Amblyodipsas nedir?, Amblyodipsas anlamı nedir?, Amblyodipsas ne demektir?

Amblyodipsas Nedir?

Amblyodipsas Nedir?, Amblyodipsas Nerededir?, Amblyodipsas Hakkında Bilgi?, Amblyodipsas Analizi? Amblyodipsas ilgili Amblyodipsas ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.  Amblyodipsas ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz. Amblyodipsas Ne Anlama Gelir Amblyodipsas Anlamı Amblyodipsas Nedir Amblyodipsas Ne Anlam Taşır Amblyodipsas Neye İşarettir Amblyodipsas Tabiri Amblyodipsas Yorumu 

Amblyodipsas Kelimesi

Lütfen Amblyodipsas Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. Amblyodipsas İlgili Sözlük Kelimeler Listesi Amblyodipsas Kelimesinin Anlamı? Amblyodipsas Ne Demek? ,Amblyodipsas Ne Demektir? Amblyodipsas Ne Demektir? Amblyodipsas Analizi? , Amblyodipsas Anlamı Nedir?,Amblyodipsas Ne Demektir? , Amblyodipsas Açıklaması Nedir? ,Amblyodipsas Cevabı Nedir?,Amblyodipsas Kelimesinin Anlamı?,Amblyodipsas Kelimesinin Anlamı Nedir? ,Amblyodipsas Kelimesinin Anlamı Ne demek?,Amblyodipsas Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Amblyodipsas Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadınız

Amblyodipsas Kelimesinin Anlamı Nedir? Amblyodipsas Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Amblyodipsas Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı

Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:

Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek - Oranlamak  - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Amblyodipsas Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadığınız İçin Boş Safyadır

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı

Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.

Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Amblyodipsas - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler

- dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek

 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Amblyodipsas

Amblyodipsas Nedir? Amblyodipsas Ne demek? , Amblyodipsas Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi

Amblyodipsas Kelimesinin Anlamı? Amblyodipsas Ne Demek? Amblyodipsas Ne Demektir? ,Amblyodipsas Analizi? Amblyodipsas Anlamı Nedir? Amblyodipsas Ne Demektir?, Amblyodipsas Açıklaması Nedir? , Amblyodipsas Cevabı Nedir? , Amblyodipsas Kelimesinin Anlamı?


Amblyodipsas nedir?, Amblyodipsas anlamı nedir?, Amblyodipsas ne demektir?

Amblyodipsas

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Amblyodipsas
Korunma durumu
Değerlendirilmedi (IUCN 3.1)
Biyolojik sınıflandırma Bu sınıflandırmayı düzenle
lem: Animalia
Şube: Chordata
Sınıf: Reptilia
Takım: Squamata
Familya: Lamprophiidae
Alt familya: Aparallactinae
Cins: Amblyodipsas
Peters, 1857

Amblyodipsas, Aparallactinae altfamilyasına bağlı Afrika'da yaşayan bir yılan cinsidir.[1]

Özellikler[değiştir | kaynağı değiştir]

Çene çok kısadır ve geriye doğru giderek büyüyen beş dişin ardından gelen boşluk sonrası gözün altına gelen yerde büyük oluklu zehir dişi bulunur. Kafa küçüktür ve boyun ile kafa belirgin olarak ayrılmamıştır. Çok küçük olan gözlerin göz bebekleri yuvarlaktır. Tek küçük bir burun deliği vardır. Gövde silindiriktir. Sırt pulları düzdür. Kuyruk kısa ve küttür.[2]

Taksonomi[değiştir | kaynağı değiştir]

Amblyodipsas cinsine bağlı türler (2022):

Cins Amblyodipsas -- 9 tür
Türler[1] Takson yazarı[1] Alt türler*[1] Türkçe adı Dağılımı
A. concolor[3] (A. Smith, 1849) ---- Güney Afrika Cumhuriyeti, Esvatini.
A. dimidiata[4] (Günther, 1888) ---- Kuzey Tanzanya.
A. katangensis[5] de Witte & Laurent, 1942 ionidesi Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Zambiya.
A. microphthalma (Bianconi, 1852) ---- Mozambik, Güney Afrika Cumhuriyeti.
A. polylepis[6] (Bocage, 1873) hildebrandtii Angola, Namibya, Botsvana, Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Zambiya, Mozambik, Zimbabve, Malavi, Güney Afrika Cumhuriyeti, Tanzanya, Kenya kıyılaı, Somali.
A. rodhaini[7] (de Witte, 1930) ---- Kongo Demokratik Cumhuriyeti.
A. teitana[8] Loveridge, 1936 ---- Kenya
A. unicolor[9] (J.T. Reinhardt, 1843) ---- Orta Afrika Cumhuriyeti, Uganda, Kenya, Tanzanya, Fildişi Sahili, Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Gambiya, Senegal, Gine-Bissau, Gine, Burkina Faso, Nijer, Çad.
A. ventrimaculata[10] (Roux, 1907) ---- Namibya, Botsvana, Zimbabve, Zambiya.

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ a b c d "ITIS". 30 Ekim 2013 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 16 Temmuz 2022. 
  2. ^ Boulenger, G.A. 1896. Catalogue of the Snakes in the British Museum (Natural History), Volume III. Londra. s. 244.
  3. ^ Smith, Andrew (1849). Illustrations of the Zoology of South Africa. 3 (Reptiles). Londra: Smith, Elder & Co. 
  4. ^ Günther, Albert (1888). "Contribution to the knowledge of snakes of tropical Africa". Ann. Mag. nat. Hist. 6 (1). ss. 322-335. 
  5. ^ de Witte, Gaston-François (1942). "Contribution à la Faune Herpétologique du Congo belge". Rev. Zool. Bot. Afr. 36 (2). ss. 101-115. 
  6. ^ Barbosa du Bocage, José Vicente (1873). "Melanges erpetologiques. II. Sur quelques reptiles et batraciens nouveaux, rares ou peu connus d'Afrique occidentale". Jorn. Acad. Sci. Lisboa. Cilt 4. ss. 209-227. 
  7. ^ de Witte, Gaston-François (1930). "Un serpent du Congo Belge (Rhinocalamus rhodaini sp.n.).". Rev. Zool. Bot. Afr. 19 (1). ss. 1-3. 
  8. ^ Loveridge, Arthur (1936). "Scientific results of an expedition to rain forest regions in Eastern Africa. V. Reptiles.". Bull. Mus. comp. Zool. 79 (5). ss. 209-337. 
  9. ^ Reinhardt, Johannes Theodor (1843). "Beskrivelse af nogle nye Slangearter". Danske Vidensk. Selsk. Afhandl. Cilt 10. ss. 233-279. 
  10. ^ Roux, J. (1907). "Sur quelques Reptiles sud-africains". Rev. suisse Zool. Cilt 15. ss. 75-86. 

Amblyodipsas nedir?, Amblyodipsas anlamı nedir?, Amblyodipsas ne demektir? Nedir? :Amblyodipsas nedir?, Amblyodipsas anlamı nedir?, Amblyodipsas ne demektir? ile ilgili Amblyodipsas nedir?, Amblyodipsas anlamı nedir?, Amblyodipsas ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Amblyodipsas nedir?, Amblyodipsas anlamı nedir?, Amblyodipsas ne demektir? Ne Demektir? Amblyodipsas nedir?, Amblyodipsas anlamı nedir?, Amblyodipsas ne demektir? Açıklaması Nedir? Amblyodipsas nedir?, Amblyodipsas anlamı nedir?, Amblyodipsas ne demektir? Cevabı Nedir? Amblyodipsas nedir?, Amblyodipsas anlamı nedir?, Amblyodipsas ne demektir? Kelimesinin Anlamı? Amblyodipsas nedir?, Amblyodipsas anlamı nedir?, Amblyodipsas ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Amblyodipsas nedir?, Amblyodipsas anlamı nedir?, Amblyodipsas ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. Amblyodipsas nedir?, Amblyodipsas anlamı nedir?, Amblyodipsas ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? Amblyodipsas nedir?, Amblyodipsas anlamı nedir?, Amblyodipsas ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? Amblyodipsas nedir?, Amblyodipsas anlamı nedir?, Amblyodipsas ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
Amblyodipsas nedir?, Amblyodipsas anlamı nedir?, Amblyodipsas ne demektir? Açıklaması? :Amblyodipsas nedir?, Amblyodipsas anlamı nedir?, Amblyodipsas ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.Amblyodipsas nedir?, Amblyodipsas anlamı nedir?, Amblyodipsas ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur Amblyodipsas nedir?, Amblyodipsas anlamı nedir?, Amblyodipsas ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir Amblyodipsas nedir?, Amblyodipsas anlamı nedir?, Amblyodipsas ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. Amblyodipsas nedir?, Amblyodipsas anlamı nedir?, Amblyodipsas ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
Amblyodipsas nedir?, Amblyodipsas anlamı nedir?, Amblyodipsas ne demektir? Gerçek mi? :Amblyodipsas nedir?, Amblyodipsas anlamı nedir?, Amblyodipsas ne demektir? ile ilgili Amblyodipsas nedir?, Amblyodipsas anlamı nedir?, Amblyodipsas ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam Amblyodipsas nedir?, Amblyodipsas anlamı nedir?, Amblyodipsas ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. Amblyodipsas nedir?, Amblyodipsas anlamı nedir?, Amblyodipsas ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
Amblyodipsas nedir?, Amblyodipsas anlamı nedir?, Amblyodipsas ne demektir? Hakkında? :Amblyodipsas nedir?, Amblyodipsas anlamı nedir?, Amblyodipsas ne demektir? ile ilgili Amblyodipsas nedir?, Amblyodipsas anlamı nedir?, Amblyodipsas ne demektir? burada bulabilirsiniz. Amblyodipsas nedir?, Amblyodipsas anlamı nedir?, Amblyodipsas ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz Amblyodipsas nedir?, Amblyodipsas anlamı nedir?, Amblyodipsas ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler Amblyodipsas nedir?, Amblyodipsas anlamı nedir?, Amblyodipsas ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
Groçka, Mehmet Samsar, Nyctiprogne, Galangal, Zoli Ádok, Grodzisk (Mazovya), Lüleburgaz, Grigori Zinoviyev, Osmaniye Saat Kulesi, Faks, Gümrü, Grenada bayrağı, Cavite, Isthmura bellii, Toptepe, Adıyaman, Cadillac STS, Liza Koshy, II. Sobhuza, Doğanlar, Bünyan, Gregor Strasser, IU filmografisi, Hipodrom Tren İstasyonu, I Want You Back, Fender Musical Instruments Corporation, Mino (müzisyen), Cadillac XTS, II. Valentinianus, Corleone, Cadillac CTS, Kvatetrisi, Grappa, Morning Musume, Sheffield Wednesday FC, Bulwick, Cadillac Lyriq, Duraklama dönemi Osmanlı sadrazamları listesi, Ryoichi Kawakatsu, Hukuk sistemi, Denver Uluslararası Havalimanı, Krummbek, Güney Kore millî futbol takımı, Grand Theft Auto kopyaları, Michelle Obama, Uçma, Fred Yeboah, Japon idolü, Ringvassøya, Ümit Yardım, Émile Armand, Juri Takahashi, Carabus gressittianus, Cicel Vilayeti, Dondice, Andrey Lunyov, FK BSK Borča, NGC 461, Sosyalist Devrim Partisi, Göreceli risk, Guaporé Nehri, Makuşino, European Hot 100 Singles, Badou Ezzaki, Gwangju, Gyeonggi, Garessio, Hendese, Gramer, Ciprian Tătărușanu, Adenozin, İşaya (Michelangelo), Cihad Erginay, Grafiksel kullanıcı arayüzü, Mercan Denizi Savaşı, Dongducheon, Graeme Souness, Hacı Feyzullah Efendi, Cupressus vietnamensis, Mehmet Necmettin Berkin, Acámbaro, Anal kanser, Grabusa, Grönland Başbakanı, Azerbaycan resmî tatil günleri, Filistin pasaportu, Nevzine, II. Ioannes (papa), Grégori Derangère, Gemi inşaatı ve deniz mühendisliği, Lenin Barış Ödülü, Hit the Stage bölümler listesi, Harry Potter serisindeki gazeteler ve dergiler, En çok hasılat yapan konser turneleri listesi, Uluslararası Solaklar Günü, Hit the Stage, Otelul Galati, NGC 3777, Istari, istari, Viktor Tsyhankov, Gottfried Leibniz, Diferansiyel geometri,
Lütfi İlteriş Öney Kimdir?, Ufuk Değerliyurt Kimdir?, Folklorik Nedir?, Rana Berk Kimdir?, Toplum Dışı Nedir?, Fokurdak Nedir?, Toplum Bilimsel Nedir?, Fodulca Nedir?, Ayla Bedirhan Çelik Kimdir?, Harun Özgür Yıldızlı Kimdir?, Samara bayrağı Anlamı Nedir, Samara bayrağı Nasıl Oluştu, Samara bayrağı Tarihi, Samara bayrağı Renkleri, Samara bayrağı Tasarımı, Figen Yıldırım Kimdir?, Flüoresan Nedir?, Ayhan Özçelik Kimdir?, Toplanık Nedir?, İzzet Kaplan Kimdir?, Mühip Kanko Kimdir?, Prensin Bayrağı Anlamı Nedir, Prensin Bayrağı Nasıl Oluştu, Prensin Bayrağı Tarihi, Prensin Bayrağı Renkleri, Prensin Bayrağı Tasarımı, Recep Bozdemir Kimdir?, Ali Topçu Kimdir?, Toparlakça Nedir?, Hurşit Çetin Kimdir?, Fadik Temizyürek Kimdir?, Toparlağımsı Nedir?, Toparlacık Nedir?, Osmanlı bayrağı Anlamı Nedir, Osmanlı bayrağı Nasıl Oluştu, Osmanlı bayrağı Tarihi, Osmanlı bayrağı Renkleri, Osmanlı bayrağı Tasarımı, Ülkü Doğan Kimdir?, Mehmet Akif Perker Kimdir?, Necmi Özgül Kimdir?, Top Sakallı Nedir?, Hasan Daşkın Kimdir?, Hasan Memişoğlu Kimdir?, Nazi Almanyası bayrağı Anlamı Nedir, Nazi Almanyası bayrağı Nasıl Oluştu, Nazi Almanyası bayrağı Tarihi, Nazi Almanyası bayrağı Renkleri, Nazi Almanyası bayrağı Tasarımı, Fitopatolojik Nedir?, Öztürk Keskin Kimdir?, Şeref Baran Genç Kimdir?, Tonla Nedir?, Nuran Ergen Kılıç Kimdir?, Fitne Kumkuması Nedir?, Filiz Orman Akın Kimdir?, Tombulca Nedir?, Fitne Fücur Nedir?, Zürriyetsiz İsminin Anlamı Nedir?, Fitilsiz Nedir?, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Anlamı Nedir, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Nasıl Oluştu, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Tarihi, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Renkleri, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Tasarımı, Zürriyetli İsminin Anlamı Nedir?, Mustafa Süleyman Kurtar Kimdir?, Züppe İsminin Anlamı Nedir?, Fitilci Nedir?, Dağıstan Budak Kimdir?, Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Kimdir? Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Nereli Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Kaç Yaşında?, Zümrüdi İsminin Anlamı Nedir?, Tolgasız Nedir?, Fitçi Nedir?, Hatice Gül Bingöl Kimdir?, Gökhan Baylan Kimdir?, Zülüflü İsminin Anlamı Nedir?, Tolgalı Nedir?, Fişlik Nedir?, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Anlamı Nedir, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Nasıl Oluştu, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Tarihi, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Renkleri, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Tasarımı, Toleranssız Nedir?, Züllü İsminin Anlamı Nedir?, Fişli Nedir?, Fişeksiz Nedir?, Zülcelâl İsminin Anlamı Nedir?, Sözdar Akdoğan Kimdir?, Murat Turna Kimdir?, Fahri Özkan Kimdir?, Zührevi İsminin Anlamı Nedir?, Fişekli Nedir?, Züğürt İsminin Anlamı Nedir?, İzmir bayrağı Anlamı Nedir, İzmir bayrağı Nasıl Oluştu, İzmir bayrağı Tarihi, İzmir bayrağı Renkleri, İzmir bayrağı Tasarımı, Filiz Çelik Kimdir?, Toksikolojik Nedir?, Fistolu Nedir?, Koray Önsel Kimdir?, Zübük İsminin Anlamı Nedir?, Toksik Nedir?, Fikret Tufanyazıcı Kimdir?, Zulmeden İsminin Anlamı Nedir?, Fistansız Nedir?, İlker Yücel Kimdir?, Tokatlı Nedir?, Zömbe İsminin Anlamı Nedir?, Gadsden bayrağı Anlamı Nedir, Gadsden bayrağı Nasıl Oluştu, Gadsden bayrağı Tarihi, Gadsden bayrağı Renkleri, Gadsden bayrağı Tasarımı, Tokalı Nedir?, Selma Sarıcıoğlu Çalışkan Kimdir?, Zottiri İsminin Anlamı Nedir?, Ümit Duman Kimdir?, Zot İsminin Anlamı Nedir?, Bahadır Gökmen Kimdir?, Berrin Selbuz Kimdir?, Tok Sözlü Nedir?, Fiskal Nedir?, Zorunlu İsminin Anlamı Nedir?, Zorlu İsminin Anlamı Nedir?, Toimeton Nedir?, Ömer Eldemir Kimdir?, Demokratik Kampuçya bayrağı Anlamı Nedir, Demokratik Kampuçya bayrağı Nasıl Oluştu, Demokratik Kampuçya bayrağı Tarihi, Demokratik Kampuçya bayrağı Renkleri, Demokratik Kampuçya bayrağı Tasarımı, Kürşat Özer Kimdir?,