Albert Pierrepoint nedir?, Albert Pierrepoint anlamı nedir?, Albert Pierrepoint ne demektir?

Albert Pierrepoint Nedir?

Albert Pierrepoint Nedir?, Albert Pierrepoint Nerededir?, Albert Pierrepoint Hakkında Bilgi?, Albert Pierrepoint Analizi? Albert Pierrepoint ilgili Albert Pierrepoint ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.  Albert Pierrepoint ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz. Albert Pierrepoint Ne Anlama Gelir Albert Pierrepoint Anlamı Albert Pierrepoint Nedir Albert Pierrepoint Ne Anlam Taşır Albert Pierrepoint Neye İşarettir Albert Pierrepoint Tabiri Albert Pierrepoint Yorumu 

Albert Pierrepoint Kelimesi

Lütfen Albert Pierrepoint Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. Albert Pierrepoint İlgili Sözlük Kelimeler Listesi Albert Pierrepoint Kelimesinin Anlamı? Albert Pierrepoint Ne Demek? ,Albert Pierrepoint Ne Demektir? Albert Pierrepoint Ne Demektir? Albert Pierrepoint Analizi? , Albert Pierrepoint Anlamı Nedir?,Albert Pierrepoint Ne Demektir? , Albert Pierrepoint Açıklaması Nedir? ,Albert Pierrepoint Cevabı Nedir?,Albert Pierrepoint Kelimesinin Anlamı?,Albert Pierrepoint Kelimesinin Anlamı Nedir? ,Albert Pierrepoint Kelimesinin Anlamı Ne demek?,Albert Pierrepoint Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Albert Pierrepoint Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadınız

Albert Pierrepoint Kelimesinin Anlamı Nedir? Albert Pierrepoint Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Albert Pierrepoint Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı

Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:

Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek - Oranlamak  - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Albert Pierrepoint Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadığınız İçin Boş Safyadır

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı

Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.

Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Albert Pierrepoint - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler

- dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek

 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Albert Pierrepoint

Albert Pierrepoint Nedir? Albert Pierrepoint Ne demek? , Albert Pierrepoint Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi

Albert Pierrepoint Kelimesinin Anlamı? Albert Pierrepoint Ne Demek? Albert Pierrepoint Ne Demektir? ,Albert Pierrepoint Analizi? Albert Pierrepoint Anlamı Nedir? Albert Pierrepoint Ne Demektir?, Albert Pierrepoint Açıklaması Nedir? , Albert Pierrepoint Cevabı Nedir? , Albert Pierrepoint Kelimesinin Anlamı?


Albert Pierrepoint nedir?, Albert Pierrepoint anlamı nedir?, Albert Pierrepoint ne demektir?

Albert Pierrepoint

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Albert Pierrepoint'un 1932 ve 1955 yılları arasında gerçekleştirdiği infazların ayrıntılarını not aldığı kayıt defteri, Ulusal Adalet Müzesi, Nottingham

Albert Pierrepoint (30 Mart 1905 – 10 Temmuz 1992) 1956'da sona eren 25 yıllık kariyerinde 435 ila 600 kişiyi idam eden bir İngiliz cellattı. Babası Henry ve amcası Thomas'da ondan önce resmi cellatlardı.

Pierrepoint, Yorkshire'ın West Riding bölgesinde Clayton'da doğdu. Babasının aralıklı çalışması ve çok içki içmesi nedeniyle ailesi maddi olarak zorlandı. Pierrepoint, cellat olmak istediğini henüz küçük yaşta iken biliyordu ve Eylül 1932'de, 27 yaşındayken cellat yardımcısı olarak işe alındı. İlk idamı, o yılın Aralık ayında, amcası Tom'un yanındaydı. Ekim 1941'de baş cellat olarak ilk idamını gerçekleştirdi.

Görev süresi boyunca, Almanya ve Avusturya'da savaş suçlarından hüküm giymiş 200 kişiyi ve aralarında Gordon Cummins, John Haigh (Asit Banyosu Katili) ve John Christie'nin de bulunduğu birkaç yüksek profilli katili astı.

1956'da Pierrepoint, bir şerifle ödeme konusunda bir anlaşmazlığa karıştı ve bu olay emekli olmasına yol açtı. 1940'ların ortasından 1960'lara kadar Lancashire'da bir bar işletti. 1974'te, bundan sonra pozisyonunu değiştirmiş olsa da, ölüm cezasının caydırıcı olmadığı sonucuna vardığı anılarını yazdı. Görevini her zaman ciddiyetle yapan Pierrepoint, infazın "kendisi için kutsal" olduğunu söyledi.[1] Hayatı, Timothy Spall tarafından canlandırıldığı 2005 filmi Pierrepoint gibi çeşitli kurgu eserlerine dahil edildi.

Cellat yardımcısı (1931-1940)[değiştir | kaynağı değiştir]

19 Nisan 1931'de Pierrepoint, Hapishane Komiserlerine bir mektup yazdı ve cellat yardımcısı olmak için başvuruda bulundu. Boş yer olmadığı için geri çevrildi, ancak altı ay sonra görüşme için davet aldı. Kabul edildi ve uygulama için bir mankenin kullanıldığı Londra'daki Pentonville Hapishanesinde dört gün eğitim gördü. Eylül 1932'nin sonunda cellat yardımcısı olarak resmi kabul mektubunu aldı.

Aralık 1932'nin sonlarında Pierrepoint ilk infazını gerçekleştirdi. Amcası Tom, kardeşini öldüren İrlandalı genç bir çiftçi olan Patrick McDermott'un asılması için Özgür İrlanda Devleti hükümeti tarafından sözleşme imzalamıştı; Tom, İngiltere dışında olduğu için kendi asistanını seçmekte özgürdü ve Pierrepoint'i yanına aldı. Asmak için Dublin'deki Mountjoy Hapishanesine gittiler. Sabah 8.00 için planlandı ve gerçekleştirmesi bir dakikadan az sürdü. Pierrepoint'in asistan olarak görevi, mahkumu iskeleye kadar takip etmek, mahkumun bacaklarını birbirine bağlamak ve ardından baş cellat mekanizmayı harekete geçirmeden önce kapaktan geri adım atmaktı.

1930'ların geri kalanında Pierrepoint bakkal işinde ve cellat yardımcısı olarak çalıştı. Görevlerinin çoğu, Pierrepoint'in çok şey öğrendiği amcası Tom ile birlikteydi. Özellikle amcasının ağırbaşlı ve sağduyulu yaklaşımından ve tavrından etkilenmişti; Ayrıca Tom'un tavsiyesine uydu "eğer viski olmadan yapamıyorsan, hiç yapma."

Temmuz 1940'ta Pierrepoint, sömürge yöneticisi Sir Michael O'Dwyer'ı vurmaktan hüküm giymiş bir Pencap mültecisi olan Udham Singh'in idamında yardımcıydı. İnfazdan bir gün önce, yeni terfi eden baş cellat Stanley Cross, düşme uzunluğu hesaplamalarını karıştırınca, Pierrepoint doğru ölçümler konusunda tavsiyede bulunmak için devreye girdi; Pierrepoint kısa süre sonra baş cellatlar listesine eklendi.

Savaşla ilgili infazlar[değiştir | kaynağı değiştir]

İkinci Dünya Savaşı sırasında Pierrepoint 15 Alman casusunu astı.

Ağustos 1943'te Pierrepoint, beş yıllık bir flörtün ardından Anne Fletcher ile evlendi. Düğünden birkaç hafta sonra, iki sabotajcıyı asmak için Cebelitarık'a uçuncaya kadar, karısına ikinci mesleğinin cellatlık olduğunu bahsetmedi; dönüşünde yokluğunun nedenini açıkladı ve karısı dedikoduları duyduktan sonra ikinci işini başından beri bildiğini söyledi.

1945'in sonlarında, Bergen-Belsen toplama kampının kurtarılması ve ardından kampın yetkilileri ve görevlilerinin yargılanmasının ardından, Pierrepoint, ölüme mahkum edilenlerden on birinin ve diğer iki Almanın infazını gerçekleştirmek üzere Almanya'nın Hamelin kentine gönderildi. Mesleği ile bağlantılı olarak herhangi bir tanıtımdan hoşlanmadı ve adının General Sir Bernard Montgomery tarafından basına duyurulmasından dolayı mutsuzdu. Kendisine fahri askeri yarbay rütbesi verildi ve 13 Aralık'ta önce kadınları tek tek, sonra erkekleri ikişer ikişer infaz etti. Pierrepoint birkaç kez Hamelin'e gitti ve Aralık 1948 ile Ekim 1949 arasında, genellikle günde 10'dan fazla olmak üzere 226 kişiyi ve birkaç kez 2 gün boyunca 17'ye kadar olan grupları idam etti.

Pierrepoint'in cellat olarak uzmanlığına ve Alman savaş suçlularını Hamelin'de asma deneyimine rağmen, Nürnberg mahkemelerinde verilen cezaları infaz etmek üzere cellat olarak seçilmedi; iş, nispeten tecrübesiz olan Amerikalı Başçavuş John C. Woods'a gitti. Basın infaz sürecini gözlemlemeye davet edildi ve daha sonra asmaların kötü yapıldığını gösteren fotoğraflar yayınlandı. Kapı açıldıktan sonra Wilhelm Keitel'in ölmesi 20 dakika sürdü; tuzak yeterince geniş değildi, bu yüzden bazı adamlar düşerken kenarlara çarptı (bu süreçte birden fazla kişinin burnu yırtıldı) ve diğerleri boyunları kırılmak yerine boğularak öldüler.[2][3]

Savaş sonrası[değiştir | kaynağı değiştir]

Savaştan sonra, Pierrepoint teslimat işinden ayrıldı ve Oldham'ın Hollinwood bölgesindeki Manchester Road'daki Help the Poor Struggler adlı bir barın kirasını devraldı. 1950'lerde bardan ayrıldı ve Preston, Lancashire yakınlarındaki Much Hoole'da daha büyük Rose and Crown'u kiraladı. Daha sonra asıl mesleğini değiştirdiğini söyledi.

1948'de Parlamento, ölüm cezasına devam edilip edilmeyeceği sorusunu gündeme getiren yeni bir Ceza Adaleti Yasasını tartıştı. Tartışmalar sürerken hiçbir infaz gerçekleşmedi ve Pierrepoint yalnızca kendi barında çalıştı. Tasarı Lordlar Kamarası'nda başarısız olunca, dokuz aylık bir aradan sonra idamlar yeniden başladı. Ertesi yıl, İçişleri Bakanı Chuter Ede, Birleşik Krallık'ta idam cezasını araştırmak için bir Kraliyet Komisyonu kurdu. Pierrepoint, Kasım 1950'de ifade verdi ve komisyon üyeleri için Wandsworth hapishanesinde bir sahte askıyı dahil etti.

Ölümü[değiştir | kaynağı değiştir]

Pierrepoint ve karısı, 1960'larda sahil kasabası Southport'a emekli olana kadar barlarını işlettiler. 1974'te otobiyografisi Cellat: Pierrepoint'i yayınladı. 10 Temmuz 1992'de 87 yaşında yaşamının son dört yılını geçirdiği huzurevinde öldü.[4][5]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ Pierrepoint 1977, s. 187.
  2. ^ Bailey 1989, s. 172.
  3. ^ Fielding 2008a, ss. 202-203.
  4. ^ Fielding 2008a, ss. 273-274.
  5. ^ Klein 2006, ss. 214 and 228.

Albert Pierrepoint nedir?, Albert Pierrepoint anlamı nedir?, Albert Pierrepoint ne demektir? Nedir? :Albert Pierrepoint nedir?, Albert Pierrepoint anlamı nedir?, Albert Pierrepoint ne demektir? ile ilgili Albert Pierrepoint nedir?, Albert Pierrepoint anlamı nedir?, Albert Pierrepoint ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Albert Pierrepoint nedir?, Albert Pierrepoint anlamı nedir?, Albert Pierrepoint ne demektir? Ne Demektir? Albert Pierrepoint nedir?, Albert Pierrepoint anlamı nedir?, Albert Pierrepoint ne demektir? Açıklaması Nedir? Albert Pierrepoint nedir?, Albert Pierrepoint anlamı nedir?, Albert Pierrepoint ne demektir? Cevabı Nedir? Albert Pierrepoint nedir?, Albert Pierrepoint anlamı nedir?, Albert Pierrepoint ne demektir? Kelimesinin Anlamı? Albert Pierrepoint nedir?, Albert Pierrepoint anlamı nedir?, Albert Pierrepoint ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Albert Pierrepoint nedir?, Albert Pierrepoint anlamı nedir?, Albert Pierrepoint ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. Albert Pierrepoint nedir?, Albert Pierrepoint anlamı nedir?, Albert Pierrepoint ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? Albert Pierrepoint nedir?, Albert Pierrepoint anlamı nedir?, Albert Pierrepoint ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? Albert Pierrepoint nedir?, Albert Pierrepoint anlamı nedir?, Albert Pierrepoint ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
Albert Pierrepoint nedir?, Albert Pierrepoint anlamı nedir?, Albert Pierrepoint ne demektir? Açıklaması? :Albert Pierrepoint nedir?, Albert Pierrepoint anlamı nedir?, Albert Pierrepoint ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.Albert Pierrepoint nedir?, Albert Pierrepoint anlamı nedir?, Albert Pierrepoint ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur Albert Pierrepoint nedir?, Albert Pierrepoint anlamı nedir?, Albert Pierrepoint ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir Albert Pierrepoint nedir?, Albert Pierrepoint anlamı nedir?, Albert Pierrepoint ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. Albert Pierrepoint nedir?, Albert Pierrepoint anlamı nedir?, Albert Pierrepoint ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
Albert Pierrepoint nedir?, Albert Pierrepoint anlamı nedir?, Albert Pierrepoint ne demektir? Gerçek mi? :Albert Pierrepoint nedir?, Albert Pierrepoint anlamı nedir?, Albert Pierrepoint ne demektir? ile ilgili Albert Pierrepoint nedir?, Albert Pierrepoint anlamı nedir?, Albert Pierrepoint ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam Albert Pierrepoint nedir?, Albert Pierrepoint anlamı nedir?, Albert Pierrepoint ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. Albert Pierrepoint nedir?, Albert Pierrepoint anlamı nedir?, Albert Pierrepoint ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
Albert Pierrepoint nedir?, Albert Pierrepoint anlamı nedir?, Albert Pierrepoint ne demektir? Hakkında? :Albert Pierrepoint nedir?, Albert Pierrepoint anlamı nedir?, Albert Pierrepoint ne demektir? ile ilgili Albert Pierrepoint nedir?, Albert Pierrepoint anlamı nedir?, Albert Pierrepoint ne demektir? burada bulabilirsiniz. Albert Pierrepoint nedir?, Albert Pierrepoint anlamı nedir?, Albert Pierrepoint ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz Albert Pierrepoint nedir?, Albert Pierrepoint anlamı nedir?, Albert Pierrepoint ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler Albert Pierrepoint nedir?, Albert Pierrepoint anlamı nedir?, Albert Pierrepoint ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
Saumur (arrondissement), Mukadder, Boccioleto, Nazir (Talmud), Aşağıhöçüklü, Yavuzeli, Teplice, McCormick, Ahmet Akyol, Bahane (albüm), İşte Bizim Hikayemiz, KAFKAS ALBANYASI, Clay County, Cengiz Yörük, AC Milan, Ahmet Akcan, 2021 Abu Dabi Grand Prix, Best Friend (50 Cent şarkısı), Oşinografi, Amaras Manastırı, Konstantinos Stefanopulos, FK Jagodina, UEFA Avrupa Ligi, Zengezur Koridoru, Ahmet Adnan Saygun, Uluslar Halk Komiserliği, Karin Hanczewski, Hamursuz Bayramı, Poljud Stadyumu, Mitsubishi Galant, Kemal Tokak, Birleşik sözcük, Patlayıcıların patlama hızlarının listesi, Hulusi Kentmen, Mehmet Sait Kirazoğlu, Caba Kankava, Ahmet İyimaya, Dailymotion, Kedi Seks Partisi, Boris Paiçadze Dinamo Arena, Lleida, Spondyliosoma, Millî Park, Hans Spemann, Derrick Luckassen, Daniel Calparsoro, Komut kümesi, Kara komedi, Clannad, Abram, PJ Harvey, İsveç Livonyası, Dağlık Karabağ Savunma Ordusu, With a Song in My Heart (film), Ahmet İlhan Özek, Portekizce Konuşan Ülkeler Topluluğu, Old Norse, En İyi Film Chicago Sinema Eleştirmenleri Derneği Ödülü, DNA ikileşmesi, Karolina Kaczorowska, Gürcücenin romanizasyonu, Ian Dury, Ahmet İhsan Tokgöz, Konkurtay, İnsanlığın tarih öncesinin zaman çizelgesi, Niger (eyalet), Ağamezraası, Karakoçan, Halil İbrahim Pekşen, Bollywood, San Dorligo della Valle, Ahmet İffet Mercimekoğlu, Far from Heaven, Döner Kebabı, Puhu, Anafartalar Çarşısı, TrabzonCell Ayın Futbolcusu, Altın Portakal Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması, Kulak kemikleri, Kobustan Rayonu, Ahmet Ümit, Banshee, BMW Sauber, Biyolog, Heian Sarayı, Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, Persepolis, Kartal Ovası Muharebesi, Ahmet Öksüzkaya, Helal Olsun, Kartepe, Budget, Mosul Barajı, Belçika 21 yaş altı millî futbol takımı, Coosa, Sheikh Zayed Stadium, Diş hekimliği eğitimi, Denver, Kolorado, Ali Naci Duyduk, I. Anthimos, Ulusal Sağlık Servisi (Birleşik Krallık), 2. Gündoğan, Altıeylül,
Yaraşıksız İsminin Anlamı Nedir?, Soyut İsminin Anlamı Nedir?, Muhtar İsminin Anlamı Nedir?, Aybüke Gezerel Kimdir?, Yılışkan Nedir?, Mültesim Nedir?, Ekşimtırak İsminin Anlamı Nedir?, Ekşimtırak Nedir?, Papua Yeni Gine bayrağı Anlamı Nedir, Papua Yeni Gine bayrağı Nasıl Oluştu, Papua Yeni Gine bayrağı Tarihi, Papua Yeni Gine bayrağı Renkleri, Papua Yeni Gine bayrağı Tasarımı, Ayfer Tunç Kimdir?, Nevra İmamoğlu Kimdir?, Yaraşıklı İsminin Anlamı Nedir?, Soyungan İsminin Anlamı Nedir?, Şapkasız Nedir?, Muhtaç İsminin Anlamı Nedir?, Ekşimsi İsminin Anlamı Nedir?, Mehmet Murat Yaprak Kimdir?, Şapkalık Nedir?, Ekşili İsminin Anlamı Nedir?, Gökhan Özer Kimdir?, Yaraş İsminin Anlamı Nedir?, Soyu Tükenmiş İsminin Anlamı Nedir?, Muhrik İsminin Anlamı Nedir?, Metin Karadeniz Kimdir?, Songül Koçdağ Kimdir?, Ayfer Er Kimdir?, Yıldızsı Nedir?, Şapkalı Nedir?, Mülhit Nedir?, Yararsız İsminin Anlamı Nedir?, Soysuz İsminin Anlamı Nedir?, Muhnik İsminin Anlamı Nedir?, Feime Akıncı Kimdir?, Ayfer Dönmez Kimdir?, Ekstra İsminin Anlamı Nedir?, Yararlı İsminin Anlamı Nedir?, Bilsay Kanat Kimdir?, Soylu Soplu İsminin Anlamı Nedir?, Muhlis İsminin Anlamı Nedir?, Panama bayrağı Anlamı Nedir, Panama bayrağı Nasıl Oluştu, Panama bayrağı Tarihi, Panama bayrağı Renkleri, Panama bayrağı Tasarımı, Ayfer Akansel Altay Kimdir?, Yıldızlararası Nedir?, Eksiltili İsminin Anlamı Nedir?, Eksiltili Nedir?, Rahmi Vardi Kimdir?, Yararcı İsminin Anlamı Nedir?, Soylu İsminin Anlamı Nedir?, Muhkem İsminin Anlamı Nedir?, Yıldızlama Nedir?, Eksiksiz İsminin Anlamı Nedir?, Mustafa Altunbaş Kimdir?, Ayhan Aras Kimdir?, Jordan Ayew Kimdir?, Burak Sarıbıyık Kimdir?, Yarar İsminin Anlamı Nedir?, Soy İsminin Anlamı Nedir?, Muhip İsminin Anlamı Nedir?, Yıldızı Düşük Nedir?, Şanlı Şöhretli Nedir?, Eksikli İsminin Anlamı Nedir?, Eksikli Nedir?, Ayesha A. Malik Kimdir?, Yaramaz İsminin Anlamı Nedir?, Sosyolojik İsminin Anlamı Nedir?, Muhil İsminin Anlamı Nedir?, Eksik İsminin Anlamı Nedir?, Ayelet Şaked Kimdir?, Tuğrul Gök Kimdir?, Palau bayrağı Anlamı Nedir, Palau bayrağı Nasıl Oluştu, Palau bayrağı Tarihi, Palau bayrağı Renkleri, Palau bayrağı Tasarımı, Yıldırımlı Nedir?, Şanjanlı Nedir?, Hikmet Hatunoğlu Kimdir?, Eksi İsminin Anlamı Nedir?, Onur Tosunöz Kimdir?, Yaralı İsminin Anlamı Nedir?, Sosyokültürel İsminin Anlamı Nedir?, Muhik İsminin Anlamı Nedir?, Ayduk Koray Kimdir?, Ekseri İsminin Anlamı Nedir?, Medine İlay Yıldırım Kimdir?, Yaraksız İsminin Anlamı Nedir?, Sosyoekonomik İsminin Anlamı Nedir?, Muhayyer İsminin Anlamı Nedir?, Sevda Karaca Demir Kimdir?, Aydoğan Vatandaş Kimdir?, Şampanyasız Nedir?, Mülessen Nedir?, Eksendeş İsminin Anlamı Nedir?, Eksendeş Nedir?, Aydoğan Topal Kimdir?, Mahmut Yalçın Kimdir?, Yaraklı İsminin Anlamı Nedir?, Sosyetik İsminin Anlamı Nedir?, Muhayyel İsminin Anlamı Nedir?, Şampanyalı Nedir?, Eksantrik İsminin Anlamı Nedir?, Yrd Doç Birol Akgün Kimdir? Yrd Doç Birol Akgün Nereli Yrd Doç Birol Akgün Kaç Yaşında?, Aydoğan Temel Kimdir?, Yaradılışlı İsminin Anlamı Nedir?, Sosyalistik İsminin Anlamı Nedir?,