Amerikan Deniz Kuvvetleri nedir?, Amerikan Deniz Kuvvetleri anlamı nedir?, Amerikan Deniz Kuvvetleri ne demektir?

Amerikan Deniz Kuvvetleri Nedir?

Amerikan Deniz Kuvvetleri Nedir?, Amerikan Deniz Kuvvetleri Nerededir?, Amerikan Deniz Kuvvetleri Hakkında Bilgi?, Amerikan Deniz Kuvvetleri Analizi? Amerikan Deniz Kuvvetleri ilgili Amerikan Deniz Kuvvetleri ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.  Amerikan Deniz Kuvvetleri ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz. Amerikan Deniz Kuvvetleri Ne Anlama Gelir Amerikan Deniz Kuvvetleri Anlamı Amerikan Deniz Kuvvetleri Nedir Amerikan Deniz Kuvvetleri Ne Anlam Taşır Amerikan Deniz Kuvvetleri Neye İşarettir Amerikan Deniz Kuvvetleri Tabiri Amerikan Deniz Kuvvetleri Yorumu 

Amerikan Deniz Kuvvetleri Kelimesi

Lütfen Amerikan Deniz Kuvvetleri Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. Amerikan Deniz Kuvvetleri İlgili Sözlük Kelimeler Listesi Amerikan Deniz Kuvvetleri Kelimesinin Anlamı? Amerikan Deniz Kuvvetleri Ne Demek? ,Amerikan Deniz Kuvvetleri Ne Demektir? Amerikan Deniz Kuvvetleri Ne Demektir? Amerikan Deniz Kuvvetleri Analizi? , Amerikan Deniz Kuvvetleri Anlamı Nedir?,Amerikan Deniz Kuvvetleri Ne Demektir? , Amerikan Deniz Kuvvetleri Açıklaması Nedir? ,Amerikan Deniz Kuvvetleri Cevabı Nedir?,Amerikan Deniz Kuvvetleri Kelimesinin Anlamı?,Amerikan Deniz Kuvvetleri Kelimesinin Anlamı Nedir? ,Amerikan Deniz Kuvvetleri Kelimesinin Anlamı Ne demek?,Amerikan Deniz Kuvvetleri Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Amerikan Deniz Kuvvetleri Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadınız

Amerikan Deniz Kuvvetleri Kelimesinin Anlamı Nedir? Amerikan Deniz Kuvvetleri Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Amerikan Deniz Kuvvetleri Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı

Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:

Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek - Oranlamak  - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Amerikan Deniz Kuvvetleri Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadığınız İçin Boş Safyadır

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı

Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.

Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Amerikan Deniz Kuvvetleri - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler

- dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek

 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Amerikan Deniz Kuvvetleri

Amerikan Deniz Kuvvetleri Nedir? Amerikan Deniz Kuvvetleri Ne demek? , Amerikan Deniz Kuvvetleri Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi

Amerikan Deniz Kuvvetleri Kelimesinin Anlamı? Amerikan Deniz Kuvvetleri Ne Demek? Amerikan Deniz Kuvvetleri Ne Demektir? ,Amerikan Deniz Kuvvetleri Analizi? Amerikan Deniz Kuvvetleri Anlamı Nedir? Amerikan Deniz Kuvvetleri Ne Demektir?, Amerikan Deniz Kuvvetleri Açıklaması Nedir? , Amerikan Deniz Kuvvetleri Cevabı Nedir? , Amerikan Deniz Kuvvetleri Kelimesinin Anlamı?


Amerikan Deniz Kuvvetleri nedir?, Amerikan Deniz Kuvvetleri anlamı nedir?, Amerikan Deniz Kuvvetleri ne demektir?

Amerika Birleşik Devletleri Donanması

Vikipedi, özgür ansiklopedi
(Amerikan Deniz Kuvvetleri sayfasından yönlendirildi)
Amerika Birleşik Devletleri Deniz Kuvvetleri
United States Navy
Etkin13 Ekim 1775 (248 yıl önce) (1775-10-13)[1]
ÜlkeAmerika Birleşik Devletleri
BağlılıkAmerika Birleşik Devletleri Savunma Bakanlığı
Amerika Birleşik Devletleri Deniz Kuvvetleri Dairesi
TipiDeniz kuvvetleri
Büyüklük347.487 aktif görevli personel
281.161 sivil işçi
96.710 hazır yedek personel
296 konuşlandırılabilir gemi
480 toplam gemi
3.700+[2] Donanma Dairesi uçak kombine (ABD Deniz Kuvvetleri 2.623 insanlı uçak, ABD Deniz Piyade Kolordusu ise 1.304 insanlı uçak kullanıyor.)[3]
KarargâhPentagon
Slogan"Semper Fortis" ("Her zaman cesur"), (resmi)
"Non sibi sed patriae" ("Kendim için değil, ülke için") (gayri resmi)
RenkleriMavi, Altın[4][5]
         
Marş"Anchors Aweigh" Bu ses hakkındaPlay 
Savaşları
Süslemeler
Başkanlık Takdir Şeridi

Deniz Kuvvetleri Takdir Şeridi

Fazilet Takdir Şeridi
WebsiteA.B.D. Donanması
Komutanlar
Deniz Kuvvetleri SekreteriCarlos Del Toro
KomutanAmiral Lisa Francehtti
Komutan YardımcısıAmiral James Kilby
Astsubay ŞefiMCPON James Honea
Nişanlar
Bayrak
Donanma Dairesi
Kriko
Flama
Nişan
Çapa, Anayasa ve Kartal
"Find the range of your patriotism by enlisting in the Navy" ("Deniz Kuvvetlerine kaydolarak vatanseverliğinin menzilini bul")
I. Dünya Savaşı Amerikan asker alma posteri. (Vojtěch Preissig, 1918)

Amerika Birleşik Devletleri Donanması veya Birleşik Devletler Ulusal Donanması ABD Silahlı Kuvvetleri'nin deniz koludur. Yedi Amerika Birleşik Devletleri düzenli servisi'nden birisidir. 31 Aralık 2008 itibarıyla ABD Deniz Kuvvetleri etkin görevde 347.487 personele ve Deniz Kuvvetleri Yedekleri'nde ise 96.710 personele sahiptir.[6] Askerlik hizmetinde 296 gemi ve 3.700'den fazla uçak işletmektedir.[2] ABD Deniz Kuvvetleri dünyanın en büyük deniz kuvvetlerine sahiptir; muharebe donanma tonajı, sonraki 13 ortağından daha büyüktür.[7] ABD Deniz Kuvvetler aynı zamanda Hizmet-içi 11 ile dünyanın en büyük taşıyıcı donanmasına sahiptir ve bir tanesi de henüz yapım aşamasındadır.

Deniz kuvvetlerinin kökü Amerikan Bağımsızlık Savaşı sırasında (1775-1783) kurulmuş Kıta Deniz Kuvvetleri'ne dayandırılmaktadır ve kısa bir süre sonra esas itibarıyla ayrı ayrı kuruluşlar olarak dağılmıştır. ABD Anayasası, Kongre'ye "bir deniz kuvveti temin etmek ve muhafaza etmek" gücünü vererek bir deniz askeriye kuvveti için yasal dayanak sağlamıştır.[8]

Akdeniz'de Berberi Sahil korsanlarının Amerikan gemilerini hasara uğratması, Kongre'nin 1794 Deniz Muharebesi'ni geride bırakarak altı fırkateyn'nin inşası ve fırkateynlere tayfa alınması emredilerek bu gücün kullanılmasını teşvik etmiştir.[9] Bu gemiler Berberi Sahili ilerisindeki korsanlık faaliyetlerinin büyük bir kısmına sona erdirmiştir. 21. yüzyıl Birleşik Devletler Deniz Kuvvetleri faaliyetlerini Doğu Asya, Akdeniz, Orta Doğu gibi bölgelerde yayılarak dünya çapında devam ettirmektedir. Dünyanın kıyı bölgeleri üzerinde kuvvet görüntüleme yeteneğine sahip ve barış zamanında ileri bölgelere çarpışan ve Amerika yabancı ve savunma politikasında faal oyuncu rolü oynayarak bölgesel krizlere hızlı bir şekilde karşılık veren bir büyük deniz kuvvetleridir.

Deniz kuvvetleri, sivil Amerika Birleşik Devletleri Deniz Kuvvetleri Sekreteri'nin başında bulunduğu Deniz Kuvvetleri Dairesi tarafından idarî bakımdan yönetilmektedir. Deniz Kuvvetleri Dairesi'nin kendi Savunma Bakanlığı'nın başında bulunduğu Savunma Dairesi'nin bir birimidir. En üst rütbeli deniz kuvvetleri subayı Deniz Harekâtları Komutanı'dır.

Operasyonel Birimler[değiştir | kaynağı değiştir]

 • Filo Kuvvetleri Komutanlığı
  • Tip Komutanlıklar; Atlantik Filosu Denizaltı Kuvveti, Atlantik Yüzey Kuvvetleri, Atlantik Donanma Hava Kuvvetleri
  • Görev Gücü 20
  • Askeri Deniz Taşıma Komutanlığı
  • Seferi Donanma Muharebe Komutanlığı
 • Birleşik Devletler Avrupa Donanma Kuvvetleri / 6. Filo

6. Filo olarak da bilinen Avrupa Donanma Kuvvetleri'nin merkezi Napoli, İtalya'dır. Operasyonel açıdan Avrupa Komutanlığı'na bağlıdır. Akdeniz ve Karadeniz'den sorumludur. Bayrak gemisi USS Mount Whitney kontrol gemisidir.

 • Pasifik Filosu
  • Tip Komutanlıklar; Pasifik Filosu Denizaltı Kuvveti, Pasifik Yüzey Kuvvetleri, Pasifik Donanma Hava Kuvvetleri
  • 3. Filo, Kuzey, Güney ve Doğu Pasifik ile ABD Batı Sahili'nden sorumludur. Merkezi San Diego Kaliforniya'dır. Pasifik Komutanlığı'nın bir parçasıdır.
  • 7. Filo, ABD'nin en büyük filosudur. Batı Pasifik, Hint Okyanusu, Okyanusya ve Doğu Afrika sahilinden sorumludur. Merkezi Yokosuka, Kanagawa, Japonya'dır. Başlıca üsleri Güney Kore, Japonya ve Guam'dadır.
  • Kıyı Komutanlıkları; Güney Kore Deniz Kuvvetleri Komutası, Mariana Adaları Deniz Kuvvetleri Komutası, Japonya Deniz Kuvvetleri Komutası
 • Birleşik Devletler Merkez Komutanlığı Donanma Kuvvetleri / 5. Filo

Sorumluluk bölgesi Orta Doğu'dur. İran Körfezi, Kızıldeniz, Umman Denizi'nden sorumludur. Merkezi Manama, Bahreyn'dir.

 • Birleşik Devletler Güney Komutanlığı / 4. Filo

Güney Amerika ve Karayipler'den sorumludur.

 • Birleşik Devletler Filosu Siber Komutanlığı / 10. Filo

ABD donanmasının tüm bilgisayar, elektronik, sinyal sistemlerinin güvenliğinden sorumludur.

 • Birleşik Devletler Donanma Özel Savaş Komutanlığı

16 Nisan 1987 yılında faaliyete geçmiştir. Merkezi Tampa, Florida'dır. Özel Operasyonlar Komutanlığı'nın da bir bölümüdür. Aktif personel sayısı 5400'dür. 2450'si SEAL, 600'ü Özel Savaş Savaşçılık Mürettebatı askeridir.

Ayrıca bakınız[değiştir | kaynağı değiştir]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

 1. ^ "Establishment of the Navy, 13 October 1775". Naval History and Heritage Command. 8 Kasım 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 6 Temmuz 2017. 
 2. ^ a b "Status of the Navy". U.S. Navy. 4 Mayıs 2009 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 1 Aralık 2008. 
 3. ^ "World Air Forces 2018". Flightglobal. s. 17. 14 Haziran 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 13 Haziran 2018. 
 4. ^ "US Navy Traditions, Customs, & Core Values". United States Navy. 10 Şubat 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 11 Şubat 2018. The Navy's colors themselves have special meaning: Blue represents the ocean and seas; gold is the color of integrity and valor. 
 5. ^ Carlos Cabo. "Pantone colors. Convert Pantone colors to RAL, CMYK, RGB, Hex, HSL, HSB, JSON". 8 Kasım 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 30 Aralık 2018. 
 6. ^ Navy.mil resmî sitesindeki bilgi 21 Ağustos 2021 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi. (İngilizce) 19 Ağustos 2021 tarihinde erişilmiştir
 7. ^ Gates, Robert M. "A Balanced Strategy: Reprogramming the Pentagon for a New Age". Council On Foreign Relations. 15 Mart 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 8 Aralık 2008. 
 8. ^ "Constitution of the United States". ABD Hükûmeti. 2 Aralık 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 1 Aralık 2008. 
 9. ^ Palmer, Micheal A. "The Continental Period, 1775-1890". A History of the U.S. Navy. Naval Historical Centre. 16 Aralık 2014 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 1 Aralık 2008. 

Amerikan Deniz Kuvvetleri nedir?, Amerikan Deniz Kuvvetleri anlamı nedir?, Amerikan Deniz Kuvvetleri ne demektir? Nedir? :Amerikan Deniz Kuvvetleri nedir?, Amerikan Deniz Kuvvetleri anlamı nedir?, Amerikan Deniz Kuvvetleri ne demektir? ile ilgili Amerikan Deniz Kuvvetleri nedir?, Amerikan Deniz Kuvvetleri anlamı nedir?, Amerikan Deniz Kuvvetleri ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Amerikan Deniz Kuvvetleri nedir?, Amerikan Deniz Kuvvetleri anlamı nedir?, Amerikan Deniz Kuvvetleri ne demektir? Ne Demektir? Amerikan Deniz Kuvvetleri nedir?, Amerikan Deniz Kuvvetleri anlamı nedir?, Amerikan Deniz Kuvvetleri ne demektir? Açıklaması Nedir? Amerikan Deniz Kuvvetleri nedir?, Amerikan Deniz Kuvvetleri anlamı nedir?, Amerikan Deniz Kuvvetleri ne demektir? Cevabı Nedir? Amerikan Deniz Kuvvetleri nedir?, Amerikan Deniz Kuvvetleri anlamı nedir?, Amerikan Deniz Kuvvetleri ne demektir? Kelimesinin Anlamı? Amerikan Deniz Kuvvetleri nedir?, Amerikan Deniz Kuvvetleri anlamı nedir?, Amerikan Deniz Kuvvetleri ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Amerikan Deniz Kuvvetleri nedir?, Amerikan Deniz Kuvvetleri anlamı nedir?, Amerikan Deniz Kuvvetleri ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. Amerikan Deniz Kuvvetleri nedir?, Amerikan Deniz Kuvvetleri anlamı nedir?, Amerikan Deniz Kuvvetleri ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? Amerikan Deniz Kuvvetleri nedir?, Amerikan Deniz Kuvvetleri anlamı nedir?, Amerikan Deniz Kuvvetleri ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? Amerikan Deniz Kuvvetleri nedir?, Amerikan Deniz Kuvvetleri anlamı nedir?, Amerikan Deniz Kuvvetleri ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
Amerikan Deniz Kuvvetleri nedir?, Amerikan Deniz Kuvvetleri anlamı nedir?, Amerikan Deniz Kuvvetleri ne demektir? Açıklaması? :Amerikan Deniz Kuvvetleri nedir?, Amerikan Deniz Kuvvetleri anlamı nedir?, Amerikan Deniz Kuvvetleri ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.Amerikan Deniz Kuvvetleri nedir?, Amerikan Deniz Kuvvetleri anlamı nedir?, Amerikan Deniz Kuvvetleri ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur Amerikan Deniz Kuvvetleri nedir?, Amerikan Deniz Kuvvetleri anlamı nedir?, Amerikan Deniz Kuvvetleri ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir Amerikan Deniz Kuvvetleri nedir?, Amerikan Deniz Kuvvetleri anlamı nedir?, Amerikan Deniz Kuvvetleri ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. Amerikan Deniz Kuvvetleri nedir?, Amerikan Deniz Kuvvetleri anlamı nedir?, Amerikan Deniz Kuvvetleri ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
Amerikan Deniz Kuvvetleri nedir?, Amerikan Deniz Kuvvetleri anlamı nedir?, Amerikan Deniz Kuvvetleri ne demektir? Gerçek mi? :Amerikan Deniz Kuvvetleri nedir?, Amerikan Deniz Kuvvetleri anlamı nedir?, Amerikan Deniz Kuvvetleri ne demektir? ile ilgili Amerikan Deniz Kuvvetleri nedir?, Amerikan Deniz Kuvvetleri anlamı nedir?, Amerikan Deniz Kuvvetleri ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam Amerikan Deniz Kuvvetleri nedir?, Amerikan Deniz Kuvvetleri anlamı nedir?, Amerikan Deniz Kuvvetleri ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. Amerikan Deniz Kuvvetleri nedir?, Amerikan Deniz Kuvvetleri anlamı nedir?, Amerikan Deniz Kuvvetleri ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
Amerikan Deniz Kuvvetleri nedir?, Amerikan Deniz Kuvvetleri anlamı nedir?, Amerikan Deniz Kuvvetleri ne demektir? Hakkında? :Amerikan Deniz Kuvvetleri nedir?, Amerikan Deniz Kuvvetleri anlamı nedir?, Amerikan Deniz Kuvvetleri ne demektir? ile ilgili Amerikan Deniz Kuvvetleri nedir?, Amerikan Deniz Kuvvetleri anlamı nedir?, Amerikan Deniz Kuvvetleri ne demektir? burada bulabilirsiniz. Amerikan Deniz Kuvvetleri nedir?, Amerikan Deniz Kuvvetleri anlamı nedir?, Amerikan Deniz Kuvvetleri ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz Amerikan Deniz Kuvvetleri nedir?, Amerikan Deniz Kuvvetleri anlamı nedir?, Amerikan Deniz Kuvvetleri ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler Amerikan Deniz Kuvvetleri nedir?, Amerikan Deniz Kuvvetleri anlamı nedir?, Amerikan Deniz Kuvvetleri ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
FK BSK Borča, HD DVD, Çobanisa Tren İstasyonu, HDTV, Experimental and Applied Acarology, Gümülcine Sancağı, Cadillac STS, Yelken (spor), Al Karak, Kurtuluş, Adapazarı, HACCP, Cadillac Lyriq, Meroitik yazısı, Maya uygarlığı, Mazhar Özkol, H. Robert Horvitz, Alexandru Cuza, Senozoyik Zaman, Bakü Asya Üniversitesi, Faruk Loğoğlu, Hızlı radyo patlaması, Apodrepanulatrix, Prince of Persia (2008 video game), 2000 UEFA Süper Kupası, Amblyodipsas, Cabezón de Liébana, Oleg Salenko, Burning Sun skandalı, Hızır Orucu, Janus, Brandon Jennings, Cadillac Escalade, Néicer Reasco, Hyman Roth, Vahan Papazyan, Hırvatistan başbakanları listesi, Solomon Marcus, CSD Xelajú MC, Gheorghe Țițeica, Carl Brockelmann, Hırvatistan, Cephaloscyllium, Germanwings, 1848 Sicilya devrimi, NGC 906, Edurne, Hırvatistanda İslam, Elektropop, NGC 432, Anne (Cleves), Hypocnemis, McKeesport, Pensilvanya, Telemóveis, Deterministik sonlu durum makinesi, Joel Acosta, Hırsızlık, Bükreş Politeknik Üniversitesi, Işıkkent, Bornova, Jurbise, Sosyoloji, Grigore Moisil, Damian Lewis, John C. C. Sanders, Bertie, Vormela peregusna, Gök ada, Tilapia nyongana, Hıdırellez, Tokio Jokio, Alcácer do Sal, Metabolize, Hüyük Tren İstasyonu, Valerie Vili, Trousdale County, Dune Mesihi, Bubo bubo swinhoei, Eduardo Salvio, Birleşik Arap Emirlikleri Ligi, Jarhead (film), Celâleddin Harezmşah, Hatıralar, Salticus paludivagus, Crowton, Hüsnü Çelenkler, Ryukyu Krallığı, Hüseyin bin Abdullah, Çendik, Burdur, Hüseyin Kazım Kadri, Carabus wangziensis, NGC 7090, Jimmy Bain, Liège (şehir), NGC 427, Hüseyin Avni Lifij, Tatlıcak, Sivas, Baf kazası, Aistė Smilgevičiūtė, Bona (şarkıcı), Demokratik Solculuk, Amerika hiçbir halt edemez,
Lütfi İlteriş Öney Kimdir?, Ufuk Değerliyurt Kimdir?, Folklorik Nedir?, Rana Berk Kimdir?, Toplum Dışı Nedir?, Fokurdak Nedir?, Toplum Bilimsel Nedir?, Fodulca Nedir?, Ayla Bedirhan Çelik Kimdir?, Harun Özgür Yıldızlı Kimdir?, Samara bayrağı Anlamı Nedir, Samara bayrağı Nasıl Oluştu, Samara bayrağı Tarihi, Samara bayrağı Renkleri, Samara bayrağı Tasarımı, Figen Yıldırım Kimdir?, Flüoresan Nedir?, Ayhan Özçelik Kimdir?, Toplanık Nedir?, İzzet Kaplan Kimdir?, Mühip Kanko Kimdir?, Prensin Bayrağı Anlamı Nedir, Prensin Bayrağı Nasıl Oluştu, Prensin Bayrağı Tarihi, Prensin Bayrağı Renkleri, Prensin Bayrağı Tasarımı, Recep Bozdemir Kimdir?, Ali Topçu Kimdir?, Toparlakça Nedir?, Hurşit Çetin Kimdir?, Fadik Temizyürek Kimdir?, Toparlağımsı Nedir?, Toparlacık Nedir?, Osmanlı bayrağı Anlamı Nedir, Osmanlı bayrağı Nasıl Oluştu, Osmanlı bayrağı Tarihi, Osmanlı bayrağı Renkleri, Osmanlı bayrağı Tasarımı, Ülkü Doğan Kimdir?, Mehmet Akif Perker Kimdir?, Necmi Özgül Kimdir?, Top Sakallı Nedir?, Hasan Daşkın Kimdir?, Hasan Memişoğlu Kimdir?, Nazi Almanyası bayrağı Anlamı Nedir, Nazi Almanyası bayrağı Nasıl Oluştu, Nazi Almanyası bayrağı Tarihi, Nazi Almanyası bayrağı Renkleri, Nazi Almanyası bayrağı Tasarımı, Fitopatolojik Nedir?, Öztürk Keskin Kimdir?, Şeref Baran Genç Kimdir?, Tonla Nedir?, Nuran Ergen Kılıç Kimdir?, Fitne Kumkuması Nedir?, Filiz Orman Akın Kimdir?, Tombulca Nedir?, Fitne Fücur Nedir?, Zürriyetsiz İsminin Anlamı Nedir?, Fitilsiz Nedir?, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Anlamı Nedir, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Nasıl Oluştu, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Tarihi, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Renkleri, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Tasarımı, Zürriyetli İsminin Anlamı Nedir?, Mustafa Süleyman Kurtar Kimdir?, Züppe İsminin Anlamı Nedir?, Fitilci Nedir?, Dağıstan Budak Kimdir?, Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Kimdir? Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Nereli Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Kaç Yaşında?, Zümrüdi İsminin Anlamı Nedir?, Tolgasız Nedir?, Fitçi Nedir?, Hatice Gül Bingöl Kimdir?, Gökhan Baylan Kimdir?, Zülüflü İsminin Anlamı Nedir?, Tolgalı Nedir?, Fişlik Nedir?, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Anlamı Nedir, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Nasıl Oluştu, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Tarihi, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Renkleri, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Tasarımı, Toleranssız Nedir?, Züllü İsminin Anlamı Nedir?, Fişli Nedir?, Fişeksiz Nedir?, Zülcelâl İsminin Anlamı Nedir?, Sözdar Akdoğan Kimdir?, Murat Turna Kimdir?, Fahri Özkan Kimdir?, Zührevi İsminin Anlamı Nedir?, Fişekli Nedir?, Züğürt İsminin Anlamı Nedir?, İzmir bayrağı Anlamı Nedir, İzmir bayrağı Nasıl Oluştu, İzmir bayrağı Tarihi, İzmir bayrağı Renkleri, İzmir bayrağı Tasarımı, Filiz Çelik Kimdir?, Toksikolojik Nedir?, Fistolu Nedir?, Koray Önsel Kimdir?, Zübük İsminin Anlamı Nedir?, Toksik Nedir?, Fikret Tufanyazıcı Kimdir?, Zulmeden İsminin Anlamı Nedir?, Fistansız Nedir?, İlker Yücel Kimdir?, Tokatlı Nedir?, Zömbe İsminin Anlamı Nedir?, Gadsden bayrağı Anlamı Nedir, Gadsden bayrağı Nasıl Oluştu, Gadsden bayrağı Tarihi, Gadsden bayrağı Renkleri, Gadsden bayrağı Tasarımı, Tokalı Nedir?, Selma Sarıcıoğlu Çalışkan Kimdir?, Zottiri İsminin Anlamı Nedir?, Ümit Duman Kimdir?, Zot İsminin Anlamı Nedir?, Bahadır Gökmen Kimdir?, Berrin Selbuz Kimdir?, Tok Sözlü Nedir?, Fiskal Nedir?, Zorunlu İsminin Anlamı Nedir?, Zorlu İsminin Anlamı Nedir?, Toimeton Nedir?, Ömer Eldemir Kimdir?, Demokratik Kampuçya bayrağı Anlamı Nedir, Demokratik Kampuçya bayrağı Nasıl Oluştu, Demokratik Kampuçya bayrağı Tarihi, Demokratik Kampuçya bayrağı Renkleri, Demokratik Kampuçya bayrağı Tasarımı, Kürşat Özer Kimdir?,