de bu filmle "En İyi Kadın Oyuncu" olarak almıştır. 1998'de sanatçı Amerikan filmlerinde görünmeye başlar. 2002'de bir Hollywood filmi olan Yeni Nesil Ajan'da oynar. 2005'te Gus van Sant'ın Last Days ve George Romano'nun Land of The Dead filmlerinde oynar. 2006'da Birol Ünel ile Transylvania adlı filmde oynamıştır.

Ekim 2017 tarihinde 21 yaşındayken Hollywood'lu yapımcı Harvey Weinstein'ın kendisine 21 yaşındayken tecavüz ettiğini iddia etmiştir.[3] Ağustos 2018'de The New York Times, Argento'nun 2013'te reşit olmayan aktör Jimmy Bennett'e cinsel saldırıda bulunduğunu yazdı.[4]

Yönetmenlik[değiştir | kaynağı değiştir]

2000'de ilk filmi Scarlet Diva'yı ve 2004'te The Heart Is Deceitful Above All Things filmini çeker. 1996'da babasıyla ilgili, 1998'de Abel Ferrara ile ilgili iki belgesel çeker ve ikincisiyle Roma Film Festivali Ödülü'nü kazanır. 2003'te Marilyn Manson şarkısı (s)AINT klibini çeker.

Asia Argento ve babası Dario 1993 Cannes Film Festivali'nde.

Filmografisi[değiştir | kaynağı değiştir]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ IMDb'de Asia Argento .
  2. ^ Horror-Movies.ca, Asia Argento, Horrific Filmography. 20 Aralık 2008 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi. 22 Nisan 2008'de erişildi.
  3. ^ "Argento'dan Weinstein'a suçlama". Sputnik. 13 Ekim 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 13 Ekim 2017. 
  4. ^ "Asia Argento cinsel saldırı ile suçlanıyor". Milliyet. 12 Aralık 2020. 13 Kasım 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 20 Ağustos 2020. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]


Asia Argento nedir?, Asia Argento anlamı nedir?, Asia Argento ne demektir? Nedir? :Asia Argento nedir?, Asia Argento anlamı nedir?, Asia Argento ne demektir? ile ilgili Asia Argento nedir?, Asia Argento anlamı nedir?, Asia Argento ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Asia Argento nedir?, Asia Argento anlamı nedir?, Asia Argento ne demektir? Ne Demektir? Asia Argento nedir?, Asia Argento anlamı nedir?, Asia Argento ne demektir? Açıklaması Nedir? Asia Argento nedir?, Asia Argento anlamı nedir?, Asia Argento ne demektir? Cevabı Nedir? Asia Argento nedir?, Asia Argento anlamı nedir?, Asia Argento ne demektir? Kelimesinin Anlamı? Asia Argento nedir?, Asia Argento anlamı nedir?, Asia Argento ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Asia Argento nedir?, Asia Argento anlamı nedir?, Asia Argento ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. Asia Argento nedir?, Asia Argento anlamı nedir?, Asia Argento ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? Asia Argento nedir?, Asia Argento anlamı nedir?, Asia Argento ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? Asia Argento nedir?, Asia Argento anlamı nedir?, Asia Argento ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
Asia Argento nedir?, Asia Argento anlamı nedir?, Asia Argento ne demektir? Açıklaması? :Asia Argento nedir?, Asia Argento anlamı nedir?, Asia Argento ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.Asia Argento nedir?, Asia Argento anlamı nedir?, Asia Argento ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur Asia Argento nedir?, Asia Argento anlamı nedir?, Asia Argento ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir Asia Argento nedir?, Asia Argento anlamı nedir?, Asia Argento ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. Asia Argento nedir?, Asia Argento anlamı nedir?, Asia Argento ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
Asia Argento nedir?, Asia Argento anlamı nedir?, Asia Argento ne demektir? Gerçek mi? :Asia Argento nedir?, Asia Argento anlamı nedir?, Asia Argento ne demektir? ile ilgili Asia Argento nedir?, Asia Argento anlamı nedir?, Asia Argento ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam Asia Argento nedir?, Asia Argento anlamı nedir?, Asia Argento ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. Asia Argento nedir?, Asia Argento anlamı nedir?, Asia Argento ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
Asia Argento nedir?, Asia Argento anlamı nedir?, Asia Argento ne demektir? Hakkında? :Asia Argento nedir?, Asia Argento anlamı nedir?, Asia Argento ne demektir? ile ilgili Asia Argento nedir?, Asia Argento anlamı nedir?, Asia Argento ne demektir? burada bulabilirsiniz. Asia Argento nedir?, Asia Argento anlamı nedir?, Asia Argento ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz Asia Argento nedir?, Asia Argento anlamı nedir?, Asia Argento ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler Asia Argento nedir?, Asia Argento anlamı nedir?, Asia Argento ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
Uluslararası Menkul Kıymetler Kimlik Numarası, Vezir Han Camii, Kategori:Kaunas doğumlular, Until Dawn, Yeni Yol Partisi, WWE SmackDown, Shimla, Afrikakorps, Yatık Emine (film), Metin Oktay, Türkmenistanda LGBT hakları, Kategori:1934 FIFA Dünya Kupası futbolcuları, Kategori:Çinde siyaset, Kategori:Sırp markaları, Kamu Yönetimi, Zihni Göktay, Kâtip Çelebi, Anatoli Lukyanov, Soya sosu, Boz madde, Mariya Stadnik, Muzaffer İlhan Erdost, Pirelli, Buket Bengisu, Conrad Albrecht, Kategori:Jamaikadaki şehirler, Ebru Akel, Kara cisim ışıması, Hendek Muharebesi, Kurtuluş Savaşı Müzesi, Benekli sırtlan, Paul Watson, Lena Sütunları, Kategori:Lübnan enerji bakanları, Alfred Gusenbauer, New York, Centola, Kategori:1714 doğumlular, Sınıf savaşı, Kategori:İranlı taslakları, Chris Cornell, Rio do Prado, Neoklasizm, Meta, Jeolojik zaman cetveli, Willie Davis, Marco Pezzaiuoli, Fyodor Kudryaşov, Chhattisgarh, Üç İstanbul, Belarusta LGBT hakları, Dürümlü Katliamı, Rimi Rimi Ley, Bilgisayarlı görü, Galatasaray Sergileri, Kategori:Çerkes asıllı Türkler, Elma, Kullanıcı:Ahmet.Akbas94, Cem TV, Kategori:14. yüzyılda doğanlar, The Best of Me, American Life (şarkı), Kategori:2019da Avrupa, Türkiye Cumhuriyeti Avrupa Birliği Başkanlığı, Karadeniz TV, Belvedere, Kaliforniya, Kategori:Meryem, Tevfik Fikret Saygılı, Reichsrat, Sudan başbakanları listesi, Kanun (hukuk), Taken 2, Kategori:Sinema dergileri, Hidrofobik, Eric Bledsoe, Çavuşlu, Hopa, Uramanat Kültürel Peyzajı, Alhaji Kamara, Sofia Vitória, Liyakat Ali Han, Ermeni alfabesi, İzzet Altınmeşe, Estonca, Angluslar, Sutoro, Kategori:Amerikalı baletler, Olmaz Olsun, Darren ODea, Henry Winkler, I. Sebastião, D 851, Presidente Prudente, São Paulo, Santur, Maggie Walsh, Svanlar, Postkolonyalizm, Edwin Aldrin, Mikrobiyolojik kültür, Catuji, Kategori:Keban,
Digão (1993 doğumlu futbolcu) Kimdir? Digão (1993 doğumlu futbolcu) Nereli Digão (1993 doğumlu futbolcu) Kaç Yaşında?, Syarhey Palitseviç Kimdir?, Tevfik Kutlay Kimdir?, Hizan Nüfusu Kaçtır , Hizan Kaç Mahallesi Vardır? , Hizan Köyleri , Hizan Tarihi , Hizan Mahalleleri, Pelin Sıralı Kimdir? Pelin Sıralı Nereli Pelin Sıralı Kaç Yaşında?, Zeynep Yeşiltuna Kimdir? Zeynep Yeşiltuna Nereli Zeynep Yeşiltuna Kaç Yaşında?, Diego Rossi Kimdir? Diego Rossi Nereli Diego Rossi Kaç Yaşında?, Syarhey Kislyak Kimdir?, Tevfik Altındağ Kimdir?, Pelin Sıral Kimdir? Pelin Sıral Nereli Pelin Sıral Kaç Yaşında?, Zeynep Yerişenoğlu Kimdir? Zeynep Yerişenoğlu Nereli Zeynep Yerişenoğlu Kaç Yaşında?, Diego da Costa Lima Kimdir? Diego da Costa Lima Nereli Diego da Costa Lima Kaç Yaşında?, Eyjólfur Sverrisson Kimdir?, Güngör Tetik Kimdir?, Güroymak Nüfusu Kaçtır , Güroymak Kaç Mahallesi Vardır? , Güroymak Köyleri , Güroymak Tarihi , Güroymak Mahalleleri, Pelin Seval Çağlayan Kimdir? Pelin Seval Çağlayan Nereli Pelin Seval Çağlayan Kaç Yaşında?, Zeynep Yeliktin Kimdir? Zeynep Yeliktin Nereli Zeynep Yeliktin Kaç Yaşında?, Diego Ângelo Kimdir? Diego Ângelo Nereli Diego Ângelo Kaç Yaşında?, Josef Šural Kimdir?, Onur Terzioğlu Kimdir?, Pelin Saytak Kimdir? Pelin Saytak Nereli Pelin Saytak Kaç Yaşında?, Zeynep Yelçe Kimdir? Zeynep Yelçe Nereli Zeynep Yelçe Kaç Yaşında?, ZUHAL DIŞ TİCARET ANONİM ŞİRKETİ, Didi (1991 doğumlu futbolcu) Kimdir? Didi (1991 doğumlu futbolcu) Nereli Didi (1991 doğumlu futbolcu) Kaç Yaşında?, Gilles Sunu Kimdir?, Fatih Terim Kimdir?, Rize Nüfusu Kaçtır Rize Kaç İlçesi Vardır? Rize Köyleri Rize Tarihi Rize Mahalleleri, Ahlat Nüfusu Kaçtır , Ahlat Kaç Mahallesi Vardır? , Ahlat Köyleri , Ahlat Tarihi , Ahlat Mahalleleri, Pelin Savtak Kimdir? Pelin Savtak Nereli Pelin Savtak Kaç Yaşında?, Zeynep Yedierler Kimdir? Zeynep Yedierler Nereli Zeynep Yedierler Kaç Yaşında?, Pa Dibba Kimdir? Pa Dibba Nereli Pa Dibba Kaç Yaşında?, Antti Sumiala Kimdir?, Temur Altunhan Kimdir?, Pelin Özer Kimdir? Pelin Özer Nereli Pelin Özer Kaç Yaşında?, Zeynep Yazıcıoğlu Halu Kimdir? Zeynep Yazıcıoğlu Halu Nereli Zeynep Yazıcıoğlu Halu Kaç Yaşında?, Lamine Diatta Kimdir? Lamine Diatta Nereli Lamine Diatta Kaç Yaşında?, Sulley Muniru Kimdir?, Tuncay Temeller Kimdir?, Adilcevaz Nüfusu Kaçtır , Adilcevaz Kaç Mahallesi Vardır? , Adilcevaz Köyleri , Adilcevaz Tarihi , Adilcevaz Mahalleleri, Pelin Özdoğru Kimdir? Pelin Özdoğru Nereli Pelin Özdoğru Kaç Yaşında?, Zeynep Yazıcıoğlu Kimdir? Zeynep Yazıcıoğlu Nereli Zeynep Yazıcıoğlu Kaç Yaşında?, Lamine Diarra Kimdir? Lamine Diarra Nereli Lamine Diarra Kaç Yaşında?, Stepan Sarıgool Kimdir?, Mahir Şükürov Kimdir?, Temel Keskindemir Kimdir?, Pelin Ozaner Kimdir? Pelin Ozaner Nereli Pelin Ozaner Kaç Yaşında?, Zeynep Yazıcı Kimdir? Zeynep Yazıcı Nereli Zeynep Yazıcı Kaç Yaşında?, Abdel Diarra Kimdir? Abdel Diarra Nereli Abdel Diarra Kaç Yaşında?, Publius Servilius Vatia Isauricus (Konsül MÖ 48) Kimdir?, Suk Hyun-jun Kimdir?, Selami Tekkazancı Kimdir?, Bitlis Nüfusu Kaçtır , Bitlis Kaç Mahallesi Vardır? , Bitlis Köyleri , Bitlis Tarihi , Bitlis Mahalleleri, Pelin Korkmaz Kimdir? Pelin Korkmaz Nereli Pelin Korkmaz Kaç Yaşında?, Zeynep Yaşar Kimdir? Zeynep Yaşar Nereli Zeynep Yaşar Kaç Yaşında?, Saliou Diallo Kimdir? Saliou Diallo Nereli Saliou Diallo Kaç Yaşında?, Salim Sürünool Kimdir?, Suad Karalić Kimdir?, Güngör Tekin Kimdir?, Pelin Koç Kimdir? Pelin Koç Nereli Pelin Koç Kaç Yaşında?, Zeynep Yamantürk Kimdir? Zeynep Yamantürk Nereli Zeynep Yamantürk Kaç Yaşında?, Sadio Diallo Kimdir? Sadio Diallo Nereli Sadio Diallo Kaç Yaşında?, Roque Sáenz Peña Kimdir?, Reinhard Stumpf Kimdir?, Tekin Üstündağ Kimdir?, Osmaniye Nüfusu Kaçtır Osmaniye Kaç İlçesi Vardır? Osmaniye Köyleri Osmaniye Tarihi Osmaniye Mahalleleri, Yedisu Nüfusu Kaçtır , Yedisu Kaç Mahallesi Vardır? , Yedisu Köyleri , Yedisu Tarihi , Yedisu Mahalleleri, Pelin İnan Kimdir? Pelin İnan Nereli Pelin İnan Kaç Yaşında?, Zeynep Yaman Kimdir? Zeynep Yaman Nereli Zeynep Yaman Kaç Yaşında?, Mamadou Diallo Kimdir? Mamadou Diallo Nereli Mamadou Diallo Kaç Yaşında?, Podestà Kimdir?, Strahil Popov Kimdir?, Mahmut Tekdemir Kimdir?, Pelin Güngör Kimdir? Pelin Güngör Nereli Pelin Güngör Kaç Yaşında?, Zeynep Yalçınkayalar Kimdir? Zeynep Yalçınkayalar Nereli Zeynep Yalçınkayalar Kaç Yaşında?, Diallo Guidileye Kimdir? Diallo Guidileye Nereli Diallo Guidileye Kaç Yaşında?, Perikles Kimdir?, Miroslav Stoch Kimdir?, Taylan Eliaçık Kimdir?, Yayladere Nüfusu Kaçtır , Yayladere Kaç Mahallesi Vardır? , Yayladere Köyleri , Yayladere Tarihi , Yayladere Mahalleleri, Pelin Evcimen Kimdir? Pelin Evcimen Nereli Pelin Evcimen Kaç Yaşında?, Zeynep Yalçınkaya Kimdir? Zeynep Yalçınkaya Nereli Zeynep Yalçınkaya Kaç Yaşında?, Issiar Dia Kimdir? Issiar Dia Nereli Issiar Dia Kaç Yaşında?, Necaşi Kimdir?, Stjepan Poljak Kimdir?, Taylan Antalyalı Kimdir?, Pelin Ergenekon Kimdir? Pelin Ergenekon Nereli Pelin Ergenekon Kaç Yaşında?, Zeynep Vaizoğlu Kimdir? Zeynep Vaizoğlu Nereli Zeynep Vaizoğlu Kaç Yaşında?, Dia Ciré Kimdir? Dia Ciré Nereli Dia Ciré Kaç Yaşında?, Marcelo Torcuato de Alvear Kimdir?, Stiven Plaza Kimdir?, Tayfun Cora Kimdir?, Solhan Nüfusu Kaçtır , Solhan Kaç Mahallesi Vardır? , Solhan Köyleri , Solhan Tarihi , Solhan Mahalleleri, Pelin Erdoğru Kimdir? Pelin Erdoğru Nereli Pelin Erdoğru Kaç Yaşında?, Zeynep Ünalan Kimdir? Zeynep Ünalan Nereli Zeynep Ünalan Kaç Yaşında?, Armand Deumi Kimdir? Armand Deumi Nereli Armand Deumi Kaç Yaşında?, Manuel Quintana Kimdir?, Stipe Perica Kimdir?, İsmail Taviş Kimdir?, Pelin Demirhan Kimdir? Pelin Demirhan Nereli Pelin Demirhan Kaç Yaşında?, Zeynep Ünal Kimdir? Zeynep Ünal Nereli Zeynep Ünal Kaç Yaşında?,