Amaç belli Kimdir? Amaç belli Doğumu Amaç belli Oğlu Amaç belli Kızı Amaç belli Eşi Amaç belli Yaşı Amaç belli Nereli

Amaç belli Kimdir? Amaç belli Doğumu Amaç belli Oğlu Amaç belli Kızı Amaç belli Eşi Amaç belli Yaşı Amaç belli Nereli

Amaç belli Kimdir? Amaç belli Doğumu Amaç belli Oğlu Amaç belli Kızı Amaç belli Eşi Amaç belli Yaşı Amaç belli Nereli
Amaç belli

Maksut Aşkar
Maksut
Doğum Tarihi 1 Ocak 1976 (45 yaşında)
Hatay, İskenderun
Burç Oğlak
Meslek Aşçı, Şef
Cinsiyet Erkek
İlişki Durumu Evli (Tamar Zeynep Aşkar ile)
Popülarite #10920 (11108 kişiden)

1976 İskenderun doğumlu Maksut Aşkar, 4 kardeştir. Annesi modelist, babası ise özel bir şirketin muhasebecisi olarak çalışmıştır. Bir çok şehirde yaşamış, 2 sene babaannesinin yanında kalmıştır. O süre içinde babaannesinin geleneksel ne yemek varsa, içli köfteden kahve kavurmaya, reçele kadar onunla birlikte yaptığını belirtmiştir.

İlk dönem İstanbul ’un döneminde deyimi yerinde ise cafcaflı barı Sherlock Holmes ’de barboy olarak işe başlamıştır. Çırağan Q Jazz Bar ’da çalışmış ve 3 arkadaşıyla beraber açılışlara, partilere catering hizmeti verdikleri bir catering firması kurmuştur. Okul bitincede Emporio Armani Cafe ’de çalışmaya başlamıştır.

Mezun olduğu sene ise Nupera isimli çok mekanlı yiyecek ve içecek işletmesinde yönetici olarak çalışmıştır. Nupera macerasının ardından, Hillside City Club ’larda kendi işletmesinin yöneticiliğini üstlenmiştir.

Kendisini tat tasarımcısı olarak tanımlandıran Maksut Aşkar, tasarladığı lezzetleri sergilerle örtüştürmüş, karma sergilere dahil olmuş ve solo sergiler açmıştır. Geçmişten günümüze bir çok marka için lezzet danışmanlığı ve tasarım etkinlikleri gerçekleştirmiştir.

Hillside Beach Club Fethiye, Sofa Otel ve Bodrum Maçakızı Otel gibi bir çok işletmeye lezzetler tasarlamış ve danışmanlık yapmıştır. 2007 ve 2009 yılları arasında Multi, 2009 ve 2012 yılları arasında ise LilBitz isimli 2 restaurant ’ta çalışmıştır.

Boğaziçi Üniversitesi sertifika programlarında deneyimlerini paylaşan Maksut Aşkar günümüzde ise Özyeğin Üniversitesi Turizm ve Otel işletmeciliği bölümünde dersler vermektedir.

İlerleyen yıllarda işletmeci ve şef olarak Sekizİstanbul isimli restaurant ve Salt Galata ’da açtığı mekanı Neolokal ile çalışmalarını sürdürmüştür. Diğer bir yandan ise 24Kitchen ’da yayınlanan Türk mutfağını modern hali ile dünyaya tanıtan Lezzet Sanatı ve Neolokal programlarını izleyiciler ile buluşturmuştur. En son İstanbul Cihangir ’deki Kiki isimli restaurant ’ın kurucu şef ortağı olmuştur.

Maksut Aşkar, Louis Vuitton ve Donna Karan gibi dünya devlerinin davetleri için yiyecek tasarımı yapmıştır.

 Usta oyuncu Tarık Papuççuoğlu‘nun kızı Tamar Zeynep Aşkar (Papuççuoğlu) ile evlidir.

biyografi

Sizlere bildiris.com Yer Alan Tüm İçerikler Okurları Bilgilendirmek Amacıyla Yazılmıştır ve Bilgilerin Doğruluğu Garanti Edilememektedir. Telif hakkı ya Da Öneri / Şikayet İçin lütfen Mail Atınız Ve Anında İlgilenelim

Next Post

Aladağ Haritası Nedir, Aladağ Haritası Nedir Nerede? Aladağ Haritası Nedir Nereye Bağlı? Aladağ Haritası Nedir Nüfusu

Cts Şub 27 , 2021
Aladağ Haritası Nedir Aladağ(Karsantı) Haritası Adana Aladağ(Karsantı) haritası 37.546379 enlem ve 35.402962 boylam lokasyonunda ilçe haritası olarak gösterilmektedir. Aladağ(Karsantı) Nerede ve Nereye Bağlı? Aladağ(Karsantı) Akdeniz bölgesinde yer almakta olup, Aladağ(Karsantı) […]

Benzer Bilgiler

Son Yazılar