Altınordu İdman Yurdu nedir?, Altınordu İdman Yurdu anlamı nedir?, Altınordu İdman Yurdu ne demektir?

Altınordu İdman Yurdu Nedir?

Altınordu İdman Yurdu Nedir?, Altınordu İdman Yurdu Nerededir?, Altınordu İdman Yurdu Hakkında Bilgi?, Altınordu İdman Yurdu Analizi? Altınordu İdman Yurdu ilgili Altınordu İdman Yurdu ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.  Altınordu İdman Yurdu ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz. Altınordu İdman Yurdu Ne Anlama Gelir Altınordu İdman Yurdu Anlamı Altınordu İdman Yurdu Nedir Altınordu İdman Yurdu Ne Anlam Taşır Altınordu İdman Yurdu Neye İşarettir Altınordu İdman Yurdu Tabiri Altınordu İdman Yurdu Yorumu 

Altınordu İdman Yurdu Kelimesi

Lütfen Altınordu İdman Yurdu Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. Altınordu İdman Yurdu İlgili Sözlük Kelimeler Listesi Altınordu İdman Yurdu Kelimesinin Anlamı? Altınordu İdman Yurdu Ne Demek? ,Altınordu İdman Yurdu Ne Demektir? Altınordu İdman Yurdu Ne Demektir? Altınordu İdman Yurdu Analizi? , Altınordu İdman Yurdu Anlamı Nedir?,Altınordu İdman Yurdu Ne Demektir? , Altınordu İdman Yurdu Açıklaması Nedir? ,Altınordu İdman Yurdu Cevabı Nedir?,Altınordu İdman Yurdu Kelimesinin Anlamı?,Altınordu İdman Yurdu Kelimesinin Anlamı Nedir? ,Altınordu İdman Yurdu Kelimesinin Anlamı Ne demek?,Altınordu İdman Yurdu Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Altınordu İdman Yurdu

Altınordu İdman Yurdu Kelimesinin Anlamı Nedir? Altınordu İdman Yurdu Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Altınordu İdman Yurdu Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı

Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:

Altınordu İdman Yurdu - Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek Altınordu İdman Yurdu - Oranlamak Altınordu İdman Yurdu - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı

Altınordu İdman Yurdu - Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.

Altınordu İdman Yurdu - Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Altınordu İdman Yurdu - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler

- dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek

 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Altınordu İdman Yurdu

Altınordu İdman Yurdu Nedir? Altınordu İdman Yurdu Ne demek? , Altınordu İdman Yurdu Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi

Altınordu İdman Yurdu Kelimesinin Anlamı? Altınordu İdman Yurdu Ne Demek? Altınordu İdman Yurdu Ne Demektir? ,Altınordu İdman Yurdu Analizi? Altınordu İdman Yurdu Anlamı Nedir? Altınordu İdman Yurdu Ne Demektir?, Altınordu İdman Yurdu Açıklaması Nedir? , Altınordu İdman Yurdu Cevabı Nedir? , Altınordu İdman Yurdu Kelimesinin Anlamı?


Altınordu İdman Yurdu nedir?, Altınordu İdman Yurdu anlamı nedir?, Altınordu İdman Yurdu ne demektir?

Altınordu İdman Yurdu

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Altınordu İdman Yurdu
Tam ad İstanbul Altınordu İdman Yurdu
Renkler          Kırmızı-Lacivert
Kuruluş 1909
21 Şubat 1944 tarihli Kırmızı-Beyaz dergisinde Altınordu kurucusu Aydınoğlu Raşit Bey.
6 Mart 1914 tarihli İdman dergisinde Altınordu futbol takımı.
Istanbul Cuma Ligi - Altınordu İdman Yurdu 1916-17 ve 1917-18 Şampiyonu
22 Nisan 1920 tarihli Spor Alemi dergisinde Altınordu futbol takımı.

Altınordu İdman Yurdu, 1909 yılında Galatasaray'dan ayrılan öğretmen Aydınoğlu Raşit Bey ve arkadaşları tarafından Progres International adı altında kurulmuştur. Renkleri kırmızı-laciverttir. Türk futbolunun ve sporunun kuruluşu ve gelişme aşamasında çok önemli kulüplerden biri olmuştur. 1914 yılında kulüp kongresinde alınan karar gereği adını Altınordu İdman Yurdu olarak değiştirmiştir. Kulübün yeni adı ünlü düşünür ve edebiyatçı Ziya Gökalp tarafından verilmiştir. Kulüp başkanlığına İttihad ve Terakki Fırkası'nın ileri gelenlerinden Talat Paşa getirilmiştir.

Kulüp futbol, çim hokeyi, kürek gibi branşlarda faaliyet göstermiş ve pek çok şampiyonluk kazanmıştır. Türk millî takımının ilk kalecisi yine bir Altınorduludur (Nedim Kaleci). Altınordu Kulübü 1916-17 ve 1917-18 yıllarında Cuma Ligi şampiyonu olmuştur. 1916-1917 yılında şampiyon olan kadro şu isimlerden oluşmakta idi:

[1]

Kulüp, Türk İdman Cemiyetleri İttifakının kuruluş aşamasında yer aldı. 1920'de Altınordu'dan ayrılan bir grubun kurduğu takım olan İttihatspor 1920-1921 İstanbul Pazar Ligi sezonunda Beşiktaş'ın önünde şampiyon olmuştur.

Lig mücadeleleri[değiştir | kaynağı değiştir]

Fenerbahçe ile Altınordu İdman Yurdu arasında 3 Kasım 1922 tarihinde oynanan maçın devre arasından bir görünüm.

Çim hokeyi[değiştir | kaynağı değiştir]

  • 1916 İstanbul Şampiyonu
  • 1917 İstanbul Şampiyonu
  • 1918 İstanbul Şampiyonu

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "Arşivlenmiş kopya". 3 Ekim 2013 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 13 Ağustos 2013. 

Altınordu İdman Yurdu nedir?, Altınordu İdman Yurdu anlamı nedir?, Altınordu İdman Yurdu ne demektir? Nedir? :Altınordu İdman Yurdu nedir?, Altınordu İdman Yurdu anlamı nedir?, Altınordu İdman Yurdu ne demektir? ile ilgili Altınordu İdman Yurdu nedir?, Altınordu İdman Yurdu anlamı nedir?, Altınordu İdman Yurdu ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Altınordu İdman Yurdu nedir?, Altınordu İdman Yurdu anlamı nedir?, Altınordu İdman Yurdu ne demektir? Ne Demektir? Altınordu İdman Yurdu nedir?, Altınordu İdman Yurdu anlamı nedir?, Altınordu İdman Yurdu ne demektir? Açıklaması Nedir? Altınordu İdman Yurdu nedir?, Altınordu İdman Yurdu anlamı nedir?, Altınordu İdman Yurdu ne demektir? Cevabı Nedir? Altınordu İdman Yurdu nedir?, Altınordu İdman Yurdu anlamı nedir?, Altınordu İdman Yurdu ne demektir? Kelimesinin Anlamı? Altınordu İdman Yurdu nedir?, Altınordu İdman Yurdu anlamı nedir?, Altınordu İdman Yurdu ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Altınordu İdman Yurdu nedir?, Altınordu İdman Yurdu anlamı nedir?, Altınordu İdman Yurdu ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. Altınordu İdman Yurdu nedir?, Altınordu İdman Yurdu anlamı nedir?, Altınordu İdman Yurdu ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? Altınordu İdman Yurdu nedir?, Altınordu İdman Yurdu anlamı nedir?, Altınordu İdman Yurdu ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? Altınordu İdman Yurdu nedir?, Altınordu İdman Yurdu anlamı nedir?, Altınordu İdman Yurdu ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
Altınordu İdman Yurdu nedir?, Altınordu İdman Yurdu anlamı nedir?, Altınordu İdman Yurdu ne demektir? Açıklaması? :Altınordu İdman Yurdu nedir?, Altınordu İdman Yurdu anlamı nedir?, Altınordu İdman Yurdu ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.Altınordu İdman Yurdu nedir?, Altınordu İdman Yurdu anlamı nedir?, Altınordu İdman Yurdu ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur Altınordu İdman Yurdu nedir?, Altınordu İdman Yurdu anlamı nedir?, Altınordu İdman Yurdu ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir Altınordu İdman Yurdu nedir?, Altınordu İdman Yurdu anlamı nedir?, Altınordu İdman Yurdu ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. Altınordu İdman Yurdu nedir?, Altınordu İdman Yurdu anlamı nedir?, Altınordu İdman Yurdu ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
Altınordu İdman Yurdu nedir?, Altınordu İdman Yurdu anlamı nedir?, Altınordu İdman Yurdu ne demektir? Gerçek mi? :Altınordu İdman Yurdu nedir?, Altınordu İdman Yurdu anlamı nedir?, Altınordu İdman Yurdu ne demektir? ile ilgili Altınordu İdman Yurdu nedir?, Altınordu İdman Yurdu anlamı nedir?, Altınordu İdman Yurdu ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam Altınordu İdman Yurdu nedir?, Altınordu İdman Yurdu anlamı nedir?, Altınordu İdman Yurdu ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. Altınordu İdman Yurdu nedir?, Altınordu İdman Yurdu anlamı nedir?, Altınordu İdman Yurdu ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
Altınordu İdman Yurdu nedir?, Altınordu İdman Yurdu anlamı nedir?, Altınordu İdman Yurdu ne demektir? Hakkında? :Altınordu İdman Yurdu nedir?, Altınordu İdman Yurdu anlamı nedir?, Altınordu İdman Yurdu ne demektir? ile ilgili Altınordu İdman Yurdu nedir?, Altınordu İdman Yurdu anlamı nedir?, Altınordu İdman Yurdu ne demektir? burada bulabilirsiniz. Altınordu İdman Yurdu nedir?, Altınordu İdman Yurdu anlamı nedir?, Altınordu İdman Yurdu ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz Altınordu İdman Yurdu nedir?, Altınordu İdman Yurdu anlamı nedir?, Altınordu İdman Yurdu ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler Altınordu İdman Yurdu nedir?, Altınordu İdman Yurdu anlamı nedir?, Altınordu İdman Yurdu ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
Aziz George, Malik Hairston, Mehmed Rifat Paşa, Dolmabahçe Camii, Carol Alt, Djivan Gasparyan, Jason Earles, Küçük Mecidiye Camii, Ayasofya Müzesi, Rashomon, Lyft, Between Showers, INALI, Mika FA, Arkeofili, Tarsus Ulu Camii, Cebel, Aelita, Pervin Par, İldiko, Kundağı motorlu top, Azerbaycan Anayasası, Mısır devlet başkanları listesi, Meşru müdafaa, Nuri Okutan, James Mancham, Azerbaycanın dış temsilcilikleri, NGC 817, Javier Pastore, Syrah, Wolf Fizik Ödülü, Redoks reaksiyonları, Whistle Labs, Seinen, Há sempre alguém, JavaScript motoru, Strakonice, Arapça, Extremis, Töre cinayeti, Nuada, Johnny Sins, Son Hava Bükücü, Alexandre Silva Cleyton, Jayant Narlikar, Starıy Oskol, MÖ 258, Köpekbalığı yüzgeci çorbası, Glenn Robinson III, Abdurrahman Aktepe, Udemy, Altiatlasius, Kara Athena, Yahudi tarihi, Scribd, Cherry Jones, Wacom, Kevork Acemyan, Sütunce, The Rhodes Not Taken, Paul Charruau, Redüksiyon, Veri türleri, Blanka Teleki, Sumire Uesaka, Rialto, Kaliforniya, Mecidiye, Köstence, Laptev Denizi, Cemil Çuha, Teknik üniversite, 1350, Kehribar, Yahudi bayramları, Frank Zamboni, Jussi Jääskeläinen, 2013 Mısır darbesi, Chamartín, Atipik depresyon, Mamak Cezaevi, Hathor, Fıstıklı Höyük, Theodosius kanunları, Troisvierges, A Fish Called Wanda, Kaleköy, Ünye, Nabil ili, Michael Fried, Odenwaldkreis, Kış Rüzgarları, Yeniakpınar, Birecik, Nigella, Grail, El Fadl ibn Nubaht, Rolando Aarons, Yan Buffy the Vampire Slayer karakterleri listesi, Sevinç Tevs, Aland, Balya, Hristiyan, Viktoriya İsakova,
Ali Rıza Bodur Kimdir?, Deadpool (film), Kaygısız İsminin Anlamı Nedir?, Pürmelal Nedir?, Ahmet Münir Erkal Kimdir?, İpsiz Sapsız İsminin Anlamı Nedir?, Fişlik İsminin Anlamı Nedir?, Çarpmasız Nedir?, Tenkidî İsminin Anlamı Nedir?, Prezantabl İsminin Anlamı Nedir?, Niueli İsminin Anlamı Nedir?, Muhip Arcıman Kimdir?, Anna Neplyakh Kimdir?, J. J. Abrams Kimdir?, Çârçeşm İsminin Anlamı Nedir?, Ali Rıza Binboğa Kimdir?, Alelade İsminin Anlamı Nedir?, Kaygılı İsminin Anlamı Nedir?, Anna Muzıçuk Kimdir?, İpsiz İsminin Anlamı Nedir?, Dalgacının Kralı, Fişli İsminin Anlamı Nedir?, Gaga Burun Nedir?, Çarpmalı Nedir?, Ahmet Mümtaz Taylan Kimdir?, Tenhalık İsminin Anlamı Nedir?, Prese İsminin Anlamı Nedir?, Nitratlı İsminin Anlamı Nedir?, Çapulcu İsminin Anlamı Nedir?, Ali Rıza Bilal Kimdir?, Alelacayip İsminin Anlamı Nedir?, Anna Mjöll Kimdir?, Morton I. Abramowitz Kimdir?, Kaygan İsminin Anlamı Nedir?, Pürik Nedir?, İpsi İsminin Anlamı Nedir?, Fişeksiz İsminin Anlamı Nedir?, Çarpıntısız Nedir?, Alegorik İsminin Anlamı Nedir?, Çılgın Savaşçılar, Ali Rıza Beyranvend Kimdir?, Anna Mitioglo Kimdir?, Tenhaca İsminin Anlamı Nedir?, Presbiteryen İsminin Anlamı Nedir?, Çapsız İsminin Anlamı Nedir?, Niteliksiz İsminin Anlamı Nedir?, Ali Sururi Kimdir?, Çılgın İkili 2, Aldırmaz İsminin Anlamı Nedir?, Kaydırıcı İsminin Anlamı Nedir?, Pürhiddet Nedir?, İpotetik İsminin Anlamı Nedir?, Fişeklik İsminin Anlamı Nedir?, Çarpıntılı Nedir?, Anna Maria Jopek Kimdir?, Ali Rıza Alaboyun Kimdir?, Pavel Abramov Kimdir?, Çılgın İkili, Ahmet Mücahid Ören Kimdir?, Çapraz İsminin Anlamı Nedir?, Aldırışsız İsminin Anlamı Nedir?, Teneşirlik İsminin Anlamı Nedir?, Prefabrik İsminin Anlamı Nedir?, Nitelikli İsminin Anlamı Nedir?, Anna Makarova Kimdir?, Çılgın Bir Gece, Pürdikkat Nedir?, Nüfuzsuz Nedir?, Kayda Değer İsminin Anlamı Nedir?, İpotekli İsminin Anlamı Nedir?, Fişekli İsminin Anlamı Nedir?, Çarpılı Nedir?, Ali Reşat Çağan Kimdir?, Aldık İsminin Anlamı Nedir?, Çaylak Soyguncular, Çapraşık İsminin Anlamı Nedir?, Anna Łukasiak Kimdir?, Ahmet Murat Özel Kimdir?, Teneke İsminin Anlamı Nedir?, Pratik İsminin Anlamı Nedir?, Nitel İsminin Anlamı Nedir?, Pürçüklü Nedir?, Ali Rahme el-Marri Kimdir?, Nüfuzkâr Nedir?, Aldayıcı İsminin Anlamı Nedir?, İpnotizmalı İsminin Anlamı Nedir?, Kayan İsminin Anlamı Nedir?, Fistolu İsminin Anlamı Nedir?, Çarpıkça Nedir?, Anna Loos Kimdir?, Çaplı İsminin Anlamı Nedir?, Aldatıcı İsminin Anlamı Nedir?, Cutthroat Island, Pürçeksiz Nedir?, Nüfus Bilimsel Nedir?, İpnotize İsminin Anlamı Nedir?, Tendürüst İsminin Anlamı Nedir?, Prangasız İsminin Anlamı Nedir?, Nişastalı İsminin Anlamı Nedir?, Ali Demirel Kimdir?,