Ammar bin Yasir nedir?, Ammar bin Yasir anlamı nedir?, Ammar bin Yasir ne demektir?

Ammar bin Yasir Nedir?

Ammar bin Yasir Nedir?, Ammar bin Yasir Nerededir?, Ammar bin Yasir Hakkında Bilgi?, Ammar bin Yasir Analizi? Ammar bin Yasir ilgili Ammar bin Yasir ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.  Ammar bin Yasir ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz. Ammar bin Yasir Ne Anlama Gelir Ammar bin Yasir Anlamı Ammar bin Yasir Nedir Ammar bin Yasir Ne Anlam Taşır Ammar bin Yasir Neye İşarettir Ammar bin Yasir Tabiri Ammar bin Yasir Yorumu 

Ammar bin Yasir Kelimesi

Lütfen Ammar bin Yasir Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. Ammar bin Yasir İlgili Sözlük Kelimeler Listesi Ammar bin Yasir Kelimesinin Anlamı? Ammar bin Yasir Ne Demek? ,Ammar bin Yasir Ne Demektir? Ammar bin Yasir Ne Demektir? Ammar bin Yasir Analizi? , Ammar bin Yasir Anlamı Nedir?,Ammar bin Yasir Ne Demektir? , Ammar bin Yasir Açıklaması Nedir? ,Ammar bin Yasir Cevabı Nedir?,Ammar bin Yasir Kelimesinin Anlamı?,Ammar bin Yasir Kelimesinin Anlamı Nedir? ,Ammar bin Yasir Kelimesinin Anlamı Ne demek?,Ammar bin Yasir Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Ammar bin Yasir Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadınız

Ammar bin Yasir Kelimesinin Anlamı Nedir? Ammar bin Yasir Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Ammar bin Yasir Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı

Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:

Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek - Oranlamak  - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Ammar bin Yasir Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadığınız İçin Boş Safyadır

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı

Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.

Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Ammar bin Yasir - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler

- dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek

 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Ammar bin Yasir

Ammar bin Yasir Nedir? Ammar bin Yasir Ne demek? , Ammar bin Yasir Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi

Ammar bin Yasir Kelimesinin Anlamı? Ammar bin Yasir Ne Demek? Ammar bin Yasir Ne Demektir? ,Ammar bin Yasir Analizi? Ammar bin Yasir Anlamı Nedir? Ammar bin Yasir Ne Demektir?, Ammar bin Yasir Açıklaması Nedir? , Ammar bin Yasir Cevabı Nedir? , Ammar bin Yasir Kelimesinin Anlamı?


Ammar bin Yasir nedir?, Ammar bin Yasir anlamı nedir?, Ammar bin Yasir ne demektir?

Ammar bin Yasir

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Ammar bin Yasir
Arapçaعمار بن ياسر
Ammar bin Yasir adının hat sanatı ile yazılışı
DoğumAmmar bin Yasir
(Arapçaعمار بن ياسر)

570
Mekke, Hicaz, Arabistan
(günümüzde Suudi Arabistan)
Ölüm657
Rakka
(günümüzde Suriye)
Defin yeri
Rakka, Suriye

35°56'32"N 39°1'46"E
Diğer ad(lar)ıEbü’l-Yakzân
Dinİslam
Ebeveyn(ler)

Ammar bin Yasir (Arapça: عمار بن ياسر;‎ doğum: 570, Mekke - ölüm: 657, Sıffin), en tanınmış sahabelerden biridir ve ailesi ile birlikte ilk 13 Müslüman arasındadır. Şii Müslümanlara göre, Ali bin Ebu Talib'i destekleyen (Ali Şiası) Dört Sadık Sahabi'den biridir. İslam'ın ilk şehitlerinden olan annesi ve babası gibi bazı ilk Müslümanlara uygulanan işkencelerden sağ çıkan tek kişidir. Ertesi sene İslam peygamberi Muhammed ile birlikte Mekke'den Medine'ye hicret etmiştir. Hadise göre, kendisini öldürenleri cennete davet edecek olmasına rağmen, kendisini öldüren grup Ammar bin Yasir'i cehenneme çağıracaktır. Muaviye güçleri tarafından Sıffin'de (günümüzde Suriye'nin Rakka şehri) 657 yılında öldürüldü. İlk camiyi inşa etmiştir.[1]

İslam öncesi[değiştir | kaynağı değiştir]

Ammar, İslam peygamberi Muhammed gibi 'Fil' yılında (570) doğmuştur. Ammar, İslam'dan önce de Muhammed'in arkadaşıydı. Hatice el-Kübra ile evlenmesine vesile olanlardandır. Beni Adiyy kabilesinin kölelerindendi.

Müslümanlığı[değiştir | kaynağı değiştir]

Annesi, İslam'ı kabul eden yedinci kişi olan Sümeyye bint Hayat (Muhammed Hamidullah'a göre Türk kökenli[2]), babası ise Yasir bin Emir idi. Ammar bin Yasir'in annesi ve babası, Muhammed'in akrabaları ve yakın dostları dışında İslam'ı kabul eden ilk kişilerdi. Hicret'ten (622) önceki son yıl içinde, Mekke paganları onlara işkence yapıp onları çarmıha gerdirerek öldürmüşlerdir. Böylece Ammar'ın annesi ve babası, İslam'ın verdiği ilk şehitlerdi.

İşkence[değiştir | kaynağı değiştir]

Mekkeli paganlardan Amr bin Hişam (Ebu Cehil), Peygamber Muhammed'in dostlarına işkence uygulardı. Ammar'ın ailesi en çok işkence görenlerdi. Ammar ve Bilal, Ammar'ın annesi ve babasının kaderini neredeyse paylaşacaklardı ancak Hamza paganların Ammar'ı ve birçok Müslümanı çölde sakladıkları yeri bulmuş ve onları kurtarmak için imdatlarına yetişmiştir.

Ebu Bekir'in hilafeti[değiştir | kaynağı değiştir]

İrtidad savaşları esnasında, Ammar, peygamberlik iddiasında bulunan Müseylime'nin lideri olduğu Yamama Kabilesi güçlerine karşı savaşırken bir kulağını kaybetmiştir.

Ali bin Ebu Talib'e sadakati[değiştir | kaynağı değiştir]

Ammar bin Yasir, Ali'ye olan sadakatiyle ünlü olup, Şia tarafından Muhammed'in ölümünden sonra onun hilafet hakkını en sadık bir şekilde savunanlardan biri olarak kabul edilmektedir. Bedir gazvesinin kahramanlarından sayılır. Aynı zamanda bazı askerî birliklerin komutanlığını yapmıştır.

Ölümü[değiştir | kaynağı değiştir]

Sıffin Savaşı'nda (657) Muaviye güçleri tarafından öldürülmüştür. Onu öldürenler İbni Havva Esaksaki ve Ebu el-Adiye idi.[3]

Bir hadis kaynağında şöyle anlatılıyor:

İkrime anlatıyor: "İbnu Abbas, bana ve oğlu Ali'ye:
"Ebu Said'e gidin, onun rivayet ettiği hadisi dinleyin! dedi. Biz de gittik. Onu, bakımını yapmakta olduğu bir bahçede bulduk." (Bizi görünce) ridasını alıp sarındı. Sonra bize (en baştan) anlatmaya koyularak, mescidin inşaasını zikretmeye kadar geldi ve:
"Biz kerpiçleri tane tane taşıyorduk. Ammar ise (biri kendi, biri de Resulullah adına) ikişer ikişer taşıyordu. Resulullah onu gördü. Üzerindeki toprakları çırpmaya başladı ve:
"Vay Ammar'a! Onu bâği (asi) bir grup öldürecek. Bu, onları cennete çağırır, onlar da bunu ateşe çağırır!" buyurdu."[4]

İkrime'den aktarılan hadis şöyledir: “Müjde sana ey Ammâr, isyankâr bir grup tarafından öldürülüp şehît olacaksın. Sen onları cennete davet edeceksin, onlar da seni cehenneme”.[5]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

 • Taberi, Tarih, 1. cilt, s. 3316–3322; 3. cilt, s. 2314–2319;
 • İbn Sad, Tebakat, 3. cilt, 1. bab, s. 176–189;
 • İbn-i Esir, El-Kamil, 3. cilt, s. 308–312;
 • İbn-i Kesir, Tarih, 7. cilt, s. 267-272;
 • El-Minkeri, Sıffin, s. 320–345;
 • İbn Abd el-Berr, El-İstiab, 3. cilt, s. 1135- 1140; 4. cilt, s. 1725;
 • İbn-i Esir, Usd el-Ğabe, 4. cilt, s. 43-47; 5. cilt, s. 267;
 • İbn Ebil-Hadîd, Şerh Nehc'ul Belâga, 5. cilt, s. 252-258; 8. cilt, s. 10-28; 10. cilt, s. 102-107,
 • El-Hakim, El-Mustedrek, 3. cilt, s. 384-394;
 • İbn Abd Rabbih, El-Ikd el-Fariz, 4. cilt, s. 340-343;
 • El-Mesudi, Muruc ez-Zeheb, 2. cilt, s. 381-382,
 • El-Heytemi, Mecmua ez-Zevaid, 7. cilt, s. 238–244; 9. cilt, s. 291–298;
 • El-Belezuri, Ensab el-Eşref (Emir el-Mü'minin'in Hayatı), s. 310–319.

Sünni görüşler[değiştir | kaynağı değiştir]

Ammar bin Yasir, Sünni Müslümanlar tarafından Peygamber Muhammed'in adil sahabesi olarak kabul edilmektedir.

Notlar[değiştir | kaynağı değiştir]

 1. ^ Razwy, A. A. (1997). A Restatement of the History of Islam & Muslims C.e. 570 to 661 (İngilizce). World Federation of K S I Muslim Communities Islamic Centre. ISBN 978-0-9509879-1-0. 
 2. ^ "Mektuplar, Muhammed Hamidullah'ın Mektubu URL erişim tarihi:1 Temmuz 2008". 2 Ekim 2013 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 20 Nisan 2014. 
 3. ^ "CRCC: Center For Muslim-Jewish Engagement: Resources: Religious Texts". web.archive.org. 20 Ağustos 2011. 20 Ağustos 2011 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 23 Şubat 2024. 
 4. ^ "Hadith, History, and Information". web.archive.org. 8 Temmuz 2011. 8 Temmuz 2011 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 23 Şubat 2024. 
 5. ^ "Buhari 441 nolu hadis (İngilizce)". 21 Nisan 2014 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 20 Nisan 2014. 

Ayrıca bakınız[değiştir | kaynağı değiştir]

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]


Ammar bin Yasir nedir?, Ammar bin Yasir anlamı nedir?, Ammar bin Yasir ne demektir? Nedir? :Ammar bin Yasir nedir?, Ammar bin Yasir anlamı nedir?, Ammar bin Yasir ne demektir? ile ilgili Ammar bin Yasir nedir?, Ammar bin Yasir anlamı nedir?, Ammar bin Yasir ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Ammar bin Yasir nedir?, Ammar bin Yasir anlamı nedir?, Ammar bin Yasir ne demektir? Ne Demektir? Ammar bin Yasir nedir?, Ammar bin Yasir anlamı nedir?, Ammar bin Yasir ne demektir? Açıklaması Nedir? Ammar bin Yasir nedir?, Ammar bin Yasir anlamı nedir?, Ammar bin Yasir ne demektir? Cevabı Nedir? Ammar bin Yasir nedir?, Ammar bin Yasir anlamı nedir?, Ammar bin Yasir ne demektir? Kelimesinin Anlamı? Ammar bin Yasir nedir?, Ammar bin Yasir anlamı nedir?, Ammar bin Yasir ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Ammar bin Yasir nedir?, Ammar bin Yasir anlamı nedir?, Ammar bin Yasir ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. Ammar bin Yasir nedir?, Ammar bin Yasir anlamı nedir?, Ammar bin Yasir ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? Ammar bin Yasir nedir?, Ammar bin Yasir anlamı nedir?, Ammar bin Yasir ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? Ammar bin Yasir nedir?, Ammar bin Yasir anlamı nedir?, Ammar bin Yasir ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
Ammar bin Yasir nedir?, Ammar bin Yasir anlamı nedir?, Ammar bin Yasir ne demektir? Açıklaması? :Ammar bin Yasir nedir?, Ammar bin Yasir anlamı nedir?, Ammar bin Yasir ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.Ammar bin Yasir nedir?, Ammar bin Yasir anlamı nedir?, Ammar bin Yasir ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur Ammar bin Yasir nedir?, Ammar bin Yasir anlamı nedir?, Ammar bin Yasir ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir Ammar bin Yasir nedir?, Ammar bin Yasir anlamı nedir?, Ammar bin Yasir ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. Ammar bin Yasir nedir?, Ammar bin Yasir anlamı nedir?, Ammar bin Yasir ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
Ammar bin Yasir nedir?, Ammar bin Yasir anlamı nedir?, Ammar bin Yasir ne demektir? Gerçek mi? :Ammar bin Yasir nedir?, Ammar bin Yasir anlamı nedir?, Ammar bin Yasir ne demektir? ile ilgili Ammar bin Yasir nedir?, Ammar bin Yasir anlamı nedir?, Ammar bin Yasir ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam Ammar bin Yasir nedir?, Ammar bin Yasir anlamı nedir?, Ammar bin Yasir ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. Ammar bin Yasir nedir?, Ammar bin Yasir anlamı nedir?, Ammar bin Yasir ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
Ammar bin Yasir nedir?, Ammar bin Yasir anlamı nedir?, Ammar bin Yasir ne demektir? Hakkında? :Ammar bin Yasir nedir?, Ammar bin Yasir anlamı nedir?, Ammar bin Yasir ne demektir? ile ilgili Ammar bin Yasir nedir?, Ammar bin Yasir anlamı nedir?, Ammar bin Yasir ne demektir? burada bulabilirsiniz. Ammar bin Yasir nedir?, Ammar bin Yasir anlamı nedir?, Ammar bin Yasir ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz Ammar bin Yasir nedir?, Ammar bin Yasir anlamı nedir?, Ammar bin Yasir ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler Ammar bin Yasir nedir?, Ammar bin Yasir anlamı nedir?, Ammar bin Yasir ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
Groçka, Mehmet Samsar, Nyctiprogne, Galangal, Zoli Ádok, Grodzisk (Mazovya), Lüleburgaz, Grigori Zinoviyev, Osmaniye Saat Kulesi, Faks, Gümrü, Grenada bayrağı, Cavite, Isthmura bellii, Toptepe, Adıyaman, Cadillac STS, Liza Koshy, II. Sobhuza, Doğanlar, Bünyan, Gregor Strasser, IU filmografisi, Hipodrom Tren İstasyonu, I Want You Back, Fender Musical Instruments Corporation, Mino (müzisyen), Cadillac XTS, II. Valentinianus, Corleone, Cadillac CTS, Kvatetrisi, Grappa, Morning Musume, Sheffield Wednesday FC, Bulwick, Cadillac Lyriq, Duraklama dönemi Osmanlı sadrazamları listesi, Ryoichi Kawakatsu, Hukuk sistemi, Denver Uluslararası Havalimanı, Krummbek, Güney Kore millî futbol takımı, Grand Theft Auto kopyaları, Michelle Obama, Uçma, Fred Yeboah, Japon idolü, Ringvassøya, Ümit Yardım, Émile Armand, Juri Takahashi, Carabus gressittianus, Cicel Vilayeti, Dondice, Andrey Lunyov, FK BSK Borča, NGC 461, Sosyalist Devrim Partisi, Göreceli risk, Guaporé Nehri, Makuşino, European Hot 100 Singles, Badou Ezzaki, Gwangju, Gyeonggi, Garessio, Hendese, Gramer, Ciprian Tătărușanu, Adenozin, İşaya (Michelangelo), Cihad Erginay, Grafiksel kullanıcı arayüzü, Mercan Denizi Savaşı, Dongducheon, Graeme Souness, Hacı Feyzullah Efendi, Cupressus vietnamensis, Mehmet Necmettin Berkin, Acámbaro, Anal kanser, Grabusa, Grönland Başbakanı, Azerbaycan resmî tatil günleri, Filistin pasaportu, Nevzine, II. Ioannes (papa), Grégori Derangère, Gemi inşaatı ve deniz mühendisliği, Lenin Barış Ödülü, Hit the Stage bölümler listesi, Harry Potter serisindeki gazeteler ve dergiler, En çok hasılat yapan konser turneleri listesi, Uluslararası Solaklar Günü, Hit the Stage, Otelul Galati, NGC 3777, Istari, istari, Viktor Tsyhankov, Gottfried Leibniz, Diferansiyel geometri,
Lütfi İlteriş Öney Kimdir?, Ufuk Değerliyurt Kimdir?, Folklorik Nedir?, Rana Berk Kimdir?, Toplum Dışı Nedir?, Fokurdak Nedir?, Toplum Bilimsel Nedir?, Fodulca Nedir?, Ayla Bedirhan Çelik Kimdir?, Harun Özgür Yıldızlı Kimdir?, Samara bayrağı Anlamı Nedir, Samara bayrağı Nasıl Oluştu, Samara bayrağı Tarihi, Samara bayrağı Renkleri, Samara bayrağı Tasarımı, Figen Yıldırım Kimdir?, Flüoresan Nedir?, Ayhan Özçelik Kimdir?, Toplanık Nedir?, İzzet Kaplan Kimdir?, Mühip Kanko Kimdir?, Prensin Bayrağı Anlamı Nedir, Prensin Bayrağı Nasıl Oluştu, Prensin Bayrağı Tarihi, Prensin Bayrağı Renkleri, Prensin Bayrağı Tasarımı, Recep Bozdemir Kimdir?, Ali Topçu Kimdir?, Toparlakça Nedir?, Hurşit Çetin Kimdir?, Fadik Temizyürek Kimdir?, Toparlağımsı Nedir?, Toparlacık Nedir?, Osmanlı bayrağı Anlamı Nedir, Osmanlı bayrağı Nasıl Oluştu, Osmanlı bayrağı Tarihi, Osmanlı bayrağı Renkleri, Osmanlı bayrağı Tasarımı, Ülkü Doğan Kimdir?, Mehmet Akif Perker Kimdir?, Necmi Özgül Kimdir?, Top Sakallı Nedir?, Hasan Daşkın Kimdir?, Hasan Memişoğlu Kimdir?, Nazi Almanyası bayrağı Anlamı Nedir, Nazi Almanyası bayrağı Nasıl Oluştu, Nazi Almanyası bayrağı Tarihi, Nazi Almanyası bayrağı Renkleri, Nazi Almanyası bayrağı Tasarımı, Fitopatolojik Nedir?, Öztürk Keskin Kimdir?, Şeref Baran Genç Kimdir?, Tonla Nedir?, Nuran Ergen Kılıç Kimdir?, Fitne Kumkuması Nedir?, Filiz Orman Akın Kimdir?, Tombulca Nedir?, Fitne Fücur Nedir?, Zürriyetsiz İsminin Anlamı Nedir?, Fitilsiz Nedir?, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Anlamı Nedir, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Nasıl Oluştu, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Tarihi, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Renkleri, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Tasarımı, Zürriyetli İsminin Anlamı Nedir?, Mustafa Süleyman Kurtar Kimdir?, Züppe İsminin Anlamı Nedir?, Fitilci Nedir?, Dağıstan Budak Kimdir?, Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Kimdir? Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Nereli Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Kaç Yaşında?, Zümrüdi İsminin Anlamı Nedir?, Tolgasız Nedir?, Fitçi Nedir?, Hatice Gül Bingöl Kimdir?, Gökhan Baylan Kimdir?, Zülüflü İsminin Anlamı Nedir?, Tolgalı Nedir?, Fişlik Nedir?, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Anlamı Nedir, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Nasıl Oluştu, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Tarihi, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Renkleri, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Tasarımı, Toleranssız Nedir?, Züllü İsminin Anlamı Nedir?, Fişli Nedir?, Fişeksiz Nedir?, Zülcelâl İsminin Anlamı Nedir?, Sözdar Akdoğan Kimdir?, Murat Turna Kimdir?, Fahri Özkan Kimdir?, Zührevi İsminin Anlamı Nedir?, Fişekli Nedir?, Züğürt İsminin Anlamı Nedir?, İzmir bayrağı Anlamı Nedir, İzmir bayrağı Nasıl Oluştu, İzmir bayrağı Tarihi, İzmir bayrağı Renkleri, İzmir bayrağı Tasarımı, Filiz Çelik Kimdir?, Toksikolojik Nedir?, Fistolu Nedir?, Koray Önsel Kimdir?, Zübük İsminin Anlamı Nedir?, Toksik Nedir?, Fikret Tufanyazıcı Kimdir?, Zulmeden İsminin Anlamı Nedir?, Fistansız Nedir?, İlker Yücel Kimdir?, Tokatlı Nedir?, Zömbe İsminin Anlamı Nedir?, Gadsden bayrağı Anlamı Nedir, Gadsden bayrağı Nasıl Oluştu, Gadsden bayrağı Tarihi, Gadsden bayrağı Renkleri, Gadsden bayrağı Tasarımı, Tokalı Nedir?, Selma Sarıcıoğlu Çalışkan Kimdir?, Zottiri İsminin Anlamı Nedir?, Ümit Duman Kimdir?, Zot İsminin Anlamı Nedir?, Bahadır Gökmen Kimdir?, Berrin Selbuz Kimdir?, Tok Sözlü Nedir?, Fiskal Nedir?, Zorunlu İsminin Anlamı Nedir?, Zorlu İsminin Anlamı Nedir?, Toimeton Nedir?, Ömer Eldemir Kimdir?, Demokratik Kampuçya bayrağı Anlamı Nedir, Demokratik Kampuçya bayrağı Nasıl Oluştu, Demokratik Kampuçya bayrağı Tarihi, Demokratik Kampuçya bayrağı Renkleri, Demokratik Kampuçya bayrağı Tasarımı, Kürşat Özer Kimdir?,